Kalkulator budżetu weselnego

Ustalenie budżetu weselnego to jedna z pierwszych rzeczy jakie trzeba opracować po zaręczynach. To właśnie budżet będzie determinował jakie sale weselne odwiedzimy, albo jakiego fotografa wybierzemy. W związku z tym stworzyłam dla was moją wersję Kalkulatora budżetu weselnego, który mam nadzieje przypadnie wam do gustu i pomoże w zapanowaniu nad budżetem ślubnym.
Sama wiem, że nawet to, że skończyłam ścisły kierunek studiów i dobrze wiem, jak budżet jest ważny dla każdego przedsięwzięcia, często chcę go naginać :)

Mój kalkulator ślubny składa się z trzech tabel: pierwszej podsumowującej cały budżet, drugiej umożliwiającej przeliczenie cen jednostkowych na łączną kwotę i trzeciej największej, z rozróżnieniem na poszczególne sekcje np. koszty ceremonii ślubu, czy jedzenie i napoje.

Kalkulator budżetu weselnego

Tabela trzecia podzielona jest na 17 sekcji, w których mam nadzieje ujęłam najważniejsze (jak i te mniej ważne) wydatki, które Para Młoda powinna uwzględnić w swoim budżecie. Natomiast gdy uważacie, że w danej sekcji jest ich za mało, możecie je dopisać wedle uznania w pozycji Inne.

Kalkulator budżetu weselnego

Każda tabela składa się z Planowanych kosztów (czyli tych, które szacujecie przed rozpoczęciem poszukiwań podwykonawców), Aktualnych kosztów (tych, które faktycznie ponieśliście, na podstawie zakupu lub podpisania umowy), a także Różnicy (możecie sprawdzić czy zapłacicie mniej, czy więcej niż zakładaliście, trzymam kciuki, aby było to mniej), pozycji Zapłacono (kwoty np. zaliczek) oraz Do zapłaty (czyli co jeszcze musicie uregulować).

Do tabeli musicie jedynie wpisać planowane koszty i aktualne oraz wypełnić pozycję Zapłacono, a Excel sam wyliczy ile jeszcze musicie zapłacić, różnice oraz pomoże określić na jakim poziomie znajduje się wasz łączny budżet. 

Jeżeli chcecie, aby w 3 tabeli, wiersz z nagłówkami był zablokowany i w łatwy sposób można było przeglądać tabelę, kliknijcie w Excelu -> Widok -> kursorem myszy zaznaczcie 23 wiersz-> kliknijcie Podział -> następnie Zablokuj okienka i Gotowe 

Cały plik do ściągnięcia TUTAJ.

Jeżeli macie jakieś uwagi do mojego Kalkulatora budżetu weselnego piszcie w komentarzach, nie jestem nieomylna więc jeżeli w czymś się pomyliłam, albo coś nie działa, śmiało mnie o tym informujcie:)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger