Motyw przewodni wesela: Pawie oczko

piątek, 29 maja 2015
Motyw pawiego oczka, to bardzo oryginalny motyw przewodni wesela. W Polsce utarło się jednak przekonanie, że pawie oczko przynosi nieszczęście. Nie jest znana historia tego przesądu, ale jest domniemanie, że wywodzi się to z tego, że paw to bardzo czujny ptak, w związku z tym wszczyna bardzo głośny alarm, gdy zauważy niebezpieczeństwo i mówi się, że paw umie przewidzieć śmierć.
Fot. Pinterest

Kolory

Kolory, które powinny być użyte w tym motywie przewodnim, to wszystkie te, które występują na piórach pawia: zielony, niebieski, fioletowy czy granatowy.

Dekoracje

Oczywiście podstawą dekoracji będą pawie pióra, które można kupić TUTAJ.
  • dekoracje w stylu rustykalnym
Nie musimy w naszych dekoracjach używać jedynie pawich piór, bardzo dobrze do tego motywu będą pasować dekoracje w stylu rustykalnym.

Fot. Pinterest
  • wysokie wazony z pływającymi świeczkami
Kolejna bardzo ciekawa, a zarazem niezbyt droga dekoracja weselna - wysokie wazony wypełnione wodą z pływającymi świeczkami i kwiatem w kolorze pawiego oczka.
Fot. Pinterest
  • kwiaty z dodatkiem pawiego pióra
Klasycznym rozwiązaniem będą kompozycje kwiatowe, przyozdobione pawimi piórami. Najlepiej, aby kwiaty współgrały z motywem przewodnim, czyli były w kolorach fioletowym, niebieskim i zielonym.

Fot. Pinterest

Papeteria

  • zaproszenia - zaproszenia z motywem pawiego oczka możemy zrobić na zamówienie, jak i kupić gotowe, np. TUTAJ lub TUTAJ.
Fot. Pinterest
  • winietki - możemy zrobić je samemu, ozdabiając standardowe winietki pawimi piórami lub kupić gotowe np. TUTAJ.
Fot. Projekt Ślub
  • numery stołów - ta sama zasada jak przy winietkach albo kupujemy gotowe np. TUTAJ albo robimy je sami.

Księga gości

Idealną do tego motywu księgą gości, będzie plakat przedstawiający pawia, na którego ogonie goście będą mogli składać swoje podpisy, do kupienia TUTAJ.


Fot. Ślubne Zakupy

Tort

Fot. Pinterest

Candy Bar/Food Bar

W przypadku motywu pawiego oczka, urządzając Candy Bar powinniśmy postawić na słodycze udekorowane zgodnie z motywem przewodnim, czyli babeczki z jadalnymi pawimi piórami, lizaki w takim samym kształcie, czy cake popsy w kolorach przewodnich wesela.

Fot. Pinterest

Druhny

W przypadku sukienek dla druhen w motywie pawiego oczka, zdecydowałabym się na różnokolorowe sukienki, mieniące się niczym pawie pióro.

Fot. Pinterest

Dodatki i makijaż

Motyw pawiego pióra jest bardzo wszechstronny, ponieważ można wykorzystać go w makijażu, dekoracji butów ślubnych, czy w dodatkach do włosów.
Fot. Pinterest

Atrakcje

Jedyną atrakcją, która przyszła mi do głowy w tym motywie przewodnim było...wypożyczenie pawi na wesele. Oczywiście jest to dość abstrakcyjny pomysł, ale jeżeli ktoś by się uparł, polecam do tego celu Hodowle Ptaków Ozdobnych.

Prześlij komentarz