Zamień kwiaty na marzenie

Coraz częściej Pary Młode decydują się na różne alternatywy, zamiast kwiatów. Z reguły są to kupony Lotto, butelki wina, książki, czy filmy DVD. Oczywiście to bardzo fajne i użyteczne propozycje, które na pewno przydadzą się Parze Młodej. 
Może jednak zamiast kolejnej książki, czy filmu zdecydujemy się komuś pomóc? Moja propozycja dla was to Fundacja Mam Marzenie!


Czym zajmuje się Fundacja?

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy jej założyciela i Fundatora – Piotra Piwowarczyka, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Jak można wspomóc fundacje na swoim ślubie?

- przede wszystkim można poprosić gości weselnyach, aby zamiast kwiatów, przygotowali datki na rzecz Fundacji Mam Marzenie, które będą zbierane do puszki, podczas składania życzeń pod kościołem lub USC,
- poza tym, Para Młoda podczas pierwszego tańca może poprosić wszystkich weselników o datki na spełnienie marzenia konkretnego dziecka lub pragnień wszystkich dzieci z Fundacji,
- Państwo Młodzi mogą także sami przejąć inicjatywę i sami wybrać sposób wsparcia Fundacji.


Jak zawiadomić o zbiórce gości?

Nic prostrzego! Na zaproszeniach ślubnych umieśćcie wierszyk, który jednoznacznie poinformuje waszych gości o tym, że zamiast kwiatów będziecie prowadzić zbiórkę na rzecz Fundacji.

Piękny dzień nadchodzi,
Pełen miłości, pachnących kwiatów,
Uścisków i radości.
Lecz kwiatki uschną, zostanie z nich wspomnienie,
A dzięki Twojej pomocy spełnisz dziecka marzenie.
Dlatego Drogi Gościu
Zamiast bukietu kwiatów,
Wrzuć do puszki parę złotych drobniaków

Kontakt do Fundacji

Jeżeli chcecie dołączyć do akcji, skontaktujcie się z koordynatorem oddziału w waszym mieście i wskażcie adres, na jaki Fundacja ma dostarczyć puszkę – dane kontaktowe znajdziecie TUTAJ. 


I pamiętajcie, DOBRO WRACA!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger