Motyw przewodni wesela: Londyn

poniedziałek, 17 lipca 2017
Londyn jako motyw przewodni, to jeden z najbardziej oryginalnych motywów, jakie możemy wybrać na nasze wesele. Idealny jest dla międzynarodowych Par, ale także takich, które na stałe mieszkają w Londynie lub po prostu kochają to miasto. Dlatego też, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu naszego wesela przenieść nas jak i naszych gości prosto do Londynu!

Fot. itaka.pl

KOLORY

Nie będę za bardzo odkrywcza, gdy stwierdzę, że kolorami przewodnimi powinny być kolory występujące na fladze Anglii. Niebieski, czerwony i biały, muszą być obecne w dekoracjach naszego wesela, jak i we wszystkich jego elementach.

DEKORACJE

Dekoracje muszą być spójne z naszym motywem przewodnim, tzn. powinny być związane z Londynem, Anglią, czy kolorami przewodnimi.

flaga Wielkiej Brytanii - flaga Wielkiej Brytanii to idealny element dekoracyjny. Może występować jako obrus, w formie serwetek, czy jako wisząca lub stojąca dekoracja - możemy kupić ją np. TUTAJ

Fot. Pinterest
- kwiaty - oprócz typowych angielskich dekoracji, idealnie sprawdzą się również kompozycję kwiatowe w kolorach przewodnich wesela. 

Fot. Pinterest

- londyńskie gadżety - myślę, że każdy kto był w Londynie, odwiedził sklep z pamiątkami. Liczba najróżniejszych gadżetów jest tak duża, że nigdy nie wiem co wybrać. My na naszym weselu także powinniśmy użyć tych różnorodnych pamiątek do dekoracji, które można zakupić na Allegro lub TUTAJ.

PAPETERIA

- zaproszenia - w przypadku oryginalnego motywu przewodniego, zaproszenia są bardzo ważnym elementem, ponieważ już przed weselem, wprowadzają gości w świat, który chcemy wykreować. Londyńskie zaproszenia można stworzyć wg indywidualnego projekt, wykonanego przez jedną z firm poligraficznych lub kupić np. TUTAJ.

Fot. KG Design

- winietki - winietki, tak jak zaproszenia, mogą być zrobione na indywidualne zamówienie, lub kupione np. TUTAJ.

Fot. www.robimysluby.com
- numery stołów - numery stołów, tak jak tablica usadzenia gości, mogą stać się prawdziwą weselną atrakcją. Bardzo dobrym pomysłem, będzie nazwanie każdego stołu, inną nazwą stacji londyńskiego metra. 

Fot. Pinterest

- tablica usadzenia gości - tak jak wcześniej pisałam, tablica może być bardzo oryginalną atrakcją. Podróżowanie po Londynie kojarzy mi się z mapą londyńskiego metra, która przypomina labirynt. To właśnie mapa linii metra, może być naszą tablicą, która wraz z numerkami z nazwami stacji, będzie tworzyć idealny zestaw.

Fot. Pinterest

TORT


Fot. Pinterest

CANDY BAR/FOOD BAR

W przypadku Candy Baru, musimy zaaranżować go tak, aby jednoznacznie kojarzył się z Anglią i Londynem. Idealnie sprawdzi się ozdobienie Candy Baru flagą Wielkiej Brytanii oraz umieszczenie w nim ciasteczek w kształcie angielskiego autobusu, budki telefonicznej, czy korony. Natomiast w przypadku food baru, musimy pomyśleć, co jemy, gdy jesteśmy w Londynie albo co nam się kojarzy z brytyjską kuchnią. 

Fot. Pinterest

PREZENTY DLA GOŚCI

To kolejny element, w którym powinniśmy się wykazać. Naszym gościom powinniśmy wręczyć londyńskie gadżety, które kupimy np. TUTAJ

TRANSPORT

Mimo, że mieszkamy w Polsce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do ślubu jechać angielską taxówką, czy angielskim czerwonym autobusem. Dodatkowo, na naszym weselu, może stać czerwona budka telefoniczna, która na pewno stanie się hitem i będzie bardzo często fotografowana. Wszystkie atrakcje możemy wynająć TUTAJ.

Fot. Pinterest

DRUHNY

Kolory sukien druhen, muszą być zgodne z naszym motywem przewodnim. Dlatego też, najlepiej sprawdzą się te w kolorze niebieskim lub czerwonym z dodatkiem w formie białego bukietu.

Fot. Pinterest

2 komentarze

  1. Hitem ostatnich lat są wesela z motywami przewodnimi. Ten z Londynem przypadł nam do gustu. Oryginalny i nieoczywisty. Znakomity!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie to trochę przesada. Rozumiem kolor przewodni, jeden określony styl dekoracji ale żeby z wesela aż robić london bridge? Hm no nie moje klimaty ale rozumiem jest to subiektywna sprawa

    OdpowiedzUsuń