Sesja ślubna w deszczu

Nie wiem jak u was, ale u mnie pogoda niestety nie rozpieszcza. Najgorsze jest to, że prognozy również nie są optymistyczne, ponieważ do weekendu ma codziennie lać…Jednak nawet gdy prognoza pogody nie dopisuje i nikt nie chce wychodzić z domu, ja w tym poście będę was przekonywać, że deszczowa pogoda jest idealna na …. sesje ślubną ! Przede wszystkim przedstawię wam podstawowe zasady, którymi powinniście się kierować, gdy decydujecie się na tak oryginalną sesję ślubną.

Fot. Klaudia Kot

1. Nie bój się trochę zmoczyć

Jeżeli decydujecie się na sesję ślubną w deszczu, możecie być pewni, że nie wyjdziecie z tego suchą stopą :) Na pewno suknia ślubna, jak i garnitur będą mokre, co więcej może się również zniszczyć makijaż, jak i fryzura Panny Młodej. W związku z tym trzeba być na to gotowym, aby potem niemiło się nie rozczarować. Nie da się upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu, dlatego też nie będziemy mieli pięknych zdjęć w deszczu, a przy tym się nie zmoczymy. 

Fot. Klaudia Kot

2. Nie jest to dla każdego

Pamiętajmy, że sesja ślubna w deszczu, nie jest dla każdego. Może zabrzmi to źle, ale nie każda Para, po prostu nada się do takiej sesji, ja pewnie bym po prostu wymiękła :) Nie lubię być mokra, zawsze  wszędzie zabieram parasol, więc nie zdecydowałabym się na taką formę sesji. Natomiast Pary, które lubią się brudzić, nie straszna im przygoda, są szalone to idealni modele do sesji w deszczu. Co więcej, pamiętajcie o tym, aby odpowiednio się przygotować, wziąć ze sobą duże parasole, kalosze, czy płaszcze przeciwdeszczowe, zdjęcia z różnymi akcesoriami wyglądają na prawdę świetnie!

Fot. Klaudia Kot

3. Możesz oszukiwać

Myślicie, że sesja w deszczu, to tylko nieustanne moknięcie, albo bieganie z parasolem? No nie do końca, ponieważ trzeba być sprytnym i wykorzystać do tego celu np. gzymsy, wiaty, altanki, czy inne budowle mniejsze lub większe, które nieco ochronią nas przed deszczem, ale nie zniszczą przepięknego efektu.

Fot. Klaudia Kot

4. Wybierz ulewę!

Niestety muszę was rozczarować, ale przyjemny, lekki deszczyk, nie jest idealny do sesji, bo najlepsza aura to ulewa! W taką pogodę możemy mieć jedynie kilka sekund, aby zrobić to jedno wymarzone zdjęcie, przed tym gdy Para Młoda nie zniszczy swoich strojów. Oczywiście dobry fotograf, nawet w czasie małego deszczyku, będzie potrafił zrobić super zdjęcia, wszystko tak na prawdę zależy od jego umiejętności, dobrego ujęcia i odrobiny szczęścia. Pamiętajcie również, że idealną porą na robienie zdjęć w deszczu jest noc albo zmierzch. Wtedy krople deszczu z niewielkim dodatkiem światła, dają niesamowity efekt!

Fot. Klaudia Kot

5. Uzgodnij wszystko z fotografem

Najważniejsze zostawiłam na koniec! Pamiętajcie, aby przedstawić swoją wizje sesji fotografowi, bo to od niego zależy jej powodzenie. Co więcej, wybierajcie takich fotografów, którzy maja już doświadczenie w deszczowych sesjach, wtedy nie zawiodą waszych oczekiwań. Nie każdy również zgodzi się na taką sesję, może bać się o swój sprzęt, albo po prostu nie będzie chciał się podjąć takiego zadania.

Fot. Klaudia Kot
Jeżeli poszukujecie ślubnego fotografa, który zrobi wam sesję w deszczu, ale i nie tylko, polecam Klaudię Kot, której zdjęcia z deszczowej sesji, pozwoliłam sobie użyć, pisząc tego posta :)

Fot. Klaudia Kot
Fot. Klaudia Kot
Fot. Klaudia Kot
Fot. Klaudia Kot
Fot. Klaudia Kot


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger