Motyw przewodni wesela: Sylwester

czwartek, 1 stycznia 2015
Jako, że Sylwester już za nami, ale emocje Nocy Sylwestrowej jeszcze nie opadły, przedstawiam Wam kolejny pomysł na temat przewodni wesela, a mianowicie... Sylwester! Dla niektórych jest to ukochana noc w roku, inni jej nienawidzą. Zdania są podzielone. Co prawda, motyw ten najlepiej sprawdzi się na weselach organizowanych 31 grudnia, ale Lejdis miały swojego sylwestra w sierpniu, więc my też możemy :)


Motyw przewodni wesela: Sylwester

KOLORY

Kolory, które kojarzą mi się z Sylwestrem to: złoto, srebro,czerń, granat oraz wszystkie możliwe faktury z brokatem. To właśnie w tych kolorach możemy zakupić niezbędne akcesoria, użyć ich do wyboru koloru obrusów, serwetek, podtalerzy, czy papeterii ślubnej.

Motyw przewodni wesela: Sylwester
Fot. Pinterest

DEKORACJE

Dekoracje, tak jak przy każdym motywie przewodnim, muszą jednoznacznie odzwierciedlać nasz pomysł na ten najważniejszy w naszym życiu wieczór.

- szampan - butelka szampana nieodłącznie kojarzy nam się z Sylwestrem, nie musi ona być obecna na naszym weselu jedynie jako trunek, może stanowić bardzo oryginalny element dekoracji,
Motyw przewodni wesela: Sylwester
Fot. Pinterest
- zegary - podczas Sylwestra, wszyscy odmierzają czas, który pozostał nam do 24, czyli do Nowego Roku, dlatego też świetnym pomysłem będzie wprowadzenie do weselnej dekoracji zegarów, mogą być to zarówno prawdziwe zegary odmierzające czas, jak i sztuczne, które przypominać nam będą o mijających godzinach do północy,

Motyw przewodni wesela: Sylwester
Fot. Pinterest
- sylwestrowe gadżety - trąbki, konfetti, okulary z numerem roku, kapelusze, to wszystko może czekać na naszych gości podczas wesela, każdy może otrzymać w ramach prezentów dla gości sylwestrową wyprawkę ze wszystkimi gadżetami, ale także każdy z akcesoriów może stanowić odrębną dekoracje.

Motyw przewodni wesela: Sylwester
Fot. Pinterest

PAPETERIA

Najlepiej, aby nasza weselna papeteria wprowadziła gości w klimat szampańskiej zabawy, który będzie ich czekać na Waszym weselu. Dlatego też, wszystkie elementy powinny być w kolorach przewodnich weselach, a także nie zaszkodzi, aby miały brokatowe dodatki.

- zaproszenia - myślę, że nie będzie trudno znaleźć zaproszenia we wcześniej wspomnianej przeze mnie sylwestrowej kolorystyce, ponieważ bardzo modny obecnie jest motyw Great Gatsby, który wykorzystuje takie same zestawienia kolorystyczne

Motyw przewodni wesela: Sylwester
Fot. Pinterest
- winietki - możemy zrobić je na indywidualne zamówienie, kupić gotowe, a także wykonać własnoręcznie np. przymocowując imię i nazwisko gościa do małych buteleczek po szampanie lub do sylwestrowych trąbek

Fot. Pinterest
- numery stołów - tak jak w każdym przypadku, numery stołów możemy kupić gotowe lub postawić na oryginalność np. numery w postaci balonów przymocowanych do każdego stolika albo numery namalowane na butelkach od szampana,

Fot. Pinterest
- tablica rozsadzenia gości

Fot. Pinterest

TORT

Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

CANDY BAR/FOOD BAR

Oczywiście, tak jak na każdym weselu, świetną atrakcją będzie Candy Bar nawiązujący dekoracją do motywu przewodniego np. w postaci ciastek w kształcie zegarów. Dodatkowo możemy zorganizować Bubbly Bar (który opisywałam we wcześniejszym poście), szampan idealnie pasować będzie do naszego sylwestrowego motywu. Z innej beczki, bardzo popularne na zachodzie są Confetti Bary, gdzie goście mogą własnoręcznie zrobić mieszankę konfetti, którą będą mogli wykorzystać, gdy wybije północ (konfetti możemy kupić na Ślubne Zakupy).

Fot. Pinterest

PREZENTY DLA GOŚCI

W przypadku motywu sylwestrowego, pomysłów na prezenty dla gości jest wiele np. małe buteleczki szampana, zimne ognie, gadżety sylwestrowe, bańki w kształcie butelki szampana (można kupić na Ślubne Zakupy), czy zegarki. Wybór należy do Pary Młodej.

Fot. Pinterest

ATRAKCJE

W przypadku organizowania wesela w Noc Sylwestrową, będziemy mogli zrezygnować a jednego z weselnych kosztów, a mianowicie pokazu sztucznych ogni, będziemy mieli go za darmo! Oczywiście, gdy chcemy zdecydować się na taki motyw w inną noc w roku, weselny pokaz sztucznych ogni będzie strzałem w dziesiątkę, za który niestety będziemy musieli zapłacić.

Fot. Pinterest

DRUHNY

Standardowo, druhny powinny mieć sukienki w kolorach motywu przewodniego, ale myślę, że w przypadku motywu sylwestrowego, najlepszym rozwiązaniem będę sukienki z mieniącego się materiału w odcieniach złota.

Fot. Pinterest

Prześlij komentarz