Podróż Poślubna: POLINEZJA FRANCUSKA

Polinezja Francuska to chyba jeden z najdalszych kierunków, jaki możemy wybrać na naszą podróż poślubną. Przykładowo, sam lot, bez czasu spędzonego na przesiadkach, to około 24 godziny. Co więcej, Polinezja Francuska to także jeden z najdroższych kierunków. Ale ślub bierze się tylko raz w życiu (tego wszystkim życzę), no i podróż poślubna jest tylko jedna, dlatego też czemu nie zaszaleć :)


Fot. Photo by Hugues de BUYER-MIMEURE on Unsplash

PODSTAWOWE INFORMACJE
Polinezja Francuska to autonomiczne zamorskie terytorium Francji, obejmuje 5 archipelagów z ok. 188 wysepkami na Oceanie Spokojnym, położone jest we wschodniej części Polinezji. Trzy największe i najbardziej znane wyspy to Tahiti, Bora Bora i Moorea. Językami urzędowymi są francuski i tahitański, ale oczywiście porozumiemy się też po angielsku.

KIEDY JECHAĆ?
Generalnie sezon na Polinezji Francuskiej trwa od kwietnia do listopada, ale najlepiej jechać w tzw. porze suchej, czyli od czerwca do października. W lipcu i sierpniu możemy spodziewać się chwilowych zachwiań pogody ze względu na południowe wiatry "maraamu". Parom, które chciałyby się wybrań na Polinezję od listopada do kwietnia nie polecam tej pory, ze względu na tzw. porę deszczową, podczas której powietrze jest wilgotne i suche.

TEMPERATURA

Fot. tropical-island-getaways.com
WIZA
Jako, że Polinezja Francuska jest terytorium zamorskim Francji, obowiązują nas tam te same zasady co przy wjeździe do kraju Unii Europejskiej, czyli potrzebujemy jedynie paszportu lub dowodu osobistego. Oczywiście sytuacja się zmienia, gdy mamy międzylądowanie w USA, najczęściej w Los Angeles.

CENY
Walutą obowiązującą w Polinezji Francuskiej jest Frank CFP, 100 CFP=1,11USD. W miejscach często odwiedzanych przez turystów, nie ma problemów z wypłatą pieniędzy z bankomatów, a także można płacić kartami kredytowymi. Natomiast napiwki, jak i targowanie się nie są oczekiwane. Mieszkańcy Polinezji nie płacą podatków od dochodu, dlatego o dochody muszą dbać turyści. W związku z tym Polinezja Francuska nie należy do najtańszych miejsc na świecie. JAK DOJECHAĆ DO POLINEZJI FRANCUSKIEJ?
Jedyną opcją z Polski, jest dotarcie tam drogą lotniczą na międzynarodowe lotnisko w Papeete na Tahiti. 
1. Wycieczka zorganizowana - oczywiście jest to najłatwiejsza forma dotarcia do tego kraju, jedynym bardziej znanym polskim biurem podróży, które organizuje wyjazdy na Polinezję Francuską jest Ecco Travel, ale zainteresowanym polecam także biuro Unique Moments, które oferuje szeroki wachlarz ofert do tego regionu, najtańsza wycieczka, którą udało mi się znaleźć to wyjazd 8 dniowy z zakwaterowaniem i przelotem za 10426zł.
2. Kupujemy sam przelot - z Polski mamy dwie opcje dostania się na Polinezję Francuską, pierwsza bardziej komfortowa to przelot z Polski z jedną przesiadką w Paryżu, druga bardziej męcząca z dwoma przesiadkami jedną w Paryżu, a drugą w Los Angeles. Ceny biletów lotniczych nie są niskie, bo najtańszy przelot który udało mi się znaleźć z 2 przesiadkami, kosztuje około 7000zł za osobę. Co do hoteli, oczywiście możemy zarezerwować je przez Booking.com, ale ceny zakwaterowania też nie są małe.
3. Rejsy po Polinezji Francuskiej - miłośnikom żeglowania polecam rejsy po Polinezji Francuskiej z polską obsługą, ich ceny zaczynają się już od 1690$, bez przelotu. 
4. Podróż poślubna na indywidualne zamówienie - jeżeli nie odpowiada Wam żadna z dostępnych ofert wyjazdów na Polinezję Francuską, możecie napisać do biura Unique Moments, a przygotują Wam oni niezapomniany wyjazd, skrojony idealnie pod Wasze potrzeby.


Fot. Photo by François Pierrot on Unsplash
CO WARTO ZOBACZYĆ?
1. Lagoonarium - mała zalesiona wysepka z białym piaskiem, obok wyspy Moorea, aby się na nią dostać trzeba zarezerwować wcześniej transfer łódką, który trwa około 3 minuty, wstęp na wyspę to koszt około 30 euro, wliczone jest w to transport łodzią, karmienie ryb, kajaki, nie wliczone jest wyżywienie. 

2. Muzeum Pereł - The Robert Wan Pearl Museum, jest jedynym na świecie muzeum pereł, położone jest w stolicy Papeete, na wyspie Tahiti, w muzeum można zobaczyć prywatną kolekcję pereł Roberta Wana, oraz dowiedzieć o historii pereł z całego świata, czynne od 9:00-17:00.

3. Wodospad Fautaua - jedna z najwyżej ocenianych atrakcji Tahiti, do wodospadu prowadzi bardzo łatwa, malownicza droga, pośród bujnej zielonej roślinności.  

 4. Moorea Dolphin Center - coś dla miłośników delfinów, może z nimi pływać w specjalnie przystosowanym do tego celu basenie.

5. Sporty wodne - Polinezja Francuska to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania, przejrzystość wody sięga tu powyżej 40m.

6. Wieloryby i delfiny - sezon na obserwowanie delfinów i wielorybów w okolicach wysp Tahiti i Moorea trwa od maja do października, a rejsy turystyczne organizowane są tu przez cały rok.

Prom 
  • z Tahiti na Moorea - na tej trasie jest najwięcej połączeń promowych, najczęściej pływają promy przedsiębiorstwa Ono-Ono, są to szybkie i luksusowe katamarany, a podróż nimi zajmuje około 30 minut, oferują połączenia z Tahiti na Bora Bora, Huahine i Tahaa.
  • z Tahiti na Bora Bora - pływają promy firm Vaeanu, Stim Hawaiki - Nui, Maupiti Express.
Samolot - regularne połączenia i czartery między 39 wyspami Polinezji Francuskiej oferuje Air Tahiti, a także Air Moorea.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger