Jak wybrać fryzurę ślubną?

Fryzura ślubna to bardzo ważny, jak nie najważniejszy element looku Panny Młodej. Może ona zaważyć na powodzeniu ślubnej stylizacji. Niestety z doświadczenia wiem, że wybór fryzury może być trudny, ponieważ dużo stylizacji nam się podoba, ale nie wiemy, w której będzie nam do twarzy. Dlatego też, mam nadzieję, że moje porady wam pomogą.


Fot. Photo by Photos by Lanty on Unsplash

1. Najpierw wybierz suknię ślubną

Sukienka jest podstawą wyboru fryzury ślubnej. Dlatego też, jej zdjęcia musimy obowiązkowo zabrać na spotkanie z naszym fryzjerem. Dobry stylista fryzur będzie umiał dobrać najlepszą fryzurę do kroju sukienki i stylu wesela. 

2. Weź pod uwagę miejsce ślubu

Miejsce ślubu, jak i data są także ważne przy wyborze fryzury. Jeżeli mamy ślub w miesiącach letnich - lipiec, sierpień, gdy temperatury czasami dochodzą do 30 stopni, utrzymanie fryzury np. w postaci rozpuszczonych loków może być trudne. Oczywiście jeżeli będziecie miały bardzo dobrego fryzjera jest to do wykonania :) To samo dotyczy miejsca ślubu, gdy jest ono np. nad jeziorem, czy nad morzem, musimy wziąć pod uwagę wilgoć. Wbrew pozorom ważny jest także sposób transportu, bo gdy wybierzecie samochód z otwartym dachem, pod wpływem wiatru, fryzura może się zniszczyć (oczywiście na czas podroży można złożyć dach).

3. Nie zapominaj o swoim rodzaju włosów

W przypadku wyboru fryzury ślubnej trzeba także brać pod uwagę rodzaj swoich włosów. Gdy ma się krótkie włosy, albo bardzo cienkie i rzadkie, nie można oczekiwać od fryzjera bujnej, pełnej objętości fryzury. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest doczepienie włosów przez fryzjera, co pozwoli na uzyskanie wielu różnych fryzur i zmianę wyglądu. Moja rada, gdy wiecie, że wasze włosy nie są w dobrej kondycji, a macie do ślubu jeszcze trochę czasu, popracujcie nad nimi, polecam w tym celu blog Anwen, na pewno wam pomoże.

4. Czy będziesz miała welon?

Welon to piękny dodatek do sukni ślubnej, ale to czy będziesz go miała zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Jeżeli babcia, czy mama wręcz karzą ci go założyć, a ty tego nie chcesz, postaw się, to twoje wesele, a welon to bardzo osobista sprawa. Oczywiście jest dużo alternatyw dla welonu, ale o tym napiszę w kolejnym poście. Jeżeli jednak zdecydujesz się na niego, najważniejsze jest to, aby ustalić z fryzjerem sposób jego wpięcia, aby w drodze do ołtarza nie zniszczył twojej fryzury.

5. Testuj fryzury

Nadal nie wiesz jaką fryzurę wybrać? Testuj je! Masz ślub znajomych, wieczór panieński koleżanki, a może inną ważną okazję? Jeżeli masz zamiar pójść wtedy do fryzjera i zrobić się na bóstwo, wybierz parę fryzur, które ci się najbardziej podobają i je przetestuj. Dzięki temu odrzucisz fryzury, które na pewno ci nie odpowiadają i już z wybranym fryzjerem będziesz mogła przetestować twoje ulubione stylizacje.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger