Aromatyzacja - nowy weselny hit?

Pewnie sami już zauważyliście, że Pary Młode dosłownie prześcigają się w atrakcjach weselnych. Powszechne stały się pokazy fajerwerków, pokazy ognia, candy bary, czy fotobudki. Coraz częściej spotkamy pokazy kuchni molekularnej, pokazy magików, czy pokazy tańca. Jednak od tego sezonu ślubnego, wkraczamy w nowy wymiar atrakcji weselnych, a mianowicie weselnym hitem ma stać się aromatyzacja! Pewnie nie macie pojęcia co to w ogóle jest, ale mogę was zapewnić, że wszystkim miłośnikom pięknych zapachów, na pewno przypadnie do gustu :)


Fot. Photo by Christin Hume on Unsplash

Co to jest aromatyzacja?

Aromatyzacja to stosunkowo nowy trend, który jest formą Aromamarketingu. Do form marketingu zapachowego, można zaliczyć: standy zapachowe, pachnące eventy, gadżety zapachowe, czy pachnące materiały drukowane. Jako, że śluby i wesela, powoli przypominają eventy firmowe, aromatyzacja stawia pierwsze kroki  także jako atrakcja weselna. Formą Aromamarketingu, którą najczęściej wykorzystuje się na weselach, jest tzw. Scent Event, czyli rozpylanie w sali weselnej zapachów, odpowiednio dobranych do charakteru miejsca i imprezy. Dzięki aromatyzacji, goście po latach od naszego wesela, będą pozytywnie kojarzyć to wydarzenie z konkretnym zapachem.

Jak to wygląda technicznie?

Z technicznego punktu widzenia, my jako Para Młoda, nie musimy zaprzątać sobie głowy rozstawianiem sprzętu, czy rozpylaniem zapachów. Technik z wybranej przez nas firmy, zajmującej się aromatyzacją, zjawia się o określonej godzinie w naszej sali weselnej i montuje sprzęt, w jak najmniej widocznych miejscach. Podczas montażu technik, sprawdza jak rozchodzi się zapach oraz zostaje na pewien czas, aby sprawdzić, czy wszystko dobrze działa. Co więcej, gdy podczas wesela stwierdzimy, że zapach jest niewyczuwalny, w każdej chwili możemy wezwać serwis techniczny, który niezwłocznie rozwiąże usterkę. 

Jakie zapachy są dostępne?

Firmy zajmujące się Aromamarketingiem, chwalą się tym, że potrafią idealnie dobrać zapach do charakteru miejsca, imprezy, czy motywu przewodniego. Jednak zapachy, które są najczęściej polecane, to aromaty kwiatowe. Możemy skorzystać z gotowych aromatów, jak i stworzyć własny, niepowtarzalny. Przykładowe zapachy: aromat miodu, świerka, cynamonu, waty cukrowej, czy zapachy świąteczne.

Jakie są ceny?

Jeżeli chodzi o cenę aromatyzacji jest ustalana indywidualnie, ponieważ zależy od wielkości sali, czy jej lokalizacji. Przy sali o powierzchni około 500m2, ceny w zależności od firmy wahają się od 1500zł do 1800zł. W cenę wliczony jest sprzęt, odpowiednia ilość kompozycji zapachowych, montaż, demontaż oraz serwis techniczny.

Dla kogo?

Myślę, że aromatyzacja idealna jest dla Par, które mają dość duży budżet weselny i nie szukają na swoje wesele atrakcji, która będzie kolejnym pokazem sztucznych ogni, czy fotobudką. Co więcej, na pewno zainteresują się nią osoby wrażliwe na zapachy, które uwielbiają spędzać czas w perfumeriach i wdychać najróżniejsze kompozycje zapachowe :)

Przykładowe firmy

AromaCorp
Scentek
La Selection

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger