Jak wybrać idealny bukiet ślubny?

Co by nie mówić, bukiet ślubny jest najważniejszym bukietem w twoim życiu, bo kiedy indziej będziesz mogła zaprojektować go specjalnie dla siebie i który inny bukiet znajdzie się na tylu twoich zdjęciach i filmie? Są kobiety, które znają się na kwiatach i od lat planują swój bukiet ślubny. Jednak duża część przyszłych Panien Młodych, nie jest ekspertem w tej dziedzinie i w kwestii kwiatów do bukietu ślubnego, ma wiele pytań. Mam nadzieje, że pomoże im w tym mój post.

Fot.  Photo by Irina on Unsplash

Weź zdjęcie sukni ślubnej

Umówiłaś się na spotkanie z florystką i nie wiesz jak się do niego przygotować? Weź koniecznie zdjęcie swojej sukni ślubnej, ponieważ bukiet powinien być kompatybilny ze stylem, kształtem, czy szczegółami na sukni ślubnej. Przede wszystkim bukiet, nie powinien ukrywać sylwetki Panny Młodej , ale doświadczona florystka na pewno dobrze doradzi ci odpowiedni kształt bukietu.

Zastanów się nad kształtem i wielkością bukietu

Pamiętaj, że kształt i wielkość bukietu jest bardzo ważna. I tak na przykład Panna Młoda w prostej sukni ślubnej nie powinna decydować się na bukiet kaskadowy, ale już ta w sukni w stylu księżniczki z długim trenem, może wybrać bardziej dramatyczną kompozycję. Kobiety nie powinny również ukrywać swojej talii, dlatego lepiej decydować się na bukiet znacznie węższy od niej. Więcej o kształtach bukietów, w moim poście Rodzaje bukietów ślubnych.

Sprawdź, na jakie kwiaty jest sezon

Niektóre kwiaty są w pewnych porach roku niedostępne, albo po prostu bardzo drogie, dlatego zorientuj się na jakie kwiaty jest sezon, a na jakie nie w okresie twojego ślubu.

Poinformuj o kolorze sukni ślubnej

Wbrew pozorom, coraz rzadziej Panny Młode decydują się na klasyczne suknie ślubne w kolorze białym, coraz częściej wybierają suknie ivory, czy ecru. Dlatego też poinformuj o tym florystkę, jeżeli szyjesz suknię u krawcowej, weź od niej kawałek materiału, który może zostać owinięty wokół bukietu. W przypadku gdy mamy druhny, także do koloru ich sukien, powinny być dobierane kwiaty w ich bukietach lub korsarzach.

Spersonalizuj bukiet

Masz miłe wspomnienia z jakimś rodzajem kwiatów? Jeżeli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je w bukiecie ślubnym! Tak było w moim przypadku, gdzie gipsówka miło kojarzy mi się od czasów dzieciństwa, kiedy to tworzyłam z niej bukiety na działce babci. I tak oto jest ona jednym z moich kwiatów w bukiecie, jak i dekoracji kwiatowej sali weselnej. A może masz broszkę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie? Florystka na pewno będzie w stanie włączyć ją w twój bukiet ślubny.

Jak trzymać bukiet ślubny?

Większość Panien Młodych, w stresie, wysoko trzyma swój bukiet ślubny, przez co automatycznie podnoszą się ramiona, a co w szczególności przy sukienkach bez ramiączkach źle wygląda na zdjęciach. Bukiet powinno trzymać się w jednej ręce, poniżej bioder, nieco z dala od sukni ślubnej, tak aby była widoczna sylwetka. Dzięki temu poprawisz wygląd sylwetki i lepiej będziesz wyglądać na zdjęciach.

Wybierz wygodny bukiet

Może to się wydawać głupie, ale bukiet powinien być wygodny. Jakby nie było będziesz go trochę trzymać, a kujące łodygi nie są mile widziane. Dlatego też zdecyduj się na bukiet, który nie będzie dla ciebie za ciężki, ani za duży, musi się wygodnie mieścić w dłoni, a także w przypadku kujących łodyg, powinien być czymś owinięty.

Poszukaj inspiracji

Najlepszym rozwiązaniem na przedstawienie swojej wizji florystce, jest przyniesienie na spotkanie kilku zdjęć bukietów, które w szczególności przypadły ci do gustu. Florystka go wyceni, a także powie jak można zmodyfikować go do waszych potrzeb. Idealnym miejscem do poszukiwania inspiracji jest Pinterest, a także zdjęcia z dotychczasowych realizacji firm florystycznych.

Pamiętaj o zdjęciu

Wybrałaś już idealny bukiet ślubny? Teraz pora go sfotografować! Upewnij się, że twój fotograf zrobi parę zbliżeń dla potomnych, abyś mogła się nim zachwycać przez resztę życia :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger