5 nowych trendów w zaproszeniach ślubnych

środa, 23 marca 2016
Każda Panna Młoda, mniej lub bardziej, chce podążać za trendami. W kwestii zaproszeń ślubnych, nie jest inaczej i tutaj także raz na jakiś czas, odnotowujemy wyraźne trendy, które są coraz częściej wybierane przez Pary Młode. A tak jak wielokrotnie pisałam, zaproszenie to nic innego, jak wstęp do tego, co czeka gości na naszym weselu, dlatego też poświęćmy na ich wybór trochę więcej czasu :)

1. Błyszczenia

Muszę przyznać, że niechcący przy wyborze naszych zaproszeń ślubnych, wpisałam się w ten trend. Zaproszenia z metalicznym połyskiem złotym lub srebrnym  czy te na błyszczącym papierze, to hit obecnego sezonu ślubnego. Powiem wam, że zaproszenia te zdecydowanie lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciach i na prawdę warto jest dopłacić za taki efekt.


Fot. KG Design

2. Brokat

Jak sami widzicie, firmy projektujące zaproszenia, a co za tym idzie Pary Młode, stawiają w tym sezonie na świecące akcenty. Mimo, że brokat ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, uważam, że taki dodatek na zaproszeniach ślubnych, wygląda bardzo elegancko, a przy tym po prostu pięknie!


Fot. KG Design

3. Kokardki

Nie wiem, czy zauważyliście, ale projektanci zaproszeń ślubnych i często same Pary Młode, coraz częściej decydują się na ozdobne sznureczki, którymi przewiązują zaproszenia ślubne. W zależności od wybranego stylu, mogą to być grube, ozdobne kokardy, również brokatowe, ale także proste, cienkie rzemyczki, które idealnie sprawdzają się w zaproszeniach w stylu rustykalnym.


Fot. KG Design

4. Różne kształty

Większość Par Młodych, gdy myśli o zaproszeniach ślubnych, pierwsze co przychodzi im na myśl, to prostokątne lub kwadratowe kartki w ozdobnej kopercie. Ale projektanci zaproszeń poszli o krok dalej i nie ma dla nich już rzeczy niemożliwych. Mogą oni przygotować zaproszenia o różnych kształtach, najczęściej są one jednak okrągłe, ale dla chcącego nic trudnego!


Fot. etsy.com

5. Kaligrafia

Pary Młode coraz częściej chcą, aby ich śluby były dopracowane w każdym szczególe. Dlatego też, coraz więcej Par decyduje się pójść o krok dalej i np. wynająć kaligrafa do wypisywania ślubnych zaproszeń. Inną opcją jest zaprojektowanie i wypisywanie przez kaligrafa treści naszego zaproszenia, a następnie wydrukowanie go na ozdobnym papierze, co na pewno będzie mniej pracochłonne. Możecie udać się również na tak modne obecnie kursy kaligrafii, które na pewno przydadzą się wam przy wypisywaniu ślubnych zaproszeń. 


Fot. etsy.com

6. Oryginalne materiały

Zaproszenia ślubne to teraz nie tylko kartka z wydrukowaną treścią, może być ono drukowane na kalce, magnesie, drewnie, płytach winylowych, balonach, filmie fotograficznym, czy puzzlach.


Fot. etsy.com, KG Design

Prześlij komentarz