Ulubione filmy ze ślubem w tle

niedziela, 12 kwietnia 2015
Muszę przyznać, że bardzo lubię oglądać filmy, w których przewija się motyw ślubu. Oczywiście film nie musi od początku do końca mieć takiej tematyki, ale nie zaszkodzi, aby na ekranie pojawiła się jakaś piękna suknia ślubna :) Poniżej przedstawiam wam moją subiektywną listę, ulubionych filmów ze ślubem w tle. Natomiast jeżeli wy macie swoje typy, które powinny znaleźć się na tej liście, piszcie w komentarzach :)

1. Druhny

Można powiedzieć, że film ten jest klasyką, jeżeli chodzi o filmy o tematyce ślubnej. Ma on wielu zwolenników, ale zarazem wiele osób uważa, że poziom żartu w nim jest żenujący. Cóż ja nie jestem krytykiem filmowych, ani znawcą kina, ale Druhny bardzo mi się podobają! Oczywiście, film ten w zdecydowanie przerysowany sposób pokazuje perypetię druhen przed ślubem, ale i tak za każdym razem, gdy go oglądam doskonale się bawię :)
Fot. canalplus.pl

2. Powiedz tak

Można powiedzieć, że film ten zainspirował mnie do tego, aby na swoje wesele zatrudnić konsultantkę ślubną :) Większość z was pewnie widziała ten film, ponieważ wszedł na ekrany 14 lat temu, ale dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji, opowiada on losy Mary (Jennifer Lopez), która jest organizatorką wesel, ale jeszcze sama nie wyszła za mąż. Poznaje ona przystojnego aktora (Matthew McConaughey), jednak odkrywa, że to jego wesele ma zorganizować.

Fot. filmweb.pl

3. Seks w wielkim mieście

Mimo, że nie jestem wielką fanką serialu Seks w wielkim mieście, film przypadł mi do gustu. Co prawda, ma on wiele negatywnych opinii i niską notę od krytyków, ale i tak go lubię :) Motyw ślubu, o którym piszę występuje w pierwszej części filmu Seks w wielkim mieście. Carrie Bradshaw po 10 latach związku z Bigiem planuje niezwykle wystawny ślub. Możemy podziwiać Carry w bardzo oryginalnej sukni ślubnej od Vivienne Westwood, a także pozostałe dziewczyny Mirande, Charlotte i Samanthe w pięknych sukniach druhen. Niestety ślub nie dochodzi do skutku, ze względu na wątpliwości Pana Młodego. Ale tak jak w bajkach, wszystko się dobrze kończy :)

Fot. feministe.us

4. Wesele

Polski film z 2004 roku w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Nie jest to na pewno komedia, tak jak reszta filmów w tym zestawieniu, raczej komiediodramat. Niektóre sceny, jak i dialogi z tego filmu stały się już kultowe, tak jak moja ulubiona scena, w której Kasia Wojnarówna (Tamara Arciuch) niszczy siekierą nowe Audi TT. W kilku słowach film można opisać jako historię wesela córki małomiasteczkowego bogacza, które ze względu na zbieg różnych okoliczności i wypadków, zamienia się w katastrofę.

Fot. filmweb.pl

5. 27 sukienek

Film z 2008 roku, w którym główną rolę Jane, wciela się Katherine Heigl. Tytułowa Jane jest nałogową druhną, która ma w swojej szafie 27 sukienek - pamiątki po ślubach, na których była druhną. Jej historię postanawia opisać dziennikarz Kevin (James Marsden), który specjalizuje się w złośliwych sprawozdaniach z nowojorskich ślubów. Spotkanie to zdecydowanie odmienia losy Jane!

Fot. blogclarabel.canalblog.com

6. Narzeczony mimo woli

Film ten musiał znaleźć się na mojej liście, ponieważ występuje w nim moja ulubiona aktorka - Sandra Bullock :) Poza tym film ten, spodobał się nawet mojemu narzeczonemu, który ma alergię na komedie romantyczne, więc chyba nie jest najgorszy! Narzeczony mimo woli to historia Margaret - bizneswomen, której grozi deportacja ze Stanów Zjednoczonych, ze względu na zaniedbania wizowe. Postanawia więc poślubić swojego asystenta - Andrew (Ryan Reynolds).

Fot. myfilmyonline.pl

7. Za jakie grzechy dobry Boże

Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego filmu, zróbcie to! Osobiście nie jestem fanką kina francuskiego, wręcz przeciwnie, ale ten film mnie oczarował. Film został zakazany w USA i Anglii ze względu na brak politycznej poprawności, ale według mnie to przesada. Opowiada on historię francuskiego małżeństwa, które ma 4 córki. Każda z nich decyduje się wyjść za mąż za członka innego wyznania - Żyda, Araba, Chińczyka i czarnoskórego katolika pochodzącego z Afryki.

Fot. filmweb.pl

8. Ślubne wojny

Myślę, że większość z was widziała ten film, albo chociaż o nim słyszała. W główne role wcielają się Kate Hudson (Liv) oraz Anne Hathaway (Emma). Film ten od początku do końca opowiada o przygotowaniach ślubnych, dlatego też osoby które właśnie organizują swoje wesela, mogą wczuć się w rolę :)

Fot. kino.krakow.pl

9. Sposób na teściową

Przedstawia on odwieczny spór pomiędzy teściową, a synową. W główne rolę wcielają się Jennifer Lopez, jako Charlie oraz Jane Fonda, jako Viola. Jane Fonda w filmie jest zdecydowanie teściową ze ślubnych koszmarów. Wesoła komedia na wieczór.

Fot. gofilm.pl

10. Wielkie wesele

Film z 2013 roku, pokazujący historię nienawidzących się rozwiedzionych małżonków Dona - Roberta de Niro i Ellie - Diane Keaton, którzy muszą udawać na ślubie adoptowanego syna, że wciąż są małżeństwem. Jeżeli jeszcze nie widzieliście filmu, a opis was nie przekonuje, może tacy aktorzy jak Susan Sarandon, Katherine Heigl, Robin Williams, czy Amanda Seyfried was do tego przekonają. 

Fot. film.interia.pl


Prześlij komentarz