Motyw przewodni wesela: Harry Potter

wtorek, 29 marca 2016
Mimo, że już mam swoje lata i dawno wyrosłam z bajek dla dzieci, książki J.K.Rowling o przygodach Harrego Pottera, nadal są mi bliskie. Szczerze powiedziawszy, przeczytałam wszystkie części jednym tchem, a każdy film oglądałam po kilka razy. Myślę, że takich osób jak ja jest więcej, a jak wielokrotnie pisałam, motyw przewodni powinien odzwierciedlać nasze pasje, w związku z tym, dlaczego motywem przewodnim wesela, nie miał by być … Harry Potter? :) Możecie być pewni, że gdy się na niego zdecydujecie, będziecie w Polsce prekursorami, bo jeszcze nigdy nikt nie zorganizował wesela z takim motywem, a przynajmniej ja o takim nie słyszałam!
Fot. Pinterest

Kolory

Opcji na zestawienie kolorystyczne jest wiele. Można wybrać jeden z kolorów domów np. czerwień i żółć Gryffindoru albo pozostać w klimatach rustykalnych, które idealnie pasować będą do tego motywu przewodniego. 

Dekoracje

W przypadku dekoracji, aby nie przesadzić możemy postawić na klasykę, czyli np. kwiaty w wysokich wazonach, albo zaszaleć:
- świece - według mnie świece idealnie wkomponują się w temat przewodni, a do tego stworzą niesamowitą atmosferę,
Fot. Pinterest
- książki - jeżeli oprócz tego, że jesteście fanami Harrego Pottera, kochacie czytać książki, alternatywne dekoracje w postaci tomów najróżniejszych powieści, zastępujących tradycyjne kwiaty, świetnie się sprawdzą.
Fot. Pinterest

Papeteria

W tym wypadku, najlepiej sprawdzi się papeteria według własnego projektu, a w szczególności zaproszenia:
- zaproszenia - gotowe projekty, do kupienia np. TUTAJ,
Fot. Pinterest
- winietki- pamiętacie Czarę Przydziału? Umieśćcie ją na stole, wokół którego ustawicie winietki z przydziałem poszczególnych gości do określonych stolików,
Fot. Pinterest
- numery stołów- najprostszym pomysłem będzie oznaczenie poszczególnych stolików nazwami Domów, inna opcja to nazwanie stolików imionami i nazwiskami bohaterów książek o Harrym Potterze.

Tort

Fot. Pinterest

Candy Bar

Pralinki w kształcie Złotego Znicza, fasolki wszystkich smaków, czekoladowe żaby, opcji jest na prawdę wiele. Motyw ten jest wręcz stworzony do zorganizowania oryginalnego Candy Baru.
Fot. Pinterest

Bar

Kolejna atrakcja zgodna z motywem Harrego Pottera, którą możecie zaaranżować samodzielnie. Przygotujcie barek, w którym goście będą mogli samodzielnie nalewać sobie drinki lub zatrudnijcie do tego celu barmana. Jednak, aby wszystko współgrało z motywem przewodnim, przygotujcie kartę drinków, w której to każdy z nich będzie nosił nazwę popularnych zaklęć, którymi posługiwali się czarodzieje w książkach o Harrym Potterze.
Fot. Pinterest

Fotobudka

Fotobudka to niekwestionowany weselny hit ostatnich sezonów ślubnych. Jeżeli wy także planujecie ją na swoje wesele, a do tego ma być ono zgodne z motywem Harrego Pottera, idealnie do tego celu sprawdzą się rekwizyty takie jak różdżki, czy okrągłe okulary, do kupienia np. TUTAJ.
Fot. Pinterest

Księga gości

W tym motywie przewodnim, możemy postawić na tradycję, a mianowicie klasyczną księgę gości, do której zebrani wpisują swoje życzenia. Jednak, aby nawiązać do Harrego Pottera, zamiast zwykłego długopisu, przygotujcie gęsie pióro, do kupienia np. TUTAJ.
Fot. Pinterest

Stroje

Słynne czerwono-żółte szaliki prosto z Gryfindorru do sesji ślubnej, muszka dla Pana Młodego z motywem Harrego Pottera, czy buty ślubne dla Panny Młodej z nadrukiem, to tylko niektóre opcje, które możemy wykorzystać na swoim weselu. 
Fot. Pinterest


1 komentarz

  1. Wesela tematyczne są coraz częściej spotykane.Modne stały się dekoracje związane z popularnymi gwiezdnymi wojnami czy też właśnie z Harrym Potterem. Pytane przez nas panie zazwyczaj odpowiadają, że to spełnienie chłopięcych marzeń ich przyszłych mężów. Jest to wspaniała alternatywa na oryginalne wesele.

    OdpowiedzUsuń