Co mówi kamień z Twojego pierścionka zaręczynowego?

piątek, 14 sierpnia 2015
Jakiś czas temu natknęłam się w jednym z amerykańskich serwisów ślubnych, na artykuł o znaczeniu kamienia z pierścionka zaręczynowego. Chodź nie chce mi się wierzyć, że rodzaj kamienia szlachetnego, może wskazywać na osobowość jego posiadaczki (u mnie sprawdziło się to połowicznie), jestem ciekawa czy w waszym przypadku poniższe opisy sprawdziły się lepiej niż u mnie :)

Nieoszlifowany diament

Kobieta, która posiada pierścionek z nieoszlifowanym diamentem jest fashionistką i trendsetterką. Jesteś pierwsza w wyszukiwaniu nowych rzeczy i trendów, nie naśladujesz ich tylko je kreujesz. Kochasz piękne i jedyne w swoim rodzaju przedmioty, doceniasz naturalne piękno i sztukę. Dobrze się czujesz zarówno bez makijażu, jak i w pełnym make upie.
onewed.com

Oszlifowany diament

Jesteś tradycjonalistką. Masz klasyczne poczucie stylu i dobrze wiesz czego chcesz, a czego nie. Masz także konserwatywną stronę, która karze ci się trzymać sprawdzonych rozwiązań i unikać ryzyka. 
Fot. luciecampbell.com

Szafir

Jest wręcz stworzony dla romantyczek. To idealny kamień na pierścionek zaręczynowy, ponieważ umacnia miłość. Kobiety, które są jego właścicielkami są żądne wiedzy, lubią uczyć się nowych rzeczy i są ciekawe świata. Szafir wspomaga również koncentrację i kreatywne myślenie. 
Fot. wkruk.pl

Rubin 

Lubisz współzawodniczyć. Jesteś namiętna i mocno starasz się, aby twoje marzenia się spełniły. Nieustannie się rozwijasz i poszukujesz sposobów, aby inspirować ludzi wokół siebie. Podobno rubiny powinny nosić kobiety, które mają potencjał, ale brakuje im pewności siebie, dobrze wpływają także na osoby z niskim ciśnieniem.

Fot. aimor.pl

Szmaragd

Jesteś wolnym duchem. Można scharakteryzować cię jako kreatywną osobę, która wierzy w astrologię i jest uduchowiona. Jesteś lojalną przyjaciółką, ale czasami możesz być brutalnie szczera. Uważasz, że to ludzie decydują o ich własnym szczęściu, a ty zdecydowanie chcesz podążać swoją własną ścieżką. Szmaragd dobry jest dla kobiet, które często są rozdrażnione, ponieważ przynosi ukojenie i wprowadza harmonię. Pomaga także w utrzymaniu dobrych relacji z otoczeniem i partnerem.
Fot. ozdoby-dodatki.pl

Onyks

Lubisz poszukiwać silnych emocji. Uwielbiasz w swoich działaniach być odrobinę na krawędzi, robić inne rzeczy niż wszyscy. Jednak zawsze lubisz dobrze wyglądać. Preferujesz okrywać się "zasłoną tajemniczości", ale przy tym jesteś odważna i waleczna. Idealny dla kobiet będących w ciągłym biegu, jego energia wzmacnia odporność, wydajność i przyspiesz regenerację. 
Fot. alejka.pl

Perły

Jesteś elegantką. Jesteś nieco stonowana, można scharakteryzować cię jako introwertyczkę z niezwykłym poczuciem stylu. Preferujesz spędzać czas na eleganckich imprezach niż bawić się całą noc w klubie, wolisz w wolnym czasie być w domu. Perły pomagają zwiększyć poczucie własnej wartości, poczuć się bardziej kobieco i docenić życie.
Fot. apart.pl

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda mój pierścionek zaręczynowy, zapraszam na Instagram :)

3 komentarze

 1. wg mnie to niekoniecznie prawda, ale oczywiście może się spełnić opis odpowiedniego kamienia, jeśli zaręczyny były planowane albo wyczekiwane, a narzeczony poznał wcześniej gust swojej kobiety odnośnie pierścionka.

  w moim przypadku pierścionek jaki noszę jest wybrany gustem narzeczonego, ponieważ zaręczyny były totalnym zaskoczeniem, więc nawet nie pomyślałam żeby "zaznajomić" go z tematem :) a opis "oszlifowanego diamentu" nijak nie odnosi się do mojego charakteru :)

  pozdrawiam,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety w moim przypadku opis średnio się sprawdził :) Co prawda pierścionek miałam od dawna wybrany (wymarzyłam sobie szafir) i Narzeczony wiedział co ma kupić, ale niestety charakterystyka tego kamienia średnio odpowiada mojego charakterowi ;p No ale co zrobić pierścionka nie zmienię;pp Pozdrawiam serdecznie :))))

   Usuń
 2. a co mowi pierscionek zareczynowy ze szkielkiem za 150zł z apartu?

  OdpowiedzUsuń