Jak ogłosić zaręczyny światu?

Zaręczyliście i nie wiecie co dalej? Przede wszystkim podzielcie się waszym szczęściem ze światem! Ale jak to zrobić, żeby nikogo nie zgorszyć, a także nie ominąć najważniejszych członków Rodziny i przyjaciół? Poniżej kilka propozycji. Natomiast jeżeli zastanawiacie się jakie rzeczy związane z organizacją ślubu musicie wykonać w pierwszej kolejności, zapraszam na post 5 rzeczy, które trzeba zrobić po zaręczynach.


Fot. Photo by Jeremy Bishop on Unsplash

Twarzą w twarz

Tradycyjna forma, ale według mnie najlepsza. Uważam, że najbliższej Rodzinie i znajomym, powinniśmy przekazać tą nowinę osobiście. Szczerze powiedziawszy, nie wyobrażam sobie, że moja mama, siostra, czy przyjaciółka o moich zaręczynach dowiaduje się z Facebooka. Co więcej, jest to bardzo dobry pretekst do wizyty u Rodziców, gdy już z nimi nie mieszkamy, nie ma to jak obiad u mamy :)

Zadzwońcie do znajomych

Mieszkacie daleko od Rodziny, a szybko chcecie się z nią podzielić nowiną? Zadzwońcie do Rodziców, Rodzeństwa, czy innych członków Rodziny lub znajomych, z którymi jesteście blisko. 

Wyprawcie imprezę

Podobno każdy pretekst jest dobry, aby wyprawić imprezę, a jaki będzie lepszy niż zaręczyny? Pomyślcie jak goście będą zaskoczeni, gdy przyjdą do was na "zwykłą" domówkę, a tam tematem przewodnim będą zaręczyny? Myślę, że świętowanie ze znajomymi zaręczyn jest świetnym pomysłem. Jeżeli chcecie postawić na coś kameralnego, zaproście na obiad waszych Rodziców i Rodzeństwo i tak ogłoście im tą szczęśliwą nowinę.

Na Facebooku

Chyba ostatnio najpopularniejsza forma ogłaszania zaręczyn światu. W ostatnie wakacje zostałam dosłownie "zalana" zdjęciami palców serdecznych najróżniejszych narzeczonych. Szczerze powiedziawszy (możecie się ze mną nie zgodzić) nie jestem fanką zdjęć rąk, tuż po zaręczynach i wstawiania ich od razu na Facebooka. Inną formą ogłaszania zaręczyn na Facbooku jest zamiana statusu z "w związku" na "zaręczony". Ta opcja  na pewno jest mi bliższa, niż zdjęcia pierścionków:)

Poprzez e-maile

Porozumiewacie się ze znajomymi poprzez e-maile? A może stworzyliście ze znajomymi grupę na Facebooku, na której wymieniacie się różnymi informacjami? Jeżeli tak, dobrą opcją na ogłoszenie zaręczyn, będzie wysłanie maila do wszystkich znajomych, w którym pochwalicie się zaręczynami.

Zróbcie wspólne koszulki

Idealna propozycja dla dowcipnisiów :) Zróbcie koszulki z napisem Narzeczona (lub Feyonce) i Narzeczony i przyjdźcie w nich na imprezę rodzinną lub spotkanie ze znajomymi. Myślę, że rozbawicie tym wszystkich obecnych, a do tego wyjdziecie na bardzo pomysłowych. Koszulka do kupienia np. TUTAJ lub TUTAJ.

Sesja zdjęciowa

Na pewno bardzo oryginalna propozycja, która zostanie z wami na lata. Wiele pomysłów na sesję narzeczeńską znajdziecie na moim Pintereście TUTAJ. Ceny takich sesji u profesjonalnych fotografów wahają się od 200zł do 2000zł, w zależności od fotografa.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger