Pnina Tornai - królowa sukien ślubnych

środa, 9 września 2015
Myślę, że każda dziewczyna, która ogląda Salon sukien ślubnych na TLC, zna Pnine Tornai i wiele marzy o sukni ślubnej jej projektu. Muszę przyznać, że nawet mój Narzeczony, który daleki jest od zainteresowania branżą ślubną, zna tę projektantkę przez moje zachwyty nad jej projektami, przy oglądaniu Salonu sukien ślubnych :) Ostatnio zauważyłam, że dużo dziewczyn wyszukuje informacji o Pninie, dlatego też postanowiłam przygotować pewne kompendium wiedzy o tej jakże znanej projektantce :)

Fot. pninatornai.com

Kto to jest Pnina Tornai?

Pnina Tornai to projektantka sukien ślubnych znana przede wszystkim z programu Say Yes to the Dress. Urodziła się w 1962r. w Izraelu, nigdy nie uczyła się szycia, a mało osób wie, że do zaniesienia swoich projektów do Kleinfelda przekonał ją, jej trzeci mąż. W 1992r. otworzyła mały butik w Izraelu, gdzie szyła suknie wieczorowe i dopiero prośba jednej z klientek o uszycie sukni ślubnej ślubnej, skłoniła ją, aby pójść w tą stronę. Gdy w 2005r. Kleinfeld odmówił przyjęcia jej projektów, nie poddała się! A kiedy wróciła następnym razem z jednym ze swoich projektów, Kleinfeld ugiął się i po dwóch latach Pnina stała się ich topową projektantką. 

Jakie są jej najbardziej znane projekty?

Myślę, że widziałam już wszystkie odcinki Say Yes to the Dress, które były emitowane w Polsce na TLC. Na tej podstawie sądzę, że najpopularniejszymi sukniami Pniny są Suknia Nr 4019 (balowa suknia obszyta kryształkami), Suknia Nr 4310 (suknia balowa z organzy, z dekoltem w serduszko) oraz Suknia Nr 4302 (suknia w literę A z dekoltem w serduszko, ozdobiona kryształkami). Najnowsze projekty można zobaczyć np. TUTAJ.

Fot. klienfeldbridal.com

Która z jej sukni ślubnych jest najdroższa?

Wszystkie fanki Pniny Tornai wiedzą, że jej projekty są bardzo drogie. Jednak, jedna sukienka pobiła rekord (możecie pamiętać ją z jednego z odcinków Say Yes to the Dress), jest nią srebrna, tiulowa suknia, couture, która zamykała pokaz kolekcji Pniny na pokazie w 2009r. w Londynie. Kosztowała "jedyne" 34.000$, czyli około 125.800 zł. 

Fot. kleinfeldbridal.com

Gdzie można kupić jej projekty?

Niestety nie są one dostępne w Polsce. Projekty Pniny można kupić oczywiście u Kleinfelda w Nowym Yorku, w Kanadzie, Angoli, Grecji, we Włoszech, Japonii, Korei Południowej i Izraelu. Pannom Młodym z Polski, które kochają Pnine i nie boją się zaryzykować, polecam np. Nearly Newlywed, gdzie za połowę ceny suknie ślubne sprzedają same Panny Młode.

Co oprócz sukien ślubnych projektuje Pnina?

Pnina Tornai oprócz projektowania sukien ślubnych ma również w swojej ofercie suknie wieczorowe, buty ślubne (można obejrzeć je TUTAJ), biżuterię (można obejrzeć ją TUTAJ), welony (można obejrzeć TUTAJ), a także wypuściła swoje perfumy.

1 komentarz

  1. NAJDROZSZA SUKNIA NA PANI ZE ZDJECIA - TEJ Z TYM RÓZOWYM - ŁO MATKO BOSKO - PRZYKŁAD ZE TO NIE SUKNIA ZDOBI CZŁOWIEKA

    OdpowiedzUsuń