10 najbardziej romantycznych miast na podróż poślubną

Podróż poślubna to pierwsza, wspólna wyprawa Pary Młodej jako mąż i żona. W związku z tym, Para powinna udać się do romantycznego miejsca, gdzie będzie mogła celebrować swoją miłość. Poniżej moje subiektywne zestawienie, najbardziej romantycznych miejsc na podróż poślubną.

Fot. Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

1. Paryż

Miejsce Paryża na tej liście chyba nikogo nie dziwi. Paryż, czyli miasto miłości jest wprost idealne na podróż poślubną. Romantyczne kolacje w małych bistro, spacery po Polach Elizejskich, czy podziwianie miasta nocą z Wieży Eiffela, na pewno będą niesamowitym przeżyciem. Co więcej w Paryżu, można odwiedzić Luwr, czy napić się szampana na statku płynącym po Loarze!

2. Florencja

To miasto z epoki renesansu, może zachwycić każdego! Para Młoda podczas swojej podróży, może podziwiać dzieła Michała Anioła, czy Botticellego. Koniecznie trzeba wspiąć się na szczyt Palazzo Pitti, z którego rozciąga się przepiękny widok na miasto oraz zawiesić kłódkę na moście Ponte Vecchio i wrzucić klucz do rzeki Arno.

3. St. Moritz Szwajcaria

St. Moritz to jeden z najpopularniejszych kurortów świata. Idealnie odnajdą się w nim kosmopolityczne Pary, które lubią spędzać czas w ekskluzywnych i szykownych miejscach. St Moritz charakteryzuje tzw. szampański klimat, a słońce świeci tu przez 300 dni w roku. Co więcej St. Moritz to również ośrodek narciarski, z 350km tras narciarskich, więc każda Para znajdzie w nim coś dla siebie.

4. Praga

Czeskiej Pragi nie trzeba przedstawiać nikomu. Ze względu na to, że znajduje się stosunkowo blisko naszego kraju, Praga jest idealnym kierunkiem dla Par, które nie mają dużego budżetu, ale mimo to chcą spędzić miło czas. Most Karola, Ratusz na Starym Mieście ze słynnym zegarem astronomicznym, Zamek Praski, czy Ogrody Zamkowe, to tylko niektóre z atrakcji, które czakają na was w Pradze. 

5. Barcelona

Romantyczne spacery po Las Ramblas, przepyszne tapas, które można jeść do woli, czy podziwianie dzieł Antoniego Gaudiego, z Sagradą Familią na czele, to tylko część atrakcji jaka czeka was w tym pięknym mieście. Co więcej, jest to także idealne miasto dla fanów piłki nożnej.

6. Buenos Aires

Stolica Argentyny to kolejny romantyczny kierunek na podróż poślubną. Nazywane jest południowoamerykańskim Paryżem, głównie za sprawą pięknej architektury i stylu. Wiele osób twierdzi, że Buenos Aires to miasto europejskie, zagubione w Ameryce Południowej. Co więcej w Buenos Aires, można nauczyć się tańca miłości, czyli tanga!

7. Wenecja

Chyba najbardziej romantyczne miasto po Paryżu na świecie, w którym wiele Par się zaręcza. Jest to również idealna destynacja na podróż poślubną. Romantyczny rejs gondolą po kanałach Wenecji, wizyta na Piazza San Marco, czy degustacja wina w jednej z winiarni, to tylko przedsmak tego co oferuje Wenecja.

8. Quebec

Quebec określany jest mianem Paryża w Kanadzie i jednym z najstarszych miast w Ameryce Północnej. Zabudowa Quebecu przypomina wyglądem miasta europejskie, nie uświadczymy tu szerokich ulic typowych dla Ameryki Północnej. Jednak największe wrażenie robi zamek Chateau de Frontenac, który obecnie spełnia również rolę hotelu.

9. Santorini

Muszę przyznać, że już od wielu lat planuje podróż na greckie Santorini, ale niestety nadal jest mi tam nie po drodze. Uważam jednak, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie i według mnie jest idealne na podróż poślubną. Białe domki z niebieskimi dachami plus przepiękny zachód słońca nad Morzem Egejskim jest przepisem na najbardziej romantyczną podróż poślubną.

10. Kyoto

Na pewno trudno znaleźć bardziej romantyczny rejs, niż podróż łodzią po kanale Okazaki, wiosną gdy kwitną kwiaty wiśni. W Japonii nowoczesność spotyka się z tradycją, kto nie chciałby skosztować najlepszego sushi na świecie, czy wziąć udział w rytuale parzenia kawy?

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger