8 rzeczy, które musisz zrobić na dzień przed ślubem

Z doświadczenia wiem, że dzień, a nawet cały tydzień przed ślubem jest bardzo stresujący. Cały czas bijemy się z myślami, czy wszystko załatwiliśmy, czy goście się będą dobrze bawić albo czy będzie padać. Do tej pory pamiętam, że dzień przed moim ślubem, spędziłam na analizowaniu map pogodowych i przewidywaniu, czy w godzinach mojego ślubu będzie padać :) Aby niczego nie zapomnieć, przegotowałam dla was kilka podstawowych rzeczy,  których nie możecie przegapić.


Fot. Photo by Anete Lūsiņa on Unsplash

1. Sprawdź swój strój

Upewnij się, że twoja suknia ślubna, która wisi w szafie nadal jest "w jednym kawałku". Możesz także ją przymierzyć i sprawdzić czy dobrze leży. To samo dotyczy butów ślubnych, jeżeli są nowe, a wcześniej w nich nie chodziłaś, spróbuj to zrobić chociaż dzień przed ślubem. Jeżeli buty cię gdzieś uwierają, kup wkładki.

2. Przygotuj rzeczy na kolejne dni

Z reguły Pary Młode wykupują pakiety u fotografa, czy filmowca, które obejmują przygotowania. W związku z tym przez około dwie godziny przed ślubem jesteśmy filmowane i fotografowane. Jak każda kobieta nie chcemy wyglądać źle i pozować w wyciągniętej piżamie, dlatego też przygotujmy sobie coś w czym będziemy czuć się komfortowo. Oczywiście nie musi to być koniecznie koszulka z napisem Panna Młoda, ale inny strój, którego nie będziemy się wstydzić i który będzie łatwy do zdjęcia, bez niszczenia makijażu i fryzury. Spakujmy także torbę, w której będziemy miały rzeczy na noc poślubną, czy na poprawiny.

3. Pamiętaj o płatnościach

Często się zdarza, że nasi podwykonawcy chcą zapłaty za swoje usługi od razu po weselu. Dlatego też przejrzyj wszystkie umowy i podziel odpowiednie sumy dla każdego, w osobne koperty. Podpisz je i trzymaj w bezpiecznym miejscu, najlepiej w hotelowym sejfie.

4. Ustal szczegóły ze swoimi podwykonawcami

Mimo, że na pewno twoi podwykonawcy to profesjonaliści, skontaktuj się z nimi na dzień przed weselem. Upewnij się, że florystka, fotograf, kamerzysta, makijażystka, czy fryzjer pamięta o której godzinie ma się pojawić i wie np. jak ma dojechać do twojego hotelu, czy domu. Dobrym pomysłem będzie podanie telefonu kontaktowego np. do świadkowej, aby w dnu wesela w razie problemów twoi podwykonawcy nie zasypywali cię telefonami.

5. Przygotuj koszyczek ratunkowy

O koszyczku ratunkowym pisałam więcej TUTAJ. Oczywiście lepiej by było, aby skompletować go wcześniej i nie tracić czasu dzień przed weselem.

6. Sprawdź pogodę

Mimo, że żadnej z was nie życzę, aby w dniu ślubu padało, sprawdźcie pogodę. Jeżeli ma padać zaopatrzcie się na wszelki wypadek w parasole. Natomiast, jeżeli ma być zimno kupcie bolerko. I przede wszystkim nie przejmujcie się pogodą, deszcz na ślubie to przynosi szczęście.

7. Napisz notkę do swojego przyszłego męża

Według mnie bardzo romantycznym gestem będzie przygotowanie krótkiej notki/listu do waszego przyszłego męża. Napiszcie w niej jak bardzo się cieszycie, że wychodzicie właśnie za niego za mąż i przekażcie go dzień wcześniej świadkowi lub waszej teściowej. Oni na pewno zatroszczą się o to, aby wasz narzeczony go przeczytał.

8. Zrelaksuj się

Panny Młode bardzo często w wirze ślubnych przygotowań, zapominają o sobie. Dlatego tak zaplanuj dzień przed ślubem tak, aby na jego koniec móc się zrelaksować. Oczywiście nie karze ci siedzieć kilku godzin w Spa. Zamiast tego przygotuj sobie relaksującą kąpiel, albo po prostu obejrzyj swoją ulubioną komedię romantyczną :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger