Trendy na rok 2015: Jedzenie

piątek, 26 grudnia 2014
Jedzenie to wbrew pozorom jeden z najważniejszych punktów na weselu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poznać trendy na rok 2015 i zaskoczyć gości.

1. Food trucki

Jest to forma sprzedawania jedzenia znana głównie z festiwalów muzycznych lub imprez masowych, ale patrząc na to, jak zwiększa się ich popularność i ile zlotów food trucków jest organizowanych, można stwierdzić, że będzie to hit przyszłego sezonu ślubnego. Na wesele można zamówić dowolnego food trucka od tego serwującego hamburgery po tego z ciastkami czekoladowymi. Poświecę osobny wpis opisujący food trucki jako formę atrakcji weselnej, na razie parę zdjęć poniżej.


Fot. Pinterest

2. Na jeden łyk

Pary Młode w tym sezonie ślubnym wychodzą z założenia, że lepiej, aby ich goście skosztowali kilku rodzajów trunków, niż pili na umór np. wódkę. Alkohol podawany będzie w małych kieliszkach, aby każdy mógł przetestować określone rodzaje whisky, wina, piwa czy koniaku. Ograniczenie ilości pozwoli też Parze Młodej zaoszczędzić.

3. Szampan

Wesele w 2015 roku nie może obyć się bez szampana. Nie będzie on jedynie rozdawany gościom po przyjeździe do sali weselnej, ale będzie obecny na weselu, przez cały okres jego trwania. Można będzie zorganizować tzw. bubbly bar, gdzie gości samo będą sobie nalewać szampana albo Para Młoda może ustawić piramidę z kieliszków do szampana, która będzie niezwykle efektowna.


Fot. Pinterest

4. Tort

W temacie tortów nastąpi powrót do korzeni, nie będą już modne tzw. nagie torty, a klasyczne, białe z dekoracjami kwiatowymi. Dla Par, które uważają, że tradycyjne torty są nudne, niezwykle popularne będą torty przypominające szkolną tablicę.


Fot. Pinterest

5. Jedzenie DIY

W kolejnym sezonie ślubnym niezwykle modne będą stacje live cookingu, na których nie kucharz będzie przygotowywał jedzenie, ale sami goście. Myślę, że jest to jak najbardziej do zorganizowania, we współpracy z salą weselną, obecnie nie ma rzeczy niemożliwych. Poniżej parę inspiracji.

Fot. Pinterest

6. Wersje MINI

Goście na weselach nie chcą już jeść ogromnych posiłków nie do przejedzenia. Preferują oni małe porcje tzw. na raz. W tym sezonie Pary Młode będą stawiać na mini wersję dobrze znanych potraw np. mini hamburgery, mini lody, czy mini desery.

Fot. Pinterest

Prześlij komentarz