Strona ślubna

Większość z nas, w tym już nawet nasze Babcie, czy Dziadkowie, nie wyobraża sobie życia bez komputera, a co za tym idzie bez internetu. Surfujemy po najróżniejszych stronach internetowych, robimy zakupy online, czy porozumiewamy się ze znajomymi. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszych przygotowaniach ślubnych pomogło nam trochę techniki, a mianowicie, czemu by nie założyć ślubnej strony internetowej?

Fot. Photo by Sergey Zolkin on Unsplash

Dlaczego warto?

Myślę, że jest kilka powodów dla których jest to trafna decyzja. Przede wszystkim goście przed ślubem będę mogli dowiedzieć się o szczegółach uroczystości, jak dojechać z kościoła do sali weselnej, czy po prostu zapoznać się z historią miłosną Młodej Pary. Jest to na pewno bardzo użyteczne narzędzie, ponieważ nie zawsze w zaproszeniach możemy przekazać wszystkie informacje, choćby ze względu na ich ograniczoną wielkość. Co więcej, strona pozwala zoaszczędzić np. na dołączaniu mapek do zaproszeń.

Co powinna zawierać?

- adres kościoła/USC/ oraz sali weselnej
- godzinę rozpoczęcia uroczystości
- mapkę dojazdu, aby goście wiedzieli jak mają dojechać z miejsca uroczystości do sali weselnej, dobrze by było, aby mapka była w wersji do druku,
- szczegóły dotyczące wymaganego dress codu, o ile obowiązuje,  
- czy Para Młoda życzy sobie coś zamiast kwiatów np. butelkę wina 
- czy będzie zapewniony transport spod kościoła do sali weselnej,
- termin RSVP, oprócz podania terminu do którego goście powinni potwierdzać swoje przybycie, Para Młoda może umieścić na stronie specjalną aplikację przez którą goście będą mogli wysyłać swoje potwierdzenia,
- nocleg, poprzez stronę można również poinformować gości spoza miasta, czy zapewnia się im nocleg, a jeżeli tak to w jakim hotelu,
- diety, strona ślubna to także dobre miejsce, na umieszczenie prośby do gości o podanie na jakich specjalistycznych dietach się znajdują.

Jak ją zrobić?

- samodzielnie, możecie poprosić o pomoc znajomych informatyków lub zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zaprojektuje dla was dedykowaną stronę ślubną,
strona Zankyou, według mnie jedna z najlepszych opcji, jest to darmowa strona ślubna, na której możecie skorzystać z gotowych szablonów, co więcej umieścicie na niej swoje wspólne zdjęcia, księgę gości, czy playlistę!
- stronaslubna.com, opcja dla Par Młodych, które chcą mieć w pełni profesjonalną stronę ślubną i są gotowe za nią zapłacić, cena od 234zł za podstawowy pakiet.

Fot. oncewed.com

Opcje dodatkowe

Ślubna strona, to nie tylko podstawowe informacje o ślubie i weselu, ale także w pełni interaktywna platforma, która może pomóc w organizacji waszego wesela:
- dedykowany adres w domenie
- interaktywna lista prezentów
- galeria zdjęć
- planer ślubny
- playlista
- lista gości 
- RSVP
- księga gości
- formularz kontaktowy
- statystyki odwiedzin
- blog
- odliczanie ślubne
- możliwość dodawania filmów
- wersja mobilna

A Wy planujecie zrobić stronę ślubną?

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger