Czym sypiemy Parę Młodą?

niedziela, 31 maja 2015
Kończy się Msza Święta, Para Młoda wychodzi z kościoła i co dalej? Według polskiej tradycji, która wywodzi się już z czasów pogańskich, Para Młoda powinna zostać czymś obsypana. Jako, że świat idzie do przodu nie musi to być ani jęczmień, ani mak, jak to było w dawnych czasach, tu mamy pełną dowolność. 
Natomiast, pamiętajmy, że decydując się na obsypanie Pary Młodej przez gości, musimy ustalić to z księdzem. Bardzo często nie wyrażają oni na to zgody, argumentując brakiem osoby, która wszystko posprząta. Tutaj z pomocą przychodzi nam kościelny, który za małym wynagrodzeniem na pewno bardzo chętnie po nas posprząta :)
Poniżej najpopularniejsze propozycje.


Fot. Ślubne Zakupy

1. Konfetti

Chyba najpopularniejsza z propozycji. Kupujemy tubę z konfetti w kształcie płatków kwiatów, białych serc, gwiazdek, serpentyn, czy banknotów i możemy cieszyć się pięknymi zdjęciami spod kościoła lub USC. Z własnego doświadczenia wiem, że obsługa tub nie jest trudna, poradzą sobie z nią nawet dzieci. Możemy kupić je TUTAJ.

2. Bańki mydlane

Hit ślubny zeszłego i obecnego sezonu ślubnego. Bańki pięknie wyglądają na zdjęciach, a do tego nie trzeba po nich sprzątać! Jedyną wadą może być tylko ich cena, oczywiście tylko wtedy gdy chcemy je rozdać wszystkim gościom. Aby ograniczyć koszty, wręczmy je np. tylko dzieciom, będą miały świetną zabawę, a my piękne zdjęcia :) Upewnijmy się tylko, że nasze bańki mydlane nie zostawiają śladów na ubraniach. Można kupić je np. TUTAJ.

Fot. Ślubne Zakupy

3. Płatki kwiatów

Alternatywa dla konfetti w kształcie płatków kwiatów. Możemy przygotować rożki lub koszyki z płatkami kwiatów, które powierzymy odpowiedzialnej koleżance, aby ta rozdała je gościom pod kościołem. Kwiaty mogą być zarówno świeże, jak i sztuczne. Natomiast co do świeżych kwiatów muszę przestrzec, że byłam na ślubie, na którym świeże płatki kwiatów zafarbowały suknię Panny Młodej! Wszystkie akcesoria można kupić np. TUTAJ.

Fot. Ślubne Zakupy

4. Ryż

Obsypywanie nowożeńców ryżem, ma przynieść im szczęście, pomyślność, dostatek i płodność. Mimo tak hucznych obietnic, ja jednak nie jestem entuzjastką posypywania Pary Młodej ryżem. Nie raz już widziałam Panny Młode, które z pięknych fryzur ślubnych musiały wyskubywać ryż :) Ale oczywiście rozumiem, że jest to tradycja i wiele Par Młodych zdecyduje się na obsypywanie ryżem. Pamiętajmy tylko, że ryż jest szkodliwy np. dla ptaków dlatego też przypilnujmy, aby ktoś go posprzątał. Gotowe woreczki na ryż możemy kupić np. TUTAJ.

Fot. wroclaw.pl

5. Monety

Tradycja obsypywania Młodej Pary bilonami wywodzi się jeszcze z czasów szlacheckich, gdy bogatych szlachciców obsypywano monetami, a klasę niższą owsem. Groszówki mają zapewnić nowożeńcom szczęście i dobrobyt. Co prawda na swoim ślubie nie chciała bym pod kościołem na klęczkach zbierać groszówek z ziemi, dlatego też zdecyduje się na inny sposób obsypywania :)

Fot. slub-wesele.pl

6. Balony

Dobra alternatywa dla osób które chcą być oryginalne. Wytypowana przez nas osoba, może rozdać wszystkim gościom pod kościołem balony wypełnione helem, które zostaną puszczone, gdy Para Młoda wyjdzie z kościoła. Na pewno będzie to wyglądać pięknie na zdjęciach !

7. Karma dla ptaków

Jeżeli organizujemy wesele rustykalne w eco stylu albo ksiądz w naszym kościele nie godzi się na obsypywanie Pary Młodej płatkami kwiatów lub konfetti, jest to coś dla nas! Oczywiście goście mogą się poczuć dość nieswojo obsypując nas karmą dla ptaków, ale dla chcącego nic trudnego!

Fot. Pinterest

8. Cukierki

Obsypanie Pary Młodej cukierkami, ma im przynieść słodkie życie. Oczywiście najlepsze do tego celu będą małe cukiereczki, nie chcemy przecież, aby Panna Młoda dostała np. w oko wielkim cukierkiem :) Według mnie idealne atrakcja przede wszystkim dla dzieci. 

Prześlij komentarz