10 nowych trendów w zaproszeniach ślubnych

Jako, że powoli zaczynam szukać zaproszeń ślubnych na swój ślub, temat papeterii ślubnej nie jest mi obcy. Po zapoznaniu się z ofertą większości polskich firm projektujących zaproszenia, opracowałam moją listę 10 nowych trendów w zaproszeniach ślubnych. Wiadomo, że zaproszenie ślubne ma wprowadzać gości weselnych w klimat ślubu, dlatego też nie może być nijakie i bezbarwne, a poniższe na pewno takie nie są.

1. W rolce filmu

Myślę, że trudno jest znaleźć bardziej oryginalne zaproszenia niż te w rolce filmu. Podejrzewam, że goście będą bardzo zdziwieni, gdy otrzymają od Pary Młodej takie zaproszenie. Oczywiście pasują one najlepiej do wesel z motywem fotografii, czy filmu, ale dla chcącego nic trudnego :)
Fot. Paper Story

2. W formie płyty winylowej

To kolejna bardzo oryginalna propozycja. Takie zaproszenie jest idealne dla Par organizujących wesele z motywem muzycznym albo po prostu dla miłośników płyt winylowych:) Treść zaproszenia wypisana jest na środku płyty, a całość zapakowana jest w ładne opakowanie.

Fot. KG Design

3. Malowane akwarelą

Chcecie, aby wasze zaproszenie wyglądało niczym obraz? Zdecydujcie się na zaproszenia malowane akwarelą, wyglądają pięknie i są niezwykle oryginalne. Coraz więcej firm ma je w swojej ofercie i stają się one coraz bardziej popularne.
Fot. Love Prints

4. Ozdobne koperty

Już nie tylko zaproszenia są dekorowane i przyciągają uwagę. Koperta na zaproszenie także musi być z nimi kompatybilna i stosownie ozdobiona. Czasy, w których dostawało się zaproszenie w zwyczajnej, białej kopercie idą w zapomnienie, teraz mamy do wyboru złote, kwiatowe, czy w paski.

Fot. Soap Bubble

5. Mieniące się napisy

Kolorowe napisy, najróżniejsze czcionki, mniejsze i większe litery to standard, teraz nadruki na zaproszeniach mogą błyszczeć się na kolor srebrny lub złoty. Dzięki temu zaproszenia drukowane są na ciemnych papierach, jak czarny, czy granatowy. Muszę przyznać, że bardzo intensywnie zastanawiam się nad takimi zaproszeniami, ponieważ srebrne napisy na np. granatowym papierze, muszą wyglądać pięknie.

Fot. KG Design

6. Zdjęcie Młodej Pary

Zdjęcia Młodej Pary na zaproszeniach ślubnych to prawdziwy hit. Taka forma zaproszeń jest na prawdę bardzo osobista, a przy tym oryginalna. Oczywiście tworzenie zaproszeń musi poprzedzić sesja zdjęciowa Młodej Pary, ale na pewno jest to warte efektu. 
Fot. Robimy Śluby

7. Zaproszenia na kalce

Zaproszenia na kalce to kolejny trend w zaproszeniach ślubnych. Nadruk treści wykonywany jest na papierze prążkowanym, a dodatkiem jest delikatna kalka z nadrukiem np. kwiatowym. Całość wygląda pięknie.

Fot. Studio Brzoza

8. Wypukłe elementy

Byliście kiedyś w kinie na filmie 3D? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wasze zaproszenia, też były wykonywane w technice 3D i miały wypukłe elementy:) Serce, gwiazdki, czy inicjały Pary Młodej na taśmie 3D, na pewno spodobają się waszym gościom.

Fot. This One Day

9. Zaproszenia w formie magnesu

Zaproszenia nie występują już tylko w wersji standardowej, czyli papierowej, wy możecie mieć je w formie magnesu na lodówkę. Oprócz praktycznego magnesu, który będzie przypominał gościom o ślubie, dostaniecie do niego ładną, spersonalizowaną okładkę. 

Fot. Magnet Cards

10.  Zaproszenia wykonywane stemplami

Zaproszenia nie muszą być typowo drukowane na ozdobnych kartkach, obecnie wykorzystywana jest nowa metoda tzw. happy stamp, czyli wykonywanie zaproszeń za pomocą dużych drewnianych stempli, na grubym bawełnianym papierze. Całe zaproszenie robione jest ręcznie, czyli można je nazwać małym dziełem sztuki.

Fot. Happy Prints

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger