Ślubne dekoracje kościoła

środa, 12 sierpnia 2015
Mimo, że ślub kościelny jest sam w sobie dostojny i bardzo podniosły, uważam, że dekoracje w kościele, dodają mu kropki nad "i". Co jak co, dekoracja kościoła nie jest droga w porównaniu z innymi ślubnymi wydatkami, a można ją stworzyć nawet własnoręcznie, dlatego według mnie nie powinno się z niej rezygnować. Oczywiście przy planowaniu dekoracji w kościele, najpierw musimy skonsultować się z proboszczem, ponieważ zdarza się, że kościół nie pozwala na własne dekoracje, tylko chce, aby opłacić wydelegowaną do tego celu zakonnicę. Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów dekoracji w kościele jest dogadanie się z innymi Parami, które biorą tego samego dnia ślub i podział kosztów.

1. Świece

Świece są według mnie idealną formą dekoracji kościoła. Jedyną rzeczą o której trzeba pamiętać, to dobre zabezpieczenie świec np. umieszczenie ich w wysokich wazonach, ponieważ w przeciwnym razie dzieci, a nawet dorośli mogą je przez przypadek przewrócić.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

2. Lampiony

Lampiony to idealny, a do tego bezpieczny dodatek do dekoracji kościoła. W przypadku świeczek, ktoś może je przez przypadek przewrócić, natomiast lampion jest według mnie pewniejszą alternatywą. Można ustawić je u wejścia do kościoła, na początku ławek, wzdłuż nich lub przy ołtarzu.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

3. Kwiaty

Kwiaty to najpopularniejsza forma dekoracji kościoła. Możemy nimi udekorować ołtarz główny, ołtarze boczne, ławki, czy krzesła i klęczniki Pary Młodej. Występują w najróżniejszych formach od tradycyjnych bukietów po kule kwiatowe.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado

4. Dekoracja materiałowa

Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest tiul, za pomocą którego w łatwy sposób można udekorować ławki, czy krzesła i klęczniki Państwa Młodych. Ławki mogą być udekorowane za pomocą lejącego się tiulu, od początku do końca alei z ławkami, inną opcją jest upięcie tiulu na pojedynczych ławkach np. w formie kokard i dodanie do nich pojedynczych kwiatów.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado

5. Płatki kwiatów

Kolejny świetny dodatek, który może być idealnym dopełnieniem ślubnej dekoracji kościoła. Płatki kwiatów są najczęściej umieszczane wzdłuż dywanu lub wzdłuż ławek. 

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

6. Stojaki

Stojaki to coraz częściej wykorzystywana forma dekoracji kościoła. Są bardzo użyteczne, ponieważ nie absorbują kościelnych ławek, na co często nie zgadzają się władze kościoła. Można na nich zawiesić kule kwiatowe, lampiony, świece, czy wiązanki kwiatów.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Perfect Moment

7. Dekoracje klęczników i krzeseł

Kropką nad "i" dekoracji w kościele jest przystrojenie klęczników i krzeseł Pary Młodej. Można to zrobić za pomocą tiulu, kwiatów, kolorowych szarf, czy założyć na kościelne fotele pokrowce.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Dekoracje ALEX

8. Dywan

Biały lub czerwony dywan w kościele dodaje dekoracji kościoła podniosłego charakteru. W moim kościele czerwony dywan jest udostępniany przez sam kościół, ale często się zdarza, że nie ma takiej opcji i trzeba skorzystać z firmy dekoratorskiej lub wypożyczalni.

Ślubne dekoracje kościoła
Fot. Decorado


Prześlij komentarz