8 błędów przy planowaniu wesela rustykalnego

Z roku na rok, coraz więcej Par decyduje się na wesele w stylu rustykalnym. Od kilku sezonów ślubnych rustykalne wesela, królują zarówno w Polsce, jak i za granicą, o czym może świadczyć ich miażdżąca przewaga w Plebiscycie Bridelle THE BEST OF BRIDELLE 2015 na Najpiękniejszy polski ślub. Gdy skorzystamy ze słownika dowiemy się, że styl rustykalny to prostota, przytulność i dążenie w kierunku natury, synonimem stylu rustykalnego jest taki o wiejskim charakterze. Jak widać mimo, że definicja mniej więcej określa co kryje się za stylem rustykalnym, Pary często przy organizacji wesela o takim charakterze, popełniają błędy.

Fot. Photo by Sweet Ice Cream Photography on Unsplash

1. Rustykalny czyli zdezorganizowany

Wiele Par myśli, że gdy decyduje się na wesele w stylu rustykalnym, nie obowiązują ich pewne zasady. Pamiętajmy, że o ile nasze wesele może być na "luzie" i goście wręcz powinni czuć się na nim swobodnie, nie może być ono chaotycznie zorganizowane, bez żadnego pomysłu. Na weselu w stylu rustykalnym również powinny znaleźć się winietki, tablica rozsadzenia gości, czy oficjalne zaproszenia.

2. Złe miejsce

Jest to najczęstszy błąd popełniany przez Pary Młode. organizujące rustykalne wesela. Najpierw podpisują umowę z salą weselną, a następnie wpadają na pomysł zorganizowania wesela w wiejskim stylu. Nie każda sala jest do tego odpowiednia, bogato zdobiony pałac, czy ulubiona restauracja nie zawsze będą pasować. Jeżeli poszukujecie sali na wesele w stylu rustykalnym, zapraszam na mój post 20 miejsc na wesele rustykalne w Polsce.

3. Wiatr nasz wróg

Często sale weselne w stylu rustykalnym, nie są tradycyjnie otoczone ścianami wraz z dachem, ale są w pół otwarte na ogród. W związku z tym nie zapominajmy, że naszym wrogiem może być nie tylko deszcz, ale i wiatr! Może on zniszczyć nasze kwiaty w za wysokich wazonach, czy przewrócić np. altanę. W związku z tym sprawdzajmy pogodę i próbujmy się przed nim zabezpieczyć np. poprzez lepsze zamontowanie i przytwierdzenie dekoracji.

4. Rustykalny nie oznacza nieelegancki

Pamiętajcie, że to, że styl rustykalny powinien nawiązywać do wiejskiego charakteru, nie oznacza, że wy jako Para Młoda nie możecie wpleść do niego paru swoich akcentów. W związku z tym, wesele w stylu rustykalnym, może być także eleganckie. Wszystko zależy od użytych dekoracji, jak i aranżacji sali.

5. Niejasny dress code

Gdy dostajemy zaproszenie na wesele w stylu rustykalnym, pierwsze co przychodzi nam na myśl, jeżeli chodzi o dress code, to luźny styl, balerinki zamiast szpilek i nieformalne sukienki. W związku z tym, gdy Para Młoda organizując rustykalne wesele chce, aby jej goście wyglądali bardziej formalnie i elegancko, musi o tym wspomnieć podczas rozdawania zaproszeń, aby potem nie było niedomówień.

6. Będzie taniej

Podstawowy błąd przy planowaniu wesela w stylu rustykalnym, jest przeświadczenie, że będzie ono tańsze od tradycyjnego wesela. Mogę was zapewnić, że na pewno nie można tego traktować jako formę oszczędności, ponieważ można się bardzo szybko rozczarować. Wszystkie elementy wesela, od sali weselnej po tort, będą kosztować dokładnie tyle samo ile na tradycyjnym weselu, ponieważ nie ma powodu, aby były tańsze!

7. Polne kwiaty

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, planując wesele w stylu rustykalnym, to dekoracje z polnych kwiatów. Oczywiście jest to świetny pomysł, ale pamiętajmy o tym, że polne kwiaty często uczulają i wy, jak i wasi goście możecie być na nie uczuleni. Alternatywą dla polnych kwiatów, mogą być sukulenty, które wyglądają równie pięknie i są spójne ze stylem rustykalnym.

8. Gdzie podłoga?

Wiele Par Młodych jest tak zakochana w stylu rustykalnym, że zapomina o praktycznych aspektach wesela. Wszystkim marzą się wesela na łące ze stołami ustawionymi na trawie, pod namiotem lub też nie. Jednak pamiętajmy, że trawa jest nierówna, a w nocy robi się mokra i jest także "zabójcza" dla szpilek naszych gości płci żeńskiej :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger