Dekoracje światłem na weselu

niedziela, 2 sierpnia 2015
Przeglądając realizacje firm dekoratorskich, jak i zdjęcia z wesel organizowanych przez samych Nowożeńców, stwierdzam, że rzeczą na którą coraz więcej Par zwraca uwagę przy organizacji wesela jest oświetlenie. Gra świateł, może zupełnie odmienić salę weselną i stworzyć niesamowity klimat. Poniżej formy oświetlenia, które możecie wykorzystać na waszych weselach.

1. Światełka

Kurtyny ze światełkami, to forma oświetlenia, która na pewno znajdzie się na moim weselu. Uważam, że światełka wyglądają pięknie, niczym małe migoczące gwiazdki. Możemy zawiesić je w wielu miejscach, za stołem Pary Młode, pod sufitem, za Candy Barem, dosłownie, gdzie dusza zapragnie. Można je kupić np. TUTAJ, jak i wynająć od firm dekoratorskich.
Cena: wynajem jednej kurtyny około 50zł, zakup około 230zł


Fot. Pinterest

2. Dekoracje światłem

Dekoracje światłem, stały się hitem kilku ostatnich sezonów ślubnych. Listwy LED, reflektory, lasery, czy projektory GOBO mogą zupełnie odmienić naszą salę weselną. Świetnym pomysłem, przy organizacji wesel w pomieszczaniach z możliwością wyjścia na zewnątrz, jest oświetlenie ścian budynku, pleneru, czy drzew, oświetleniem architektonicznym. Dekoracją światłem zajmują się profesjonalne firmy, wyspecjalizowane tylko w tym zakresie, jak i firmy dekoratorskie, czy DJe grający na weselach.
Cena: wynajęcie jednej listwy LED około 60zł, projektor GOBO około 300zł, reflektor około 50zł sztuka

Fot. oswietlenienawesele.pl

3. Lampiony

Wyróżniamy trzy rodzaje lampionów: najprostsze, czyli papierowe torebki, w których możemy umieścić świeczkę lub lampkę LED, lampiony papierowe, do zawieszenia pod sufitem sali weselnej lub w ogrodzie oraz najbardziej kontrowersyjne, czyli tzw. lampiony spełnionych życzeń - latające. Wybór należy do was, ja uważam, że każde z nich będą wyglądać pięknie! Lampiony do kupienia np. TUTAJ.

Fot. slubnezakupy.pl

4. Świeczki

Tradycyjne, nie znaczy złe! Świeczki wykorzystywane są w dekoracji od dawien dawna, nie znaczy to, że przez parę ostatnich sezonów, nie urodziło się parę nowości, jak np. świeczki w słoikach, idealnie nadające się na wesela w stylu rustykalnym. Świetną alternatywą dla tradycyjnych świeczek, są te pływające w wazonach, według mnie wyglądają niezwykle efektownie. 

Fot. Pinterest

5. Żarówki

Ozdoby weselne z żarówek to nowy trend w dekoracji ślubnej, który sprawdzi się przede wszystkim na weselach w stylu rustykalnym. Girlandy z żarówek wyglądają pięknie, a przy tym dodają odrobinę romantyczności podczas uroczystości. Według mnie nadają się najlepiej do dekoracji otoczenia sali weselnej, tarasu, czy pleneru. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 130zł za 10 metrową girlandę


Fot. Pinterest

6. Lampy naftowe

Lampa naftowa idealna jest na wesela w stylu vintage. To kolejna forma oświetlenia, którą polecam do zastosowania na zewnątrz. Pamiętajmy także, że musimy wyznaczyć kogoś kto ją zapali, bo jak wiem z doświadczenia zapalanie lampy naftowej nie należy do najłatwiejszych:) Można kupić ją np. TUTAJ.
Cena: około 13zł


Fot. Pinterest

7. Fairy Berries/Pearls

Nowość na rynku dekoracji ślubnych, której jeszcze nie ma w Polsce (przynajmniej ja, jeszcze nie spotkałam się ze sklepem, który miałby w swojej ofercie Fairy Berries). Są to małe, około 2 cm ledowe kuleczki, z włącznikiem, które możemy rozmieścić dosłownie wszędzie na naszym weselu, nawet w wodzie. Nocą, dadzą niesamowity efekt. Do kupienia na eBayu np. TUTAJ lub na Aliexpress np. TUTAJ.
Cena: około 95zł za 50 sztuk

Fot. Aliexpress.com

8. Świecące bransoletki

Świecące bransoletki, tak jak pisałam już  w innym poście, są według mnie niekwestionowanym hitem nadchodzących sezonów ślubnych. Polubią je zarówno dzieci, jak i dorośli, a na pewno zachęcą gości do dobrej zabawy na parkiecie. Będą oni mogli sami tworzyć bransoletki, wystarczy, że przełamią pałeczkę, a będzie ona świecić przez około 6 godzin. Do tego są bardzo tanie, do kupienia np. TUTAJ.
Cena: 20 zł za 100 sztuk

Fot. allegro.pl

9. Podstawki LED

Chcesz, aby twoje dekoracje kwiatowe wyróżniały się w ciemności na sali weselnej? Nic trudnego, pod wazony można włożyć podstawki LED, które podświetlą kompozycję kwiatowe, na dowolny, wybrany kolor.
Cena: wynajem jednej podstawki w firmie dekoratorskiej około 25zł

Fot. Pinterest

Prześlij komentarz