12 pomysłów na transport Pary Młodej

Początek roku to dobry okres, aby zdecydować, czym Para Młoda pojedzie do ślubu, w szczególności, gdy wesele organizujemy w najpopularniejszych miesiącach letnich. Oczywiście ile Par, tyle pomysłów, ale zebrałam dla Was te bardziej i  te trochę mniej popularne, spośród których będziecie mogli wybrać wasz wymarzony :)


Fot. Thomas Kelley

1. Smartem do ślubu

Stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku ślubnym. Wynajmujemy jednego lub dwa Smarty, jeden dla Panny Młodej, drugi dla Pana Młodego, które są przystrojone odpowiednio do okazji. Może je prowadzić zarówno Para Młoda albo oddelegowany do tego kierowca. To na pewno bardzo oryginalny sposób, na razie rzadko spotykany na polskich weselach. Dla zainteresowanych, Smarty możemy wynająć np. TUTAJ.

Cena: w zależności od pakietu od 700zł do 1500zł

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://smart-line.pl/

2. Sportowy samochód

Który chłopiec, a potem mężczyzna nie marzy o tym, aby mieć Lamborghini, Maserati, czy Porsche, albo chociaż się nim przejechać? Dobrą okazją do tego, jest właśnie ślub. Zaletą takiej formy transportu, jest oczywiście spełnienie marzeń z dzieciństwa, jak i wzbudzenie zachwytu gości. Co do wad, trzeba pamiętać, że wynajmując sportowe auto, wpłacamy wysoką kaucje od 2000zł do nawet 20.000zł, poza tym to my musimy prowadzić samochód, ponieważ są one z reguły dwu osobowe, no i jest w nich dość mało miejsca, dlatego Panna Młoda musi poćwiczyć wysiadanie.

Cena: w zależności od rocznika i marki auta od 650zł do 5000zł

3. Samochód zabytkowy

Chyba najczęściej wybierany przez Młode Pary, środek transportu. Biały Austin Princess, czy Rolls Royce, będzie pięknie wyglądać na zdjęciach, a do tego nada Waszej uroczystości elegancji i romantyzmu. Trzeba jednak pamiętać o minusach tego rodzaju transportu, jeżeli organizujemy wesele w znacznej odległości od miejsca ceremonii, pamiętajmy, że samochody te, mogą jechać z prędkością maksymalną 80km/h, a z otwartym dachem 40km/h, no i nie mają klimatyzacji, która w upalne dni się przydaje.

Cena: około 1200zł

4. Wodne sposoby

Jeżeli Wasza sala weselna znajduje się przy jeziorze, rzece lub morzu, możecie zdecydować na łódkę, motorówkę, katamaran, czy nawet kajak. Na pewno będzie to bardzo efektowny sposób dotarcia do sali weselnej. 

Cena: zdecydowanie niższa od wynajęcia samochodu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. train-and-sail.com

5. Prosto z nieba

Kto powiedział, że nie możecie poczuć się na Waszym ślubie jak Jay Z i Beyonce i przylecieć helikopterem? Jest to na pewno najszybszy środek transportu, ale także ma swoje wady. Przede wszystkim, nie wszędzie można nim wylądować. Przed skorzystaniem z takiej atrakcji, musimy szczegółowo omówić miejsce lądowania i startu z firmą wynajmującą helikopter. Niestety, rzadko się zdarza, że może on lądować bezpośrednio przed kościołem, czy salą weselną.

Cena: około 2500zł za 30 minut lotu

6. Na dwóch kołach

Rower, tandem, skuter czy motor to także środki transportu Młodej Pary. Jedyną wadą jest duża odległość od sali weselnej i suknia Panny Młodej z długim trenem:) Ale trzeba przyznać, że jest to oryginalny sposób, który ostatnio staje się coraz popularniejszy, a wykorzystała go nawet na swoim ślubie, siostra Beyonce, Solange Knowles.

Cena: 0zł, gdy wykorzystamy nasze rowery, około 100-200zł za skuter, 150-400zł za motor

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. usmagazine.com

7. Limuzyna typu SUV

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby poczuć się jak gwiazda, limuzyna typu Hummer, czy Cadillac Escalade, będzie dla was idealna. Dodatkową zaletą tego typu transportu jest fakt, że możecie zabrać ze sobą od 12 do nawet 29 gości weselnych. Co do minusów, jeżeli organizujemy elegancką uroczystość, w klasycznym stylu, ten środek transportu, może nie być najlepszych rozwiązaniem.

Cena: około 2000zł za 5h wynajmu

8. Dorożka

Która dziewczynka, a potem kobieta nie marzyła, aby w dniu ślubu poczuć się jak Kopciuszek? To ten jedyny dzień w życiu, w którym możemy wysiąść z białej karety, w pięknej białej sukni i być księżniczką z bajek Disneya. Minusem może być jedynie duża odległość od sali weselnej i fobia do koni jednego z małżonków. Musimy także pamiętać, że z reguły do ceny wynajmu, trzeba doliczyć transport koni i dorożki do miejsca, w którym odbywa się wesele.

Cena: około 1500zł za 2 konie, 2500zł za 4 konie

9. Limuzyna 

Jeżeli zawsze chcieliście przejechać się limuzyną, ale limuzyna typu Hummer to dla was za wiele, to opcja dla was. Limuzyna ślubna typu Rolls Royce, Lincoln, czy Chrysler to oprócz transportu dla Młodej Pary idealny sposób na przetransportowanie orszaku weselnego, w postaci druhen i drużbów. 

Cena: około 1800zł za 5h wynajmu

10. Segway

To opcja dla nowoczesnych Par Młodych, które chcą zaskoczyć swoich gości. Nie wiem, czy w Polsce Segway użyty był jako transport Pary Młodej (ja nigdy nic takiego nie widziałam), dlatego możecie być prekursorami! Oczywiście to opcja dla Par, które miejsce uroczystości mają przy samej sali weselnej.

Cena: 100zł za wynajem 1 Segwaya na 1h

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. crieffhydro.pl

11. Angielski autobus

Czerwony double-decker stał się już ikoną angielskiego transportu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie takie autobusy zagościły na waszym weselu. Wraz z Parą Młodą, na pokład zabierze się około 65 gości weselnych. Jeżeli czerwony piętrowy autobus to dla was za mało, możecie wynająć angielską taksówkę, czy londyńską budkę do kompletu :) Wszystko można wynająć np. TUTAJ.

Cena: około 1000zł w zależności od długości przejazdu

12.  Samochód nowoczesny

To najczęściej wybierana opcja, po samochodach retro. Samochód nowoczesny to bardzo szerokie pojęcie, ale Pary Młode najczęściej decydują się na Mercedesa klasy E lub S, w wersji klasycznej lub przedłużanej. Dobrą alternatywą jest także Jaguar XF, jak i XJ. Najdroższym autem w tym segmencie będzie nowy Rolls Royce Phantom, którego wynajem na 4h to koszt około 4000zł. 

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger