Rodzaje dekoracji na stołach gości

sobota, 2 maja 2015
Według mnie dekoracje na stołach gości są jednymi z ważniejszych pozycji podczas naszych negocjacji z florystką. Większość Par decyduje się na klasyczne, kwiatowe dekoracje, wyższe lub niższe, zapominając o alternatywach dla nich, które na pewno są bardzo oryginalne, a czasami nawet tańsze.

Wysokie kompozycje

Najpopularniejsze i najbardziej efektowne. Oczywiście im większa kompozycja tym droższa, ale możemy zdecydować się także na mniejsze, które będą również bardzo efektowne. Dodatkowo mogą być ozdobione wiszącymi kryształkami. Najczęściej dookoła ustawiane są świeczki. Pamiętajmy także, aby kompozycję nie były za bardzo rozbudowane, aby goście mogli swobodnie ze sobą rozmawiać.


Fot. Alex Deco

Wysoki lampion

Alternatywa dla wysokich kompozycji kwiatowych, czyli lampion na wysokiej "nóżce". Na pewno jest to tańsza opcja, a do tego nie tak często spotykana na polskich weselach.


Fot. Rock&Flowers

Kilka bukiecików w małych wazonach

Wyglądają bardzo efektownie, idealne na wesela w stylu rustykalnym. Coraz więcej Par stawia na prostotę i małe wazoniki z polnymi kwiatami. Według mnie, mimo, że nie są to bardzo okazałe formy dekoracji, wyglądają pięknie!


Fot. Rock&Flowers

Niskie kompozycje

Mimo, że uważa się, że wysokie kompozycje kwiatowe są bardziej efektowne od tych niskich, myślę, że wszystko zależy od florysty. Często to właśnie niskie kwiaty na stołach gości, bardziej przypadają mi do gustu, niż te wysokie. Poza tym niższe kompozycję, są bardziej użyteczne, ponieważ goście swobodnie mogą rozmawiać i nic im nie zasłania.


Fot. Alex Deco

Pióra

Kompozycja z piór idealna jest na wesela w stylu nowoczesnym, jak i tym art deco. Na pewno nie są one popularne na polskich weselach, dlatego też mogą zachwycić gości, a do tego można je przygotować dużo wcześniej przed weselem.


Fot. Alex DecoPerfect Moment

Niskie lampiony

Na pewno jedna z tańszych kompozycji na stoły gości. Łączy w sobie wszystko to, co powinno się znaleźć w takiej dekoracji - kwiaty i świeczki. Jeżeli zapraszacie dużo gości lub chcecie zaoszczędzić na ślubnych dekoracjach to coś dla was!

Fot. Ars Deco

Pływające świeczki

Muszę przyznać, że wysokie wazony z pływającymi świeczkami, były do niedawna moim ślubnym faworytem. Wewnątrz wazonu może znajdować się kwiat, często także pod niego wkłada się podstawkę LED dla uzyskania bardzo efektownego podświetlenia.


Fot. G-FioreArs Deco

Świecznik pięcioramienny

Świecznik może występować samodzielnie, jak i w otoczeniu kwiatów. Według mnie taka dekoracja idealna jest do wnętrz pałacowych, jak i tych na nie stylizowane. 

Fot. Perfect Moment

Drzewka

Drzewka mogą występować w różnych kolorach i konfiguracjach. Często są zdobione kwiatami albo kryształkami. Według mnie jedna z lepszych alternatyw dla kompozycji kwiatowych.


Fot. G-FiorePerfect MomentArs Deco

Lampy

Pasują zarówno do każdego rodzaju wnętrz od pałacowych po nowoczesne. Mogą występować same, jak i z kwiatem. Według mnie są niezwykle efektowne i przyciągają uwagę.


Fot. G-Fiore


Prześlij komentarz