Suknie ślubne z Libanu

czwartek, 25 czerwca 2015
Jesteś zakochana w sukniach ślubnych z Izraela? Uważasz ten kraj za mekkę pięknych sukni ślubnych? Teraz do gry wchodzi nowy kraj, o którym nigdy nie powiedzielibyście, że jest ojczyzną dla tylu wybitnych projektantów sukien ślubnych, a mianowicie LIBAN ! 

1. Krikor Jabotian

Swoją przygodę z projektowaniem zaczynał w dziale kreatywnym u Ellie Saab. Już w wieku 23 lat otworzył swoje pierwsze atelier, co świadczy o jego wielkim talencie. Jego projekty przenoszą nas do baśniowej krainy, która nie jest przeznaczona dla wszystkich, tylko dla tych, którzy doceniają oryginalne spojrzenie projektanta na suknie ślubne.


2. Reem Acra

Libańska projektantka, która kształciła się u najlepszych w Paryżu i Nowym Yorku. Kolekcje projektantki są odzwierciedleniem jej filozofii, w której to klasyczne i tradycyjne wzoru łączą się z nowoczesnością. Jej suknie wybierają gwiazdy takie jak: Angelina Jolie, Halle Berry, Beyonce, czy Jennifer Lopez.

3. Elie Saab

Może się wydawać, że Elie Saab to kobieta, ale nic bardziej mylnego, bo to mężczyzna, który wie, jak swoimi projektami zachwycić kobiety na całym świecie. W wieku 18 lat otworzył swoje pierwsze atelier w Libanie, kiedy to postanowił przeprowadzić rewolucję odzieżową w tym kraju. Gdy Halle Berry założyła jego suknię na gali rozdania Oskarów w 2002 roku, stał się rozpoznawalny na całym świecie. Obecnie jego salony możemy spotkać we wszystkich największych stolicach mody.

4. Zuhair Murad

Zdecydowanie mój ulubiony libański projektant. Mimo, że pochodzi z Libanu, od razu po szkole przeniósł się do Paryża. Tworzy on przede wszystkim projekty haute couture, które dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach, z wyszukanych materiałów, ręcznie zdobione z niezwykłą dbałością o szczegóły. Obecnie marka ma w swojej ofercie również linię ready to wear, akcesoria, czy okulary.

5. Rani Zakhem

Jest to stosunkowo młody projektant, który tworzy od niedawna. Jednak mimo to, jego projekty nie ustępują innym projektantom z Libanu. 

6. Ashi Studio

Projektant Ashi otworzył swoje studio w 2007 roku w rodzinnym Bejrucie. Jego projekty przypominają Baśń z 1001 nocy, poczujemy się w nich niczym sułtanki na dworze sułtana!

7. Ziad Naked

Pierwszy pokaz mody Ziad Naked odbył się w 1997 roku. Projektant twierdzi, że to co charakteryzuje jego markę to niezwykła dbałość o szczegóły. 


8. Georges Hobeika

Projektant otworzył swoje pierwsze atelier w Bejrucie w 1995 roku i od tego czasu zachwyca kobiety swoimi projektami. Znany jest na całym świecie z projektów haute couture oraz ready to wear. Już od ponad 10 lat prezentuje swoje projekty podczas Fashion Week w Paryżu. 


1 komentarz

  1. Krikor Jabotian, Elie Saab, Ashi Studio świetni projektanci. Szkoda że na Polskich ślubach króluje jeszcze tandeta. Choć jest jej coraz mniej to na tak ubrane Panny Młode jeszcze trochę poczekamy. :(

    OdpowiedzUsuń