Trendy na rok 2016: Dekoracje

Kolejny post z cyklu Trendy na rok 2016, tym razem to co Panny Młode lubią najbardziej, czyli dekoracje! Oczywiście, tak jak powtarzam wam, przy każdych trendach, nie musimy za nimi podążać, ale zawsze miło jest o nich poczytać :)

Ozdoby bez kwiatów

Każda Panna Młoda, która myśli o ślubnych dekoracjach, pierwsze co przychodzi jej na myśl to kwiaty! Ale w tym sezonie odchodzimy od nich i stawiamy na ozdoby bez kwiatów! Możecie mi wierzyć lub nie, ale często dekoracje bez użycia kwiatów są dużo piękniejsze niż te kwiatowe, a co więcej, często są od nich tańsze. Idealne do tego będą wracające do łask balony (więcej na ten temat TUTAJ), czy nieśmiertelne sztuczne drzewka (więcej o nich TUTAJ).

Świecące/migoczące zaproszenia

Muszę przyznać, że nieświadomie wpasowałam się z moimi zaproszeniami w nadchodzący trend. W przyszłym sezonie będą królowały odblaskowe, świecące, brokatowe zaproszenia. Jednym słowem wszystko co się świeci będzie na topie! Ja z moich zaproszeń jestem bardzo zadowolona, w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach, w związku z tym z czystym sumieniem mogę polecić wam ten nowy trend :)

Fot. KG Design

Różne czcionki w zaproszeniu

Minęły czasy zaproszeń, na których czcionka była jednego rodzaju. Teraz standardem stają się zaproszenia, zawierające 2, 3 lub nawet cztery rodzaje czcionek. Na początku podchodziłam do tego sceptycznie, ale po obejrzeniu paru realizacji stwierdziłam, że jest to bardzo dobry pomysł!

Kwiaty jak z łąki

Trend boho jest już obecny od paru sezonów ślubnych, jednak w tym sezonie nie trzeba organizować wesela w stylu rustykalnym, aby trochę z niego zaczerpnąć. W sezonie 2016, wszystkie dekoracje kwiatowe mają wyglądać niczym nonszalancko zebrane z łąki i wstawione do wazonu. Nie musimy pieczołowicie układać kompozycji kwiatowych, wystarczy, że nasze ulubione kwiaty wstawimy do wazonów.

Wiszące oświetlenie

Od wielu sezonów ślubnych, oświetlanie sali weselne, jak i jej otoczenia, stanowi ważny punkt dekoracji  (więcej na ten temat TUTAJ). Jednak w tym sezonie, modne będzie wiszące oświetlenie w postaci lamp, czy żarówek. Oczywiście taka forma dekoracji, nie należy do najtańszych, lepiej zdecydować się na jej wypożyczenie niż zakup, ale dla chętnych, można je kupić np. TUTAJ.

Fot. Photo by Krissia Cruz on Unsplash

Brokat

Kolejny z nowych trendów, w który nieświadomie się wpisałam :) W nadchodzącym sezonie, bardzo modne będą dodatki z brokatem w roli głównej. Mogą to być obrusy (tak jest w moim przypadku), serwetki, kurtyny, czy inne przedmioty, z którymi mój ukochany brokat będzie dobrze się komponował.

Intensywne kolory

Pewnie gdyby nie motyw przewodni, na który się zdecydowałam, na moim weselu królowały by bardzo intensywne kolory. Nadają one niezwykłą energię i skłaniają ludzi do zabawy. Co więcej kwiaty, czy dekoracje w tych odcieniach wyglądają przepięknie!

Leśne motywy

Styl boho, czy rustykalny to jedno, ale wesele z motywem przewodnim lasu to co innego. Przyznaję, że po paru realizacjach z tego sezonu ślubnego, jestem w nim zakochana i nie dziwię się, że w nadchodzącym sezonie będzie on hitem. Więcej na temat leśnego motywy przewodniego pisałam TUTAJ.

Wycinane laserem

W dobie drukarek 3D, nie ma już nic niemożliwego nawet w branży ślubnej. W związku z tym prognozuje się, że w sezonie ślubnym 2016, hitem stanął się wycinane laserem napisy, winietki, czy cake toppery. Trzeba przyznać, że efekt jest na prawdę bardzo dobry, dlatego nie zdziwię się, gdy trend ten zostanie z nami na dłużej.

Kaskadowe bukiety

Po paru królewskich ślubach, czy ślubach gwiazd, nie trudno stwierdzić, że kaskadowe bukiety ślubne wracają do łask. Co prawda nie jest to może mój ulubiony trend nadchodzącego sezonu ślubnego, ale rozumiem, że może się on podobać. Więcej na temat rodzajów bukietów ślubnych, a także o bukietach kaskadowych pisałam  TUTAJ.

Fot. Photo by Thomas AE on Unsplash

Kreatywne usadzenie gości

Był okres, gdy Pary Młode nie wyobrażały sobie wesela bez okrągłych stołów, od paru sezonów ślubnych można zaobserwować powrót do tradycji i długich, prostokątnych stołów. Ale od sezonu ślubnego 2016, prognozuje się mix, czyli zarówno okrągłe, jak i prostokątne stoły. Widziałam już takie pomysły na realizacjach z polskich wesel i muszę przyznać, że wygląda to bardzo efektownie. Oczywiście, może to być trudne logistycznie, bo z reguły sale weselne mają albo okrągłe stoły, albo prostokątne, ale dla chcącego nic trudnego!

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger