Rodzaje bukietów ślubnych

Bukiety ślubne towarzyszą Pannom Młodym od starożytności. Dawniej składały się z naręczy ziół, przypraw i czosnku w celu odgonienia złych duchów. Teraz natomiast są ważnym dodatkiem każdej Panny Młodej, bez której ciężko jest się obejść. 
Ale jakie rodzaje bukietów ślubnych wyróżniamy?


Fot. Ania Górajka

Biedermeier

Bukiety Biedermeier nazywane są również bukietami okrągłymi. Pochodzą ze Szwajcarii i są znane od około 1800 roku. Składają się zazwyczaj z dwóch okręgów kwiatów, rozmieszczonych szczelnie w okrągłym bukiecie.
Jest to prosty i elegancki bukiet, idealny dla stylowej Panny Młodej.

Fot. beachpeoplebuzz.blogspot.pl, yousaytoo.com

Mały bukiecik tzw. posy bouquet

Mały okrągły bukiecik, który można trzymać w jednej ręce. Wyróżniamy dwa typy bukietów: pierwszy to luźno, równolegle związane kwiaty za pomocą organzy lub satyny. Drugi, bardziej formalny, kwiaty ułożone są spiralnie. Bukiety te są bardzo popularne dla druhen, ze względu na ich mały rozmiar. 

Fot. brides.com

Bukiet typu naręcze

Bukiet znany jest od początku XXw., od kiedy aktorka Sarah Bernhardt wybrała go na swój ślub. Charakteryzuje się długimi łodygami kwiatów i liści. Dobra alternatywa dla Panien Młodych, które planują swój ślub w stylu nowoczesnym. Popularne kwiaty do tego bukietu to lilie calla, mieczyki, orchidee, róże, czy ostróżka.

Fot. borrowedandblue.com, namywedding.com, itabridestyle.com

Bukiet kaskadowy

Najbardziej formalny i tradycyjny spośród wszystkich. Kwiaty w tym bukiecie opadają niczym kaskada, dzięki czemu bukiet wygląda niezwykle oryginalnie i przyciąga spojrzenia. Dobry dla Panien Młodych, które planują eleganckie i tradycyjne wesele.

Fot. bridalmusing.com

Bukiet typu Nosegay

Mały, okrągły bukiet, którego łodygi kwiatów są mocno ze sobą związane. Charakteryzuje się jednolitością. Idealny na każde wesele, popularny zarówno wśród Panien Młodych, jak i druhen.

Fot. Pinterest

Bukiet w kształcie kuli

Jest to kula kwiatów zawieszona na wstążce lub sznurku. Bardzo oryginalna konstrukcja, która będzie na pewno tańsza niż tradycyjny bukiet. Często ozdabiane są kryształkami lub koralikami. 

Fot. merleonline.com

Bukiet w kształcie wachlarza

Kwiaty mogą być na specjalnej konstrukcji w kształcie wachlarza lub zostać tak ułożone, aby go utworzyły. Komponują się z sukniami ślubnymi w stylu hiszpańskim, a także są dobre na tematyczne wesela. 

Fot. merleonline.com

Glamelia/Camelia/Rosamelia

Niesamowicie oryginalny bukiet, układany z dziesiątek lub setek pojedynczych płatków, tworzących jeden duży kwiat. Bardzo ważne przy tworzeniu takiego bukietu są umiejętności florysty.

Fot. dreamwedding.pl
Zapraszam Was również, do zapoznania się z postem 15 alternatyw dla kwiatowego bukietu ślubnego.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger