Zalety ślubu zimą

Gdy kiedyś pytano się Pary Młodej, kiedy chce wziąć ślub, odpowiedź była dość prosta, z reguły wybierała ona dowolny miesiąc od czerwca do września, w szczególności ten z literką "r". Jednak z biegiem lat, wszystko się zmienia i Pary coraz częściej decydują się na śluby w mniej obleganych miesiącach, także zimą! Będę przekonywać was moim postem, że ślub zimą to wcale nie taki najgorszy pomysł i może być on równie piękny, jak ten, który odbywa się latem.

Fot. Photo by Alex Brisbey on Unsplash

To romantyczna pora

Oczywiście nie mówię tu o "zimowej" pogodzie, którą np. dzisiaj mamy za oknem (deszcz), ale o prawdziwej zimie, czyli śniegu! Tzw. zimowa kraina to niesamowicie romantyczna sceneria, która będzie przepięknym tłem np. dla ślubnej sesji.

Dostępność terminów

Ślub zimą ma jedną prostą zaletę, dostępność terminów. Nie musisz rezerwować sali, czy podwykonawców z 2 letnim wyprzedzeniem, z reguły zima to dla nich tzw. przestój. Ślub zimą to także dobry okres na ślub dla Par, które potrzebują szybko go wziąć np. ze względu na nieplanowaną ciąże.

Duża oszczędność

Jeżeli macie mały budżet i nie chcecie wydawać na swój ślub majątku, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie go zimą. To właśnie wtedy możecie liczyć na duże zniżki, zarówno od podwykonawców, jak i w salach weselnych. Co więcej, upieczecie dwie pieczenie na jednym ogniu, zorganizujecie wesele w sobotę, a i tak oszczędzicie!

Nowe możliwości

Ślub zimą daje wiele nowych możliwości! Tylko w tę porę roku, jakże piękny motyw przewodni wesela - zimowa kraina, ma sens! Co więcej, Sylwester, czy Święta Bożego Narodzenia to kolejne okazje, które mogą być świetną inspiracją dla zimowego ślubu. Zapraszam was na mojego Pinterseta, gdzie znajdziecie dużo zimowych inspiracji.

Szybki ślub

Tak jak pisałam wyżej, ślub zimą to także dobra pora dla Par, które chcą szybko go wziąć. Jeżeli jesteście spontaniczną Parą, która nie lubi długo czekać, zima to dla was idealna pora! Oczywiście nie mówimy to o tak popularnych datach jak Boże Narodzenie, Sylwester, czy Walentynki, ale pozostałe terminy na pewno będę wolne :)

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger