Zabawy na wieczór panieński

Gry i zabawy to jeden z najważniejszych punktów podczas wieczoru panieńskiego. Pomagają one zintegrować zaproszone osoby i przełamać lody. Poniżej lista moich ulubionych zabaw na wieczór panieński. Zapraszam was również do zapoznania się z pozostałymi postami o Wieczorze panieńskim.


Fot. Photo by Annie Gray on Unsplash

1. Test przedmałżeński

Czyli jak dobrze przyszli małżonkowie znają się nawzajem. Przygotowujemy zestaw pytań np. dotyczący ich codziennych rytuałów. Przed wieczorem panieńskim świadkowa zadaje je przyszłemu Panu Młodemu, a podczas niego odpowiedzi narzeczonego porównywane są z odpowiedziami narzeczonej. Grę można stworzyć własnoręcznie lub kupić tutaj.

Zabawy na wieczór panieński
Fot. Pink Drink

2. Kto najlepiej zna Pannę Młodą?

Kolejna bardzo popularna gra, jak sama nazwa wskazuje pokazuje, która z dziewczyn na wieczorze panieńskim najlepiej zna Pannę Młodą. Prowadząca np. świadkowa czyta na głos listę około 25 pytań np. Kto jest ulubionym aktorem Panny Młodej? i dziewczyny po kolei odpowiadają na pytania. Poprawna odpowiedź liczona jest jako 1, zła 0. Ta, która będzie miała najwięcej punktów wygrywa. Grę można zrobić samemu lub kupić TUTAJ.

Zabawy na wieczór panieński
Fot. Pink Drink

3. Ubierz Pannę Młodą

Dziewczyny dzielimy na kilka grup, każda dostaję papier toaletowy i folię aluminiową i ma za zadanie przebrać jedną z dziewczyn z grupy za piękną Pannę Młodą :)

4. Pytanie, czy wyzwanie

Klasyczna gra na wieczór panieński, każda dziewczyna wpisuje na kartki wyzwanie i pytanie, podczas wieczoru Panna Młoda losuje kartki i odpowiada na pytania lub realizuje wyzwania. Grę można kupić TUTAJ.

Zabawy na wieczór panieński
Fot. Pink Drink

5. Co masz w torebce?

Wypisujemy na kartkach przedmioty, które mogą znajdować się w torebkach dziewczyn, dzielimy je na 8 kategorii, z których każda z nich będzie miała różną liczbę punktów. Uczestniczka wieczoru, która będzie miała najwięcej punktów wygrywa. Grę można zrobić samodzielnie lub kupić TUTAJ. 

Zabawy na wieczór panieński
Fot. Pink Drink

6. Krótkie historie

Każda z dziewczyn wypisuje na kartkach, krótkie nagłówki dotyczące wspólnych wspomnień, które ma z Panną Młodą. Następnie Panna Młoda losuje kartki i rozwija każdą z nich. Mogą one dotyczyć opowieści z dzieciństwa, alkoholowych wypadów, czy starych chłopaków.

7. Zakazane słowa

Ustalamy daną sekwencję słów np. tęsknię za swoim chłopakiem, która jest zakazana podczas wieczoru. Każda dziewczyna, która to wypowie, pije karnego shota wódki (lub wykonuje inną karę).

8. Nigdy nie...

Klasyczna gra na wieczór panieński, idealna do przełamania pierwszych lodów. Każda dziewczyna, po kolei przyznaje się do czegoś, czego nigdy nie robiła. Jeżeli któraś z dziewczyn tego dokonała pije shota lub drinka. 

9. Plakat

Idealna pamiątka! Każda z dziewczyn maluje usta szminką na kolor czerwony lub różowy, robi odcisk swoich ust na plakacie, a następnie składa swój podpis. Plakat można oprawić w ramkę.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger