DIY: Kule z papierowych kwiatów

Ten post rozpoczyna nowy cykl na blogu, a mianowicie Zrób to sam/sama. Mam nadzieję, że moje propozycję na weselne DIY przypadną wam do gustu. Mogę również zapewnić, że każda z propozycji jest do wykonania przez każdego, ponieważ jeżeli ja byłam w stanie to zrobić, każdy będzie (niestety nie mam zdolności manualnych :) 
Pierwszym z moich projektów są kule z papierowych kwiatów, które możecie również kojarzyć z Pinteresta. Muszę przyznać, że są trochę pracochłonne (z pomocą innych osób na pewno można wykonać je szybciej), ale wyglądają na żywo jeszcze lepiej niż na zdjęciach :)

Czego potrzebujemy?  • kule styropianowe - moje miały 15cm, ale proponuje wybrać kule o mniejszym rozmiarze, będzie się je ozdabiać szybciej, koszt jednej kuli to około 4zł
  • ozdobny dziurkacz - polecam dziurkacz o rozmiarze 2,5 cm, kosztuje około 13zł
  • szpilki - do wykonania projektu użyłam szpilek z tzw. perełką, na kulę zużyłam około 150 szpilek, za pudełko 150 szpilek trzeba zapłacić około 5zł
  • kolorowe kartki - wybierajcie kolory, które lubicie, ja zdecydowałam się na różowy, można też łączyć różne kolory ze sobą

Wycinamy kwiatki

W pierwszym kroku musimy wyciąć kwiatki dziurkaczem. Proponuję pociąć kartki na długie pasy, przyspieszy to pracę. Jest to fajna zabawa, dlatego też proponuję zaprosić do niej najmłodszych członków rodziny :)

Ile kwiatków trzeba wyciąć?

Szczerze powiedziawszy nie liczyłam ich, ale łatwo można policzyć, że gdy zużyłam około 150 szpilek, a na każdą schodzi po dwa kwiatki, wycięłam ich około 300. Może to wydawać wam się bardzo pracochłonne, ale samo wycinanie jest przyjemne i idzie bardzo szybko!

Jak dekorować kulę?

Dekorowanie styropianowych kul jest bardzo łatwe, ale niestety pracochłonne. Na szpilkę nabijamy po dwa kwiatki, nabijając je możemy je lekko wygiąć w jedną stronę, będą ładniej wyglądać. Kwiatki wtykamy jeden obok drugiego, tak aby nie było widać białych prześwitów. 

Inspiracje

Fot. Pinterest
Fot. Pinterest
Fot. Pinterest
Fot. Pinterest
Fot. Pinterest
Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger