10 typów Panien Młodych

Pisanie tego bloga nauczyło mnie, że każda Panna Młoda jest inna. Z jednej strony zależy to od naszych cech charakteru, a z drugiej strony pod wpływem stresu przedślubnego, dziewczyny zmieniają się nie do poznania. W związku z tym, na podstawie kilku branżowych artykułów, postanowiłam przygotować dla was zestawienie 10 typów Panien Młodych. Na pewno z łatwością odkryjecie, jakim typem jesteście :)

Fot. Photo by Larisa Birta on Unsplash

1. Budżetowa Panna Młoda

Podstawą planowania wesela, jest zmieszczenie się w budżecie. Wszystkie inspiracje czerpie z Pinteresta z tablic DIY. Większość rzeczy na swoje wesele, chce wykonać sama, począwszy od zaproszeń, skończywszy na dekoracjach sali weselnej. W planowaniu wesela próbuje wykorzystać swoje talenty, jak i talenty znajomych. Tnie koszty ślubne dosłownie gdzie się da, oszczędza również na sukni ślubnej,  którą pożycza od koleżanki lub wypożycza z komisu.

2. Bridezilla

Dość popularny typ Panny Młodej. Pod wpływem przygotowań ślubnych i stresu przedślubnego, dziewczyna staje się postrachem dla wszystkich członków rodziny i przyjaciół. Staje się kłótliwa, nic dla niej nie jest wystarczająco dobre, uważa, że nikt jej nie pomaga przy organizacji wesela. Nawet Narzeczony się jej boi!

3. Anty Panna Młoda

Nikt do tej pory nie wie, czemu ta dziewczyna zdecydowała się na ślub  Wszystko co jest związane ze ślubem i przygotowaniami do wesela, ją nie interesuje. Sprawia wrażenie zmuszanej do ślubu. Nie chce zakładać tradycyjnej sukni ślubnej, twierdzi, że lepsza będzie jedna z jej sukienek z szafy, a wesele chce zorganizować u niej w mieszkaniu.

4. Księżniczka

Swój ślub planuje od 5 roku życia, właśnie wtedy zapragnęła znaleźć swojego księcia z bajki. Na swoim weselu nie oszczędza i zamierza na nie przeznaczyć oszczędności całego życia. Wesele obowiązkowo zostanie zorganizowane w zamku lub pałacu, dziewczyna podjedzie białą karocą, a na sobie będzie miała piękną suknię z długim trenem.

5. Pesymistka

Uważa, że jej wesele skończy się tragedią. Jednym słowem wszystko pójdzie źle, bez względu na to, ile by nie planowała swojego wesela i tak twierdzi, że nic się nie uda. Zespół nie pojawi się na weselu, suknia okaże się za szeroka i zupa będzie za słona :) Codziennie śnią się jej ślubne koszmary. Pieczołowicie studiuje również wszystkie przesądy ślubne, aby przypadkiem żadnego nie spełnić.

6. Spóźnialska

Na wszystko ma czas! Gdy jej koleżanki nerwowo pytają się czy już coś załatwiła, ona twierdzi, że dramatyzują i ona ma wszystko pod kontrolą. Suknię ślubną kupuje miesiąc przed weselem z gotowego projektu, a DJem zostaje jej kolega, ponieważ inni mieli już zajęte terminy.

7. Romantyczka

Ślub jest zwieńczeniem jej romantycznej miłości. Marzyła o nim od dawna i chce, aby goście zapamiętali go na długo. Jest niesamowicie zakochana w swoim Narzeczonym i nie widzi poza nim świata. Można być pewnym, że w uroczystość wplecie wiele romantycznych akcentów, takich jak samodzielnie pisaną przysięga, czy pokaz slajdów o ich wielkiej miłości.

8. Fanatyczka planowania

Salę weselną zarezerwowała na 3 lata przed ślubem, a każdy podwykonawca, do którego zwraca się z pytaniem o wolny termin, informuje ją, że jest pierwszą Panną Młodą, która rezerwuje datę na określony rok. Ma dokładnie opracowany każdy szczegół wesela, od motywu przewodniego po kwiaty do dekoracji. Powoli staje się ślubnym ekspertem wśród znajomych i pomaga koleżankom przy organizacji ich wesel.

9. Perfekcjonistka

Podobny typ do Bridezilli. Jest zmorą wszystkich firm, które z nią współpracują. DJ otrzymał od niej szczegółową listę piosenek, które ma grać minuta po minucie, a dekoratorki musza się zapoznać ze szkicem dekoracji kwiatowych. Uważa, że jeżeli coś nie będzie perfekcyjne, nie może znaleźć się na jej weselu. 

10. Sentymentalna Panna Młoda

Ta Panna Młoda jest niezwykle sentymentalną osobą. Na jej weselu znajdzie się wiele pamiątkowych rzeczy, od zdjęć jej zmarłych członków rodziny po suknię ślubną po babci. 

Pewnie łatwo się domyśleliście, że ja jestem 8 typem, a mianowicie Fanatyczką planowania :) Piszcie w komentarzach jakim typem Panny Młodej Wy jesteście!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger