12 pomysłów na transport Pary Młodej

wtorek, 10 lutego 2015
Początek roku to dobry okres, aby decydować się na wynajem transportu Młodej Pary, w szczególności, gdy wesele organizujemy w najpopularniejszych miesiącach letnich. Oczywiście ile Par, tyle pomysłów. Postarałam się jednak zebrać te bardziej i trochę mniej popularne, spośród których będziecie mogli wybrać wasz wymarzony :)

1. Smartem do ślubu

Stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku ślubnym, ale według mnie bardzo urocze! Wynajmujemy jednego lub dwa Smarty, jeden dla Panny Młodej, drugi dla Pana Młodego, które są przystrojone odpowiednio do okazji:) Może je prowadzić zarówno Para Młoda albo oddelegowany do tego kierowca. To na pewno bardzo oryginalny sposób, na razie rzadko spotykany na polskich weselach. Dla zainteresowanych, Smarty możemy wynająć np. TUTAJ.

Cena: w zależności od pakietu od 700zł do 1500zł

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://smart-line.pl/

2. Sportowy samochód

Który chłopiec, a potem mężczyzna nie marzy o tym, aby mieć Lamborghini, Maserati, czy Porsche, albo chociaż się nim przejechać? Dobrą okazją do tego, jest właśnie ślub. Zaletą takiej formy transportu jest oczywiście spełnienie marzeń z dzieciństwa, jak i wzbudzenie zachwytu gości. Co do wad, trzeba pamiętać, że wynajmując sportowe auto, wpłacamy wysoką kaucje od 2000zł do nawet 20.000zł, poza tym to my musimy prowadzić samochód, ponieważ są z reguły dwu osobowe, no i jest w nich dość mało miejsca, dlatego Panna Młoda musi poćwiczyć wysiadanie.

Cena: w zależności od rocznika i marki auta od 650zł do 5000zł

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. hireweddingcar.com

3. Samochód zabytkowy

Chyba najczęściej wybierany przez Młode Pary, środek transportu. Biały Austin Princess, czy Rolls Royce, będą pięknie wyglądać na zdjęciach, a do tego nadadzą Waszej uroczystości elegancji i romantyzmu. Trzeba jednak pamiętać o minusach tego rodzaju transportu, jeżeli organizujemy wesele w znacznej odległości od miejsca ceremonii, pamiętajmy, że samochody te, mogą jechać z prędkością maksymalną 80km/h, a z otwartym dachem 40km/h, no i nie mają klimatyzacji, która w upalne dni się przydaje.

Cena: około 1200zł

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. imperialcars.pl

4. Wodne sposoby

Jeżeli Wasza sala weselna znajduje się przy jeziorze, rzece lub... morzu, możecie zdecydować na łódkę, motorówkę, katamaran, czy nawet kajak. Na pewno będzie to bardzo efektowny sposób dotarcia do miejsca weselnego, ale musimy pamiętać o minusach typu zabrudzenie lub zachlapanie strojów weselnych albo zniszczenie fryzury pod wpływem wiatru i wilgoci.

Cena: zdecydowanie niższa od wynajęcia samochodu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. train-and-sail.com

5. Prosto z nieba

Kto powiedział, że nie możecie poczuć się na Waszym ślubie jak Jay Z i Beyonce i przylecieć helikopterem? Jest to na pewno najszybszy środek transportu, ale także ma swoje wady. Przede wszystkim, nie wszędzie można nim wylądować. Przed skorzystaniem z takiej atrakcji, musimy szczegółowo omówić miejsce lądowania i startu z firmą wynajmującą nam helikopter. Niestety rzadko się zdarza, że może on lądować bezpośrednio przed kościołem, czy salą weselną.

Cena: około 2500zł za 30 minut lotu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. limo-wynajem.pl

6. Na dwóch kołach

Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby pojechać na swój ślub rowerem, tandemem, skuterem czy motorem. Jedyną obiekcją jest duża odległość od sali weselnej i suknia Panny Młodej z długim trenem:) Ale trzeba przyznać, że jest to oryginalny sposób, który ostatnio staję się coraz bardziej popularny, a wykorzystała go nawet na swoim ślubie siostra Beyonce, Solange Knowles.

Cena: 0zł, gdy wykorzystamy nasze rowery, około 100-200zł za skuter, 150-400zł za motor

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. usmagazine.com

7. Limuzyna typu SUV

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby poczuć się jak gwiazda zza Oceanu, limuzyna typu Hummer, czy Cadillac Escalade, będzie dla was idealna. Dodatkową zaletą tego typu transportu jest fakt, że możecie zabrać ze sobą od 12 do nawet 29 gości weselnych. Co do minusów, jeżeli organizujemy elegancką uroczystość, w klasycznym stylu, ten środek transportu, może nie być najlepszych rozwiązaniem.

Cena: około 2000zł za 5h wynajmu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://hummerlimuzyny.pl/pl

8. Dorożka

Która dziewczynka, a potem kobieta nie marzyła, aby w dniu ślubu poczuć się jak Kopciuszek? To ten jedyny dzień w życiu, w którym możemy wysiąść z białej karety w pięknej białej sukni i być księżniczką z bajek Disneya. Minusem może być jedynie duża odległość od sali weselnej i fobia do koni jednego z małżonków. Musimy także pamiętać, że z reguły do ceny wynajmu trzeba doliczyć transport koni i dorożki do miejsca, w którym odbywa się wesele.

Cena: około 1500zł za 2 konie, 2500zł za 4 konie

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. weselne-firmy.pl

9. Limuzyna 

Jeżeli zawsze chcieliśmy przejechać się limuzyną, ale limuzyna typu Hummer to dla nas za wiele, to opcja dla nas. Limuzyna ślubna typu Rolls Royce, Lincoln, czy Chrysler to oprócz transportu dla Młodej Pary idealny sposób na przetransportowanie orszaku weselnego w postaci druhen i drużbów. 

Cena: około 1800zł za 5h wynajmu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://www.limowynajem.pl/

10. Segway

To opcja dla nowoczesnych Par Młodych, które chcą zaskoczyć swoich gości. Nie wiem, czy w Polsce Segway użyty był jako transport Pary Młodej (ja nigdy nic takiego nie widziałam), dlatego możecie być prekursorami! Oczywiście to opcja dla Par, które miejsce uroczystości mają przy samej sali weselnej, ale od kiedy zmieniły się przepisy dotyczące ślubów cywilnych w plenerze, to nic trudnego :)

Cena: 100zł za wynajem 1 Segwaya na 1h

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. crieffhydro.pl

11. Angielski autobus

Czerwony double-decker stał się już ikoną angielskiego transportu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie takie autobusy zagościły na waszym weselu. Wraz z Parą Młodą na pokład zabierze się około 65 gości weselnych. Jeżeli czerwony piętrowy autobus to dla was za mało, możecie wynająć angielską taksówkę, czy londyńską budkę do kompletu :) Wszystko można wynająć np. TUTAJ.

Cena: około 1000zł w zależności od długości przejazdu

12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://www.fovilim.com/

12.  Samochód nowoczesny

To najczęściej wybierana opcja, po samochodach retro. Samochód nowoczesny to bardzo szerokie pojęcie, ale Pary Młode w tym zakresie, najczęściej decydują się na Mercedesa klasy E lub S, w wersji klasycznej lub przedłużanej. Dobrą alternatywą jest także Jaguar XF, jak i XJ. Najdroższym autem w tym segmencie będzie nowy Rolls Royce Phantom, którego wynajem na 4h to koszt około 4000zł. My również zdecydowaliśmy się na samochód nowoczesny - Mercedesa klasy S, ze względu na dużą odległość kościoła od sali weselnej, a także dlatego, że organizujemy ślub w sierpniu i klimatyzacja na pewno będzie przydatna :)12 pomysłów na transport Pary Młodej
Fot. http://rolls-royce-phantom.samochody-weselne.pl/

Prześlij komentarz