Jak udekorować kościół na ślub?

wtorek, 13 czerwca 2017
Mimo, że ślub kościelny jest sam w sobie dostojny i bardzo podniosły, uważam, że dekoracje kościoła, dodają mu kropki nad "i". Co jak co, ale dekoracja kościoła nie jest droga, w porównaniu z innymi ślubnymi wydatkami. Można ją również stworzyć własnoręcznie, dlatego według mnie nie powinno się z niej rezygnować. 
Oczywiście przy planowaniu dekoracji kościoła, najpierw musimy skonsultować się z proboszczem, ponieważ zdarza się, że kościół nie pozwala na własne dekoracje, tylko wymaga, aby opłacić wydelegowaną do tego celu zakonnicę. Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów dekoracji jest dogadanie się z innymi Parami Młodymi, które biorą tego samego dnia ślub i podział kosztów.
Więcej na temat dekoracji ślubu i wesela znajdziecie TUTAJ

Fot. Wedding Photography Design

1. Świece

Świece są według mnie idealną formą dekoracji kościoła. Jedyną rzeczą o której trzeba pamiętać, to dobre zabezpieczanie np. umieszczenie ich w wysokich wazonach. W przeciwnym razie dzieci, a nawet dorośli mogą je przez przypadek przewrócić.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

2. Lampiony

Lampiony to idealny, a do tego bezpieczny dodatek do dekoracji kościoła. W przypadku świeczek, ktoś może je przez przypadek przewrócić, natomiast lampion jest według mnie pewniejszą alternatywą. Można ustawić je u wejścia do kościoła, na początku ławek, wzdłuż nich lub przy ołtarzu.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

3. Kwiaty

Kwiaty to najpopularniejsza forma dekoracji kościoła. Możemy nimi udekorować ołtarz główny, ołtarze boczne, ławki, czy krzesła i klęczniki Pary Młodej. Występują w najróżniejszych formach od tradycyjnych bukietów po kule kwiatowe.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado

4. Dekoracja materiałowa

Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest tiul, za pomocą którego w łatwy sposób można udekorować ławki, krzesła, czy  klęczniki Pary Młodej. Ławki mogą być przyozdobione za pomocą lejącego się tiulu, od początku do końca alei z ławkami, inną opcją jest upięcie tiulu na pojedynczych ławkach np. w formie kokard i dodanie do nich kwiatów.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado

5. Płatki kwiatów

Kolejny świetny dodatek, który może być idealnym dopełnieniem ślubnej dekoracji kościoła. Płatki kwiatów są najczęściej umieszczane wzdłuż dywanu lub wzdłuż ławek. 

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

6. Stojaki

Stojaki to coraz częściej wykorzystywana forma dekoracji kościoła. Są bardzo użyteczne, ponieważ nie absorbują kościelnych ławek, na co często nie zgadza się kościół. Można na nich zawiesić kule kwiatowe, lampiony, świece, czy wiązanki kwiatów.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

7. Dekoracje klęczników i krzeseł

Kropką nad "i" dekoracji w kościele jest przystrojenie klęczników i krzeseł Pary Młodej. Można to zrobić za pomocą tiulu, kwiatów, kolorowych szarf, czy założyć na kościelne fotele pokrowce.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Dekoracje ALEX

8. Dywan

Biały lub czerwony dywan, dodaje dekoracji kościoła podniosłego charakteru. W moim kościele czerwony dywan jest udostępniany przez sam kościół, ale często się zdarza, że nie ma takiej opcji i trzeba skorzystać z firmy dekoratorskiej lub wypożyczalni.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado


1 komentarz

  1. Świątynia powinna być udekorowana zgodnie z całym motywem przewodnim wesela, tak aby wszystko tworzyło jedną wielką całość.

    OdpowiedzUsuń