20 rzeczy, których nie wolno mówić Pannie Młodej

Każdy gość weselny, członek rodziny, przyjaciółka, czy koleżanka, podczas przygotowań ślubnych, jak i w czasie wesela, powinien uważać na słowa. Przygotowania ślubne, a potem samo wesele to bardzo stresujący czas dla Panny Młodej, która często odpowiedzialna jest za większość spraw, dlatego też nieodpowiednie słowa mogą ją zranić. Trzeba po prostu pamiętać, żeby być uprzejmym i nie denerwować Panny Młodej, jak i Pana Młodego tzw. "głupim i niepotrzebnym gadaniem". 

Fot. Photo by Brandon Morgan on Unsplash

1. "Ile zapłaciliście za wesele?"

Wesele to na prawdę nie czas, ani nie miejsce, aby pytać o takie rzeczy. O ile można kulturalnie zapytać o budżet weselny po weselu, przy kawie i ciastku, to ten najważniejszy dzień w życiu, to nie najlepszy moment. 

2. "To co, od razu po weselu staracie się o dziecko"

Dziecko to na prawdę prywatna sprawa każdej Pary. Pamiętajmy, że nie każdy od razu po ślubie, chce starać się o dziecko, to nie obowiązek! Wiele Par najpierw chce kupić i urządzić mieszkanie, podróżować, czy poczekać na awans w pracy, a potem dopiero mieć dziecko. Nie stawiajmy takimi pytaniami Pary Młodej w niezręcznej sytuacji.

3. "Jest OK"

Para Młoda podchodzi do każdego stolika, wita się z gośćmi, pyta z uśmiechem na twarzy jak się bawią, a w zamian dostaje odpowiedź "jest OK". Oczywiście nie wymagam od gości huraoptymizmu, ale choćby stwierdzenia "bawimy się świetnie", a nie "jest OK". Nawet gdy wesele jest średnio udane, kłamanie dla dobra Pary Młodej jest wskazane :)

4. "Nie wierzę, że wyszłaś za niego za mąż"

Może nie każda z koleżanek Panny Młodej, czy członków jej rodziny, jest fanką Pana Młodego, ale na prawdę w dniu ślubu nie należy zadawać takich pytań. Jeżeli kobieta decyduje się wyjść za kogoś za mąż, w większości przypadków jest tego 100% pewna. Dlatego też nie trzeba sugerować jej złego wyboru i to w najważniejszym dniu jej życia!

5. "Źle wyglądasz"

Każda kobieta w dniu ślubu, chce wyglądać pięknie. W tym celu korzysta z usług makijażystki, fryzjerki, czy kosmetyczki. Dlatego też, gdy na weselu od jednego z gości usłyszy, że całe jej przygotowania poszły na marne i po prostu źle wygląda, te jakże proste słowa, mogą zniszczyć jej najważniejszy dzień w życiu!

6. "Jedzenie mi nie smakuje"

Tak ja pisałam już wielokrotnie, jedzenie i muzyka to weselne podstawy. Dlatego też, gdy Para Młoda dowie się, że jedna z tych rzeczy nie odpowiada gościom, może się dosłownie załamać. Nie chciałabym, aby goście wyszli z mojego wesela głodni, dlatego, że jedzenie jest niesmaczne. Więc nawet gdy nam coś nie smakuje, poszukajmy czegoś innego i nie informujmy o tym Pary Młodej.

7. "Nienawidzę tej piosenki"

Wybraliście piosenkę na pierwszy taniec, uczyliście się do niej układu wiele miesięcy, a podczas wesela usłyszeliście od jednego z gości, że nienawidzi tej piosenki i jest ona beznadziejna. Myślę, że każdy z nas poczułby się nieprzyjemnie, dlatego też każdy gość weselny, powinien darować sobie takie komentarze.

8. " To nie jest mój styl"

Większość Par Młodych pieczołowicie wybiera motyw przewodni wesela, a także styl, w którym zostanie ono zorganizowane. Oczywiście gościom weselnym może nie odpowiadać to, że wesele zorganizowane jest np. w stodole w stylu rustykalnym, ale na prawdę można powstrzymać się od zbędnych komentarzy.

9. "Kwiaty chyba zwiędły"

Większość Panien Młodych, dość dużą wagę przywiązuje do ślubnych dekoracji i wybiera je z uwagą. Jednak wszystko może pójść nie po ich myśli i np. firma dekoratorska może przywieść kwiaty tzw. nie pierwszej świeżości. Dlatego też, goście weselni mogą powstrzymać się od dalszego dobijania Pary Młodej i zbędnych komentarzy na ten temat.

10. "Słyszeliście, jakie są statystyki rozwodów w Polsce?"

Ślub to najpiękniejszy dzień w naszym życiu i z reguły każda Panna Młoda wychodzi za mąż z miłości, a nie z przymusu, dlatego też na pewno nie chce słuchać rozwodowych sugestii.

11. "Wydaliśmy dużo pieniędzy na wasze wesele"

Witacie się z gośćmi, pytacie się ich jak się bawią, a w odpowiedzi słyszycie, że wydali bardzo dużo pieniądzy na dojazd na wasze wesele, czy włożyli gruby plik banknotów do koperty. Na prawdę takie komentarze nie są na miejscu i niech każdy z gości weselnych powstrzyma się od nich!

12. "Masz ładną suknię ślubną, ale nie ubrałabym takiej"

Suknia ślubna to oczko w głowie każdej Panny Młodej. Z reguły jesteśmy jej pewne, ale lubimy słuchać pozytywnych komentarzy o tym, jak pięknie w niej wyglądamy:) Dlatego też, takie komentarze mogą jedynie wzbudzić wątpliwości u każdej Panny Młodej i nie są potrzebne.

A wy, co byście dodali do tej listy?
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger