Lista prezentów ślubnych

Gdy idziemy na wesele, nie wypada pojawiać się z pustymi rękoma. Tutaj powstaje problem, czym mamy obdarować Parę Młodą? Jako pierwsza przychodzi nam na myśl, zawsze niezawodna koperta! Zdarzają się jednak goście, którzy nie lubią wręczać kopert i obdarowują Parę Młodą prezentami. Gdy nie chcemy po ślubie zostać z czterema żelazkami, czy dwoma odkurzaczami, zróbmy Listę Prezentów!


Fot. Photo by Mira Bozhko on Unsplash

Czy warto utworzyć Listę Prezentów?

Najważniejszym argumentem za utworzeniem Listy Prezentów, jest to, że Para Młoda otrzyma dokładnie to czego chce, a goście nie będą musieli się głowić nad prezentami, wybiorą je jedynie z udostępnionej listy. Eliminuje to ryzyko powtarzających się prezentów, które są zmora na weselach. Niestety niektórzy goście mogą nie skorzystać z udostępnionej przez Parę Młodą listy i kupią coś we własnym zakresie. Co do wad, niektórzy goście, szczególnie ci starsi, mogą poczuć się urażeni, że narzucamy im gotowe prezenty, a nie polegamy na ich kreatywności.

Jak tworzyć Listę Prezentów?

Trzeba pamiętać, że Lista Prezentów, to lista Pary Młodej, dlatego też może ona na niej umieścić wszystko, o czym marzy. Oczywiście trzeba przemyśleć rzeczy, które się na niej znajdą, jeżeli mamy np. nową mikrofalówkę, nie umieszczajmy kolejnej na liście, decydujmy się na rzeczy, które faktycznie są nam potrzebne. Co do ilości pozycji na liście, to im więcej tym lepiej. Nie możemy tworzyć zbyt krótkiej listy, bo goście muszą mieć wybór. To samo dotyczy cen prezentów, powinniśmy umieścić na Liście, prezenty w różnych cenach, zarówno takie za 100zł, jak i za 1000zł. Pamiętajmy, że nie każdego stać, aby kupić drogi prezent. Jest także możliwość, aby na najdroższe prezenty składało się kilka osób.

Lista prezentów w Internecie

Według mnie zamieszczenie Listy Prezentów w Internecie jest najlepszym rozwiązaniem. Jest kilka stron internetowych, na których w łatwy sposób umieścimy naszą Listę Prezentów. Na przykład na Zankyou, możemy utworzyć Listę Prezentów, wybrać preferowany przez nas adres strony, czy walutę, w której będą podawany ceny prezentów (mamy 5 do wyboru). Możemy również wybrać prezenty z katalogu lub utworzyć własne propozycję. Goście mogą także wybierać prezenty w postaci wkładu na nowe mieszkanie, czy jako wpłatę na podróż poślubną. Na liście możemy umieszczać dowolną liczbę prezentów z opisami oraz ich cenę. Jedną z zalet tej Listy Prezentów jest to, że Para Młoda otrzymuje wartość prezentów ślubnych na konto i może spożytkować je na co chce. Inną opcją jest Lista Prezentów na Nasza Lista Prezentów.

Jak nie w Internecie, to gdzie?

Jeżeli nie chcemy tworzyć Listy Prezentów online, możemy udać się do sklepu AGD lub z wystrojem wnętrz i tam ją zaprojektować. Oczywiście nie musimy decydować się na jeden sklep, możemy wybrać rzeczy z kilku i umieścić je na liście, a jako osobę odpowiedzialną za poinformowanie o niej gości, wyznaczyć świadka. Gość, który uda się do wybranego przez Parę Młodą sklepu, prosi o udostępnienie Listy sprzedawcę, wybiera określoną z niej rzecz, zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi, po czym sprzedawca odhacza ją, aby inna osoba jej nie wybrała. Gość otrzymuje bilecik z nazwą przedmiotu i swoim nazwiskiem. Po ślubie i weselu, Para Młoda może odebrać zakupione rzeczy. Jednym ze sklepów, w których możemy utworzyć Listę Prezentów jest sklep DUKA.

Jak poinformować o Liście Prezentów? 

Jako osobę odpowiedzialną za poinformowanie gości o Liście Prezentów, możemy wyznaczyć świadka. Będzie on podawał zainteresowanym gościom adres strony internetowej, na której znajduję się Lista Prezentów lub będzie on podawał adresy sklepów stacjonarnych. Inną opcja jest dołączenie listu do zaproszeń:

Kochani Goście!
Będzie nam bardzo miło świętować razem z Wami dzień naszego ślubu. Jeżeli w uzupełnieniu swojej obecności planujecie obdarować nas prezentem, wierzymy, że poniższa lista potrzebnych nam przedmiotów, będzie dla Was pomocna. Niektóre z wybranych przez nas rzeczy są niewątpliwie kosztowne i mogą wymagać utworzenia grup w celu ich nabycia. Poprosiliśmy drużbę Pana Młodego o pomoc. Dlatego jeżeli zdecydujecie się skorzystać z naszej Listy Prezentów, prosimy o kontakt z drużbą: .......(telefon). 
Możemy również podać adres strony internetowej z Listą Prezentów.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger