15 Alternatyw dla kwiatowego bukietu ślubnego

piątek, 13 listopada 2015
Nie przesadzę, gdy napiszę, że bukiet ślubny to najważniejsza wiązanka kwiatów w życiu każdej kobiety :) Problem powstaje, gdy Panna Młoda nie lubi kwiatów, jest na nie uczulona, albo po prostu organizuje nieszablonowe wesele i chce, aby wszystko było oryginalne. Wtedy idealnie sprawdzą się alternatywy dla bukietu ślubnego, które mogą być same w sobie atrakcją ślubu. 

1. Broszki

Według mnie, bukiety z broszek są obecnie najpopularniejszą alternatywą dla kwiatowych bukietów. Wyglądają pięknie, niezwykle efektowne, ale niestety są bardzo drogie. Mały bukiet, zrobiony z samych broszek, o średnicy 16-17cm kosztuje aż 550zł. Jeżeli mimo wysokiej ceny, jesteście zainteresowani bukietami z broszek, zapraszam na stronę Bukieterii, która robi je przepiękne. 
Cena: od 550zł

Fot. Pinterest

2. Pióra

Fajna alternatywa dla Par, które organizują wesele z bardzo popularnym obecnie, motywem przewodnim Great Gatsby. Można je wykonać samodzielnie lub kupić np. TUTAJ.
Cena: 280-380zł

Fot. Pinterest

3. Lampiony

Lampion, jako bukiet ślubny, według mnie sprawdzi się najlepiej na weselach plenerowych, organizowanych po zmroku. Będzie przepięknie rozświetlał suknię ślubną Panny Młodej, a do tego może być tańszy od bukietu kwiatowego. Do kupienia np. TUTAJ.

Fot. Pinterest

4. Kwiaty papierowe

Dobry pomysł, w szczególności dla manualnie uzdolnionych Panien Młodych. Zrobiony własnoręcznie, papierowy bukiet, może być świetną pamiątką, a do tego pozwoli zaoszczędzić nie małe pieniądze. Musimy jedynie pamiętać, o wykonywaniu go z dobrej jakości, grubego papieru, aby w dniu wesela nie został zniszczony. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: 220-260zł

Fot. Pinterest

5. Szyszki

Mamy jesień, w związku z tym, szyszki idealnie wpasują się w obecnie panujący klimat. Są świetną alternatywą na jesienne wesela. Można zrobić je samemu, co pozwoli na zaoszczędzenie nie małej sumy. 
Fot. Pinterest

6. Sukulenty

Świetna alternatywa na wesela organizowanych w porze zimowej. Idealnie komponują się z panującym klimatem, a do tego wygląda ją niezwykle oryginalnie.

Fot. Pinterest

7. Wachlarz

Można powiedzieć, że wachlarz to nie tylko alternatywa dla bukietu ślubnego, ale także bardzo użyteczny gadżet. Szczególnie polecam go Pannom Młodym, które wychodzą za mąż w miesiącach letnich, w których jak wiemy z doświadczenia, może być piekielnie gorąco. A gdy bierzemy ślub np. plenerowy, upał może bardzo dokuczać. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: od 5zł

Fot. Pinterest

8. Zboże

W czasie, gdy wesela rustykalne są w modzie, zboże jako forma bukietu ślubnego, jest na prawdę ciekawą alternatywą. Pamiętajmy tylko, aby nie decydować się na nie, gdy organizujemy klasyczne, eleganckie wesele np. w pałacu. Jak wielokrotnie pisałam, wszystko powinno być spójne, a niestety pęk zboża nie pasuje do każdego motywu i charakteru wesela. 

Fot. Pinterest

9. Perły

Podobno perły, to najlepsi przyjaciele każdej kobiety. Jednak panuje przekonanie, że perły to także zakazana biżuteria dla Panien Młodych i przynoszą nieszczęście. Każda kobieta musi sama ocenić, czy wierzy w przesądy, czy nie i czy bukiet z pereł jest dla niej. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 250zł

Fot. Pinterest

10. Muszle

Muszle nieodłącznie kojarzą się z morzem, dlatego też nie będę zbytnio odkrywcza, gdy stwierdzę, że bukiet z muszli najlepiej sprawdzi się na weselu plenerowym nad brzegiem morza (tak tak pomarzyć można:) lub na tym, z morskim motywem przewodnim. Wyglądają bardzo oryginalnie i na pewno mogą być pamiątką na lata. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 250zł

Fot. Pinterest

11. Zioła

Niezwykle oryginalna propozycja, która zyska zarówno zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Co prawda ja chyba jestem odrobinę sceptyczna, co do bukietów ze świeżych ziół, ale uważam, że dobra florystka zrobi piękny bukiet ślubny nawet ze ziół prosto z ogródka.

Fot. Pinterest

12. Guziki

Kolejna dość popularna alternatywa, dla kwiatowych bukietów ślubnych. Można je wykonać samodzielnie (więcej na ten temat TUTAJ) albo kupić gotowe TUTAJ.
Cena: około 250zł

Fot. Pinterest

13. Pawie pióra

Nie będę odkrywcza, gdy napiszę, że bukiet z pawich piór jest idealny, gdy organizujemy wesele z motywem przewodnim pawiego oczka. Więcej na ten temat, w moim poście Motyw przewodni wesela: Pawie oczko. Bukiety z pawich piór do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 350zł

Fot. Pinterest

14. Duże kwiaty z papieru

Hit ostatnich miesięcy Pintersta i według mnie najoryginalniejsza alternatywa, która niezwykle mi się podoba! Ogromny kwiat, wykonany z papieru, jest piękny, na pewno tańszy od kwiatowego bukietu, a do tego może zrobić furorę na weselu. Można wykonać je samodzielnie (więcej na ten temat TUTAJ) lub kupić np. TUTAJ.
Cena: około 125zł


Fot. Pinterest

15. Lizaki

Wiele osób, gdy przeczyta ten punkt, popuka się w głowę, bo faktycznie bukiet z lizaków jest chyba najbardziej kontrowersyjny w tym zestawieniu. Sprawdzi się na weselach organizowanych w bardzo "luźnym" stylu, a także będzie odpowiedni dla Panien Młodych, które lubią walczyć ze ślubną tradycją :) Można kupić je np. TUTAJ.
Cena: od 29zł

Fot. Pinterest

Prześlij komentarz