Suknia ślubna na przebranie

Z tego co obserwuje na przestrzeni lat wesela, Panny Młode już nie tak chętnie decydują się na sukienki na przebranie. Obecnie, większość dziewczyn całe wesele spędza w jednej, tej wymarzonej sukni ślubnej. Jednak zdarza się, że wybierając suknię ślubną, kierujemy się zasadą, że aby pięknie wyglądać trzeba cierpieć i często suknia ślubna ma bardzo długi tren, który nie do końca można podpiąć albo ogromną spódnicę przez którą nie można swobodnie się poruszać. A przecież Panna Młoda podczas wesela powinna czuć się wygodnie i dobrze bawić na parkiecie. Tutaj przychodzi nam na ratunek suknia ślubna na przebranie! Muszę się przyznać, że mimo, że moja suknia ślubna ma podpinany tren i raczej jest wygodna, zdecydowałam się na suknię na przebranie, ponieważ po prostu ..... uwielbiam sukienki i najchętniej, gdyby budżet na to pozwalał kupiłabym ich kilka :)

Fot. Photo by Anh Q Tran on Unsplash

Dlaczego decydujemy się na drugą suknię?

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez jeden z największych portali ślubnych, Panny Młode decydują się na suknię ślubną na przebranie, bo tak wynika z ich kultury albo po prostu mają takie preferencje. W Polsce nie mamy zwyczaju kilku sukien ślubnych, jak w Chinach, Japonii, czy Maroku, dlatego w naszym kraju Panny Młode decydujące się na drugą suknię ślubną robią to bo tego właśnie chcą i jest to ich osobisty wybór. Jest kilka powodów, dlaczego Panny Młode mają dwie suknie ślubne: po pierwsze wygoda, po drugie, gdy np. nie możemy wybrać pomiędzy dwoma sukniami ślubnymi, a budżet na to pozwala, kupujemy oby dwie, zdecydowaliśmy się założyć na ceremonie suknię ślubną przekazywaną w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenia, a na wesele chcemy założyć coś nowego, uszytego specjalnie dla nas, albo po prostu tak jak ja kochamy sukienki i mamy takie widzi mi się :)

Jaka ona powinna być?

Suknia na przebranie powinna być luźniejsza i swobodniejsza od zasadniczej sukni ślubnej, może być krótka lub długa, ale na pewno nie powinna mieć trenu, zazwyczaj jest mniej formalna niż tradycyjna suknia ślubna, nie musi być biała, możemy zdecydować się na suknię w naszym kolorze przewodnim. Zasadniczą różnicą między suknią ślubną na ceremonią, a tą na wesele jest jej mniej formalny charakter. 

Budżet

Tak naprawdę budżet jest podstawą przy podejmowaniu decyzji o sukni na przebranie. Jeżeli mamy duży budżet i chcemy mieć dwie suknie ślubne, oby dwie możemy zakupić w salonie sukien ślubnych, gdzie ceny zaczynają się od około 2000zł, w zależności od salonu. Natomiast, jeżeli nie stać nas na dwie suknie za kilka tysięcy złotych, na ratunek przychodzą nam "zwykłe" sklepy, gdzie białą sukienkę można kupić już za 200zł.

Gdzie można kupić suknię na przebranie?

Tak jak pisałam wyżej, suknię ślubną możemy kupić w tradycyjnym salonie sukien ślubnych, a gdy mamy mniejszy budżet w szeroko pojętych sieciówkach, więcej moich propozycji na suknie ślubne z sieciówek TUTAJ. Według mnie sukienek na przebranie najlepiej szukać na:

Jak dobrać akcesoria?

Z reguły druga suknia ślubna, nie wymaga od nas drugiego zestawu akcesoriów, ale np. gdy decydujemy się na krótką suknię ślubną, albo w innym kolorze niż biały, możliwe, że buty lub biżuteria nie będzie już tak dobrze pasować. Przy sukni na przebranie możemy również zaszaleć np. jeśli chcemy założyć kolorowe, oryginalne buty, które według nas nie sprawdzą się przy zasadniczej sukni ślubnej, tutaj mamy pełną dowolność.

Co zrobić ze zdjęciami?

Z reguły fotograf, jak i filmowiec, opuszczają nasze wesele po oczepinach, czyli po północy. I tutaj pojawia się pytanie, czy chcemy, aby nasza suknia na przebranie pojawiła się na zdjęciach, czy wolimy mieć więcej zdjęć w zasadniczej sukni ślubnej. Jeżeli nie chcecie zmieńcie suknie po oczepinach, a jeżeli tego pragniecie zróbcie tak jak ja, czyli przebierzcie się w drugą suknię tuż przed oczepinami,  a wtedy będzie ona widniała na kilkunastu zdjęciach i weselnym filmie.

Czy naprawdę potrzebujesz sukni na przebranie?

Na to pytanie, musi odpowiedzieć sobie każda Panna Młoda sama. Nie ma żadnych "zaleceń" kiedy na pewno trzeba to zrobić, a kiedy nie. Ja zdecydowałam się na sukienkę na przebranie, bo po prostu tego chciałam, no i wynikało to może też po części ze względów praktycznych. Według mnie nie powinny się na nią decydować Panny Młode, które są zakochane w swoich sukniach ślubnych, bo wesele to tak naprawdę jedyny dzień w ich życiu kiedy będą mogły ją założyć, a nawet w sukniach z bardzo obszerną spódnicą, czy sukniach syrenkach można przetańczyć całą noc. 

Jak wygląda moja sukienka na przebranie?

Ja zdecydowałam się na angielską firmę AQ/AQ, link do sukienki TUTAJ. Akurat była promocja i udało mi się zaoszczędzić 25%, więc na sukienkę wydałam około 400zł. Jako, że sukienka jest bardzo dobrze wykonana i wymaga jedynie skrócenia, według mnie to dobra cena :) Dla dopełnianie stylizacji, założę do niej ozdobny pas z kryształkami, a także srebrne kolczyki. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger