Jak wybrać Świadkową?

O Świadkowej można napisać dużo. Jest to prawa ręka Panny Młodej, najbliższa osoba, czy po prostu dobra organizatorka. Więcej na ten temat w poście Obowiązki Świadkowej. Większość Panien Młodych już zaręczając się doskonale wie, która z jej koleżanek, czy sióstr/kuzynek dostąpi tego zaszczytu. Bo trzeba powiedzieć wprost, bycie Świadkową to wyróżnienie, które nie każda z dziewczyn może docenić, a także nie każda na nie zasługuje. W związku z tym musimy wybierać mądrze!

Fot. Photo by Genessa Panainte on Unsplash

1. To nie jest najtrudniejsza decyzja na świecie!

Pamiętaj, że nie rozwiązujesz trudnego zadania matematycznego, a odpowiedź na pytanie kto ma zostać twoją świadkową nie jest trudna! Zastanów się kto obecnie jest najbliższą ci osobą (po Rodzicach i Narzeczonym), u kogo wypłakujesz się w rękaw, kto jest dla ciebie wsparciem i kto dobrze życzy twojemu związkowi z Narzeczonym. Nie bierz tu pod uwagę tego ile z daną osobą się znasz, czy, że ktoś jest członkiem twojej rodziny. To nie jest najważniejsze!

2. Karta przetargowa

Tak jak pisałam wcześniej, nie jest powiedziane, że na naszą Świadkową, czy Świadka musimy wybrać członka Rodziny - siostrę lub brata. Jednak często się zdarza, że mamy grono przyjaciółek, z których trudno jest nam wybrać tą jedyną, a wszystkie dosłownie kłócą się o to, która zostanie Świadkową. W tym wypadku mamy kartę przetargową, w postaci członka Rodziny! Jeżeli nie chcesz wybierać pomiędzy koleżankami i powodować niepotrzebnych konfliktów, zdecyduj się na siostrę lub brata :)

3. Tradycja to nie wszystko

W Polsce nadal Pary Młode częściej decydują się na posiadanie Świadka i Świadkowej, a rzadziej na orszak druhen i drużbów. Jest to dobre rozwiązanie, gdy mamy grupę znajomych zarówno tych płci żeńskiej, jak i męskiej i nie chcemy, aby żadne z nich poczuło się odrzucone lub pominięte. Co więcej. orszak druhen i drużbów wygląda świetnie na zdjęciach, więc upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu :) Pamiętajcie także, że nie ma nigdzie przepisów, że waszą Świadkową musi być kobieta, możecie równie dobrze zdecydować się na waszego przyjaciela, czy brata!

4. Odpowiedz sobie na pytania

Nadal nie wiesz, kto powinien zostać twoją Świadkową? Odpowiedz sobie na parę pytań:
- Jak na prawdę blisko jestem z daną osobą? 
- Kto tak na prawdę się o mnie troszczy i kogo obchodzą moje problemy?
- Czy potencjalna kandydatka na Świadkową jest bardzo emocjonalna i często się obraża? (Jeżeli tak, nie decydowałabym się na nią, ponieważ przygotowania do ślubu mogą byś bardzo stresujące i mogą powodować częste kłótnie)
- Czy wybór konkretnej kandydatki spowoduje zatargi i konflikty z innymi osobami?
- Kto ma duży wpływ na podejmowane przeze mnie decyzję?
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger