Słodycze do Candy Baru

Candy Bary/Słodkie Stoły powoli stały się must have każdego wesela. Pary Młode dosłownie prześcigają się w pomysłach na dekoracje, czy na słodycze w Candy Barach. Jeżeli zastanawiacie co powinniście kupić lub zamówić do waszego Słodkiego Stołu, mam dla was krótkie zestawienie.

1. Babeczki/Muffinki

To chyba najpopularniejsze słodycze jakie możemy znaleźć w Candy Barach. Ostatnio obserwuje istny babeczkowy boom i kogo nie zapytam uwielbia cupcakesy. Smaki jak i dekoracje babeczek zależą jedynie od preferencji i fantazji Pary Młodej, można udekorować je również zgodnie z motywem przewodnim wesela.

Cena: od 3zł za mini babeczki, od 5zł za standardowe, od 8zł z dekoracjami


Fot. Photo by Rebecca Freeman on Unsplash

2. Makaroniki

To kolejny weselny hit. Słodkie ciasteczka z białek jaj, cukru pudru i mielonych migdałów zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników. Smaki, a co za tym idzie kolory zależą jedynie od preferencji Pary Młodej (najlepiej aby były zgodne z kolorem przewodnim). Niestety makaroniki nie są tanie, ale oczywiście wszystko zależy od cukierni. Makaroniki możemy również ustawić w fantazyjne piramidki, które będą wyglądać pięknie w Candy Barze.

Cena: od 3zł za jeden


Fot. Photo by Rose Elena on Unsplash

3. Cake Popsy

Cake popsy, czyli kawałki ciasta, połączone z kremem, uformowane w kulki osadzone na patyku i udekorowane wedle upodobań Pary Młodej. Można powiedzieć, że cake popsy zaczynają być bardziej popularne niż babeczki i szturmem zdobywają podniebienia Polaków. 

Cena: od 3 zł (za jednokolorowe)


Fot. Photo by Marisa Morton on Unsplash

4. Żelki

Zdecydowanie mój faworyt! Jestem uzależniona od żelek od kiedy pamiętam, dlatego też na pewno znajdą się one na moim weselu. Oczywiście możecie spotkać się z negatywnymi komentarzami od osób starszych, że nie wypada umieszczać ich na weselu, ale ja się tym nie przejmuje :) Na rynku jest wiele rodzajów żelek, więc będziecie mieli w czym wybierać i na pewno znajdziecie żelki zgodne z kolorem przewodnim wesela. Polecam hurtowe zakupy na Allegro, gdzie można dostać kilogramowe opakowania.

Cena: od 19zł za 1kg żelek

Fot. Photo by rawpixel.com on Unsplash

5. Lizaki

Może nie są to praktyczne słodycze, ale wyglądają pięknie. Wybór mamy dość duży, od ręcznie skręcanych lizaków (za ok 6zł) po sprawdzone chupa chupsy. Lizaki możemy kupić na Allegro, w Makro, czy w hurtowni słodyczy. Jeżeli chcemy, aby nasze lizaki wyglądały okazale, możemy zrobić z nich drzewo, do kupienia na angielskim eBayu z dostawą do Polski.

Cena: od 1,5 zł za jedną sztukę

Fot. Photo by Ari Sherbill on Unsplash

6. Piramidki z ferrero rocher

Ferrero do zdecydowanie jedne z moich ulubionych czekoladek. Co więcej oprócz tego, że są pyszne, wyglądają pięknie. Dlatego też, idealnie nadają się do Candy Baru. 

Cena: około 60zł za 50 sztuk

Fot. Photo by Fischer Twins on Unsplash

7. Pierniczki

Pierniczki możemy zrobić samemu albo kupić specjalnie udekorowane zgodnie z naszymi preferencjami w cukierni. 

Cena: od 3zł

Fot. Photo by Mira Bozhko on Unsplash

8. Gumy

Jest to dość szerokie pojęcie, możemy kupić zarówno kolorowe rozpuszczalne gumy Haribo (zgodne z kolorem przewodnim wesela), jak i miętowe gumy Orbit, tylko w wersji mini. Gumy Orbit mogą bardzo spodobać się gościom, bo np. ja zawsze zapominam zabrać na wesele gumę do żucia i wypytuję o nią innych. Wszystkie rodzaje gum można kupić na Allegro.

Cena: za 100 szt mini gum Orbit 40zł, za 300szt gum rozpuszczalnych 30zł

Fot. Photo by Vinicius Amano on Unsplash

9. Bezy

Bezy do naszego Candy Baru, tak jak w przypadku pierników, możemy wykonać samemu albo kupić gotowe. Polecam zakupy w sprawdzonych cukierniach, ponieważ zrobić dobrą bezę to sztuka. Bezy występują także w różnych kolorach i są stosunkowo tanie.  

Cena: około 45zł za 1kg w cukierni

Fot. Photo by Mira Bozhko on Unsplash

10. Pianki

Chyba większość z nas jadła w dzieciństwie pianki. Występują w różnych kolorach i możemy je kupić na Allegro, w Makro, czy hurtowni słodyczy.

Cena: ok 15zł za 1 kg

Fot. Photo by Rebecca Freeman on Unsplash

11. Wata cukrowa

Jeżeli chcemy, aby nasz Candy Bar był interaktywny, możemy postawić na nim maszynę do waty cukrowej, dodać do niej odpowiednich barwników, zgodnie z kolorem przewodnim wesela i położyć obok patyczki do waty cukrowej. 

Cena: urządzenie do waty to koszt około 86zł


Fot. Photo by Michael Nunes on Unsplash

12. Pozostałe

Oczywiście powyższe propozycje to nie wszystko. W naszym Candy Barze mogą znaleźć się także: M&msy, mini tort, mini batoniki, eklerki, ptysie, fontanna czekoladowa, bankietówki, migdały w czekoladzie, orzeszki w czekoladzie, ptasie mleczko, landrynki, miętówki, michałki itp. Generalnie lista jest bardzo długa i zależy od upodobań Pary Młodej.

Moja rada na koniec: Pamiętajcie o osobach na różnych dietach, przede wszystkim o gościach weselnych uczulonych na gluten. Wyposażcie Candy Bar chodź w jeden rodzaj słodyczy bezglutenowych, aby goście z celiakią nie czuli się pominięci :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger