8 rzeczy, które musisz zrobić na dzień przed ślubem

środa, 6 maja 2015
Post ten dedykuje mojej dobrej koleżance, która w tę sobotę wychodzi za mąż :) Mimo, że ja swój ślub mam dopiero za rok, wyobrażam sobie, że dzień przed ślubem jest jednym z bardziej stresujących w życiu. Cały dzień bijemy się z myślami, czy o czymś nie zapomnieliśmy albo czy wszyscy goście dojadą na czas. Zapominamy o odpoczynku i relaksie, który powinien nam towarzyszyć tego dnia :)

Fot. Pinterest

1. Sprawdź swój strój

Upewnij się, że twoja suknia ślubna, która wisi w szafie nadal jest "w jednym kawałku". Możesz także ją przymierzyć i sprawdzić czy dobrze leży. To samo dotyczy butów ślubnych, jeżeli są nowe, a wcześniej w nich nie chodziłaś, spróbuj to zrobić chociaż dzień przed ślubem. Jeżeli buty cię gdzieś uwierają, kup wkładki.

2. Przygotuj rzeczy na kolejne dni

Z reguły Pary Młode wykupują pakiety u fotografa, czy filmowca, które obejmują przygotowania. W związku z tym przez około dwie godziny przed ślubem jesteśmy filmowane i fotografowane. Jak każda kobieta nie chcemy wyglądać źle i pozować w wyciągniętej piżamie, dlatego też przygotujmy sobie coś w czym będziemy czuć się komfortowo. Oczywiście nie musi to być koniecznie koszulka z napisem Panna Młoda, ale inny strój, którego nie będziemy się wstydzić i który będzie łatwy do zdjęcia, bez niszczenia makijażu i fryzury. Spakujmy także torbę, w której będziemy miały rzeczy na noc poślubną, czy na poprawiny.

3. Pamiętaj o płatnościach

Często się zdarza, że nasi podwykonawcy chcą zapłaty za swoje usługi od razu po weselu. Dlatego też przejrzyj wszystkie umowy i podziel odpowiednie sumy dla każdego, w osobne koperty. Podpisz je i trzymaj w bezpiecznym miejscu, najlepiej w hotelowym sejfie.

4. Ustal szczegóły ze swoimi podwykonawcami

Mimo, że na pewno twoi podwykonawcy to profesjonaliści, skontaktuj się z nimi na dzień przed weselem. Upewnij się, że florystka, fotograf, kamerzysta, makijażystka, czy fryzjer pamięta o której godzinie ma się pojawić i wie np. jak ma dojechać do twojego hotelu, czy domu. Dobrym pomysłem będzie podanie telefonu kontaktowego np. do świadkowej, aby w dnu wesela w razie problemów twoi podwykonawcy nie zasypywali cię telefonami.

5. Przygotuj koszyczek ratunkowy

O koszyczku ratunkowym pisałam więcej TUTAJ. Oczywiście lepiej by było, aby skompletować go wcześniej i nie tracić czasu dzień przed weselem.

Fot. Something Turquoise

6. Sprawdź pogodę

Mimo, że żadnej z was nie życzę, aby w dniu ślubu padało, sprawdźcie pogodę. Jeżeli ma padać zaopatrzcie się na wszelki wypadek w parasole. Natomiast, jeżeli ma być zimno kupcie bolerko. I przede wszystkim nie przejmujcie się pogodą, deszcz na ślubie to przynosi szczęście.

7. Napisz notkę do swojego przyszłego męża

Według mnie bardzo romantycznym gestem będzie przygotowanie krótkiej notki/listu do waszego przyszłego męża. Napiszcie w niej jak bardzo się cieszycie, że wychodzicie właśnie za niego za mąż i przekażcie go dzień wcześniej świadkowi lub waszej teściowej. Oni na pewno zatroszczą się o to, aby wasz narzeczony go przeczytał.

Fot. eHow

8. Zrelaksuj się

Panny Młode bardzo często w wirze ślubnych przygotowań, zapominają o sobie. Dlatego tak zaplanuj dzień przed ślubem tak, aby na jego koniec móc się zrelaksować. Oczywiście nie karze ci siedzieć kilku godzin w Spa. Zamiast tego przygotuj sobie relaksującą kąpiel, albo po prostu obejrzyj swoją ulubioną komedię romantyczną :)

Prześlij komentarz