Motyw przewodni wesela: Londyn

wtorek, 9 grudnia 2014
Według mnie Londyn jako motyw przewodni, to jeden z najbardziej oryginalnych motywów, jakie możemy wybrać na nasze wesele.
Ostatnio, można powiedzieć, że Londyn stał się drugą stolicą Polski. Dzięki tanim lotom bardzo szybko możemy znaleźć się w stolicy Anglii. Osobiście uwielbiam wyjazdy do Londynu, gdzie mam rodzinę (chyba jak już większość z nas :), klimat Londynu, londyńskiego metra, czy pubów jest mi bardzo bliski. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dniu naszego wesela przenieść nas jak i naszych gości prosto do Londynu!

KOLORY

Nie będę za bardzo odkrywcza, gdy stwierdzę, że kolorami przewodnimi powinny być kolory występujące na fladze Anglii. Niebieski, czerwony i biały, muszą być obecne w dekoracjach naszego wesela, jak i we wszystkich jego elementach.

www.turystyka.sindbad.pl

DEKORACJE

Dekoracje muszą być spójne z naszym motywem przewodnim, tzn. powinny być związane z Londynem, Anglią, czy kolorami przewodnimi.

flaga Wielkiej Brytanii - flaga Wielkiej Brytanii to idealny element dekoracyjny. Może występować jako obrus, w formie serwetek, czy jako wisząca lub stojąca dekoracja. Na flagę mamy bardzo dużo zastosowań, przykładowo możemy kupić ją tu. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie w strefie chilloutu poduszek z motywem flagi, które można kupić na Allegro lub tu.

Fot. Pinterest- kwiaty - oprócz typowych angielskich dekoracji, możemy wprowdzić kwiaty w kolorach czerwieni, niebieskiego i bieli. Pięknie wyglądać będą także kompozycje z maków, czy czerwonych róż. Na pewno florysta doradzi nam odpowiednie zestawienie


Fot. Pinterest- londyńskie gadżety - myślę, że każdy kto był w Londynie, odwiedził sklep z pamiątkami. Liczba najróżniejszych gadżetów jest tak wielka, że nigdy nie wiem co wybrać. My na naszym weselu także powinniśmy użyć tych różnorodnych pamiątek do dekoracji. Albo, możemy kupić je w Anglii, albo skorzystać z Allegro, które jest skarbnicą pomysłów.

Fot. Pinterest

PAPETERIA

- zaproszenia - w przypadku oryginalnego motywu przewodniego, zaproszenia są bardzo ważnym elementem, ponieważ już przed weselem wprowadzają gości w świat, który chcemy wykreować. Londyńskie zaproszenia można stworzyć wg indywidualnego projekt, wykonanego przez jedną z firm poligraficznych lub kupić tu.

Fot. www.robimysluby.com

Fot. Pinterest
- winietki - winietki, tak jak zaproszenia, mogą być zrobione na indywidualne zamówienie, lub kupione tu.

Fot. www.robimysluby.com
- numery stołów - numery stołów, tak jak tablica rozsadzenia gości, mogą stać się prawdziwą weselną atrakcją. Bardzo dobrym pomysłem będzie nazwanie każdego stołu, inną nazwą stacji londyńskiego metra. Nie znalazłam w żadnym polskim sklepie ze ślubną papeterię takiego motywu, ale na pewno nie będzie problemu, aby zrobić takie numery stołów na zamówienie.

Fot. Pinterest
- tablica rozsadzenia gości - tak jak wcześniej pisałam, tablica może być bardzo oryginalną atrakcją. Podróżowanie po Londynie kojarzy mi się z mapą londyńskiego metra, która przypomina labirynt. To właśnie mapa linii metra, może być naszą tablicą, która wraz z numerkami z nazwami stacji, będzie tworzyć idealny zestaw.

Fot. Pinterest


Fot. Pinterest

TORTFot. Pinterest


Fot. Pinterest
Fot. Pinterest

Fot. Pinterest

CANDY BAR/FOOD BAR

W przypadku Candy Baru, musimy zaaranżować go tak, aby jednoznacznie kojarzył się z Anglią i Londynem. Idealnie sprawdzi się ozdobienie Candy Baru flagą Wielkiej Brytanii oraz umieszczenie w nim ciasteczek w kształcie angielskiego autobusu, budki telefonicznej, czy korony. Natomiast w przypadku food baru, musimy pomyśleć, co jemy, gdy jesteśmy w Londynie albo co nam się kojarzy z brytyjską kuchnią. Mi Anglia, a tym samym Londyn, nieodłącznie kojarzy się z fish&chipsem, cydrem i szkocką whisky. Właśnie one mogą stać się naszymi food barami. Co do smażonej w głębokim tłuszczu ryby, możemy mieć małe problemy ze względu na zapach, ale live cooking z samymi frytkami staje się już coraz bardziej popularny. W przypadku braku takiej możliwości  w sali weselnej, możemy wynająć Food trucka serwującego frytki z najróżniejszymi sosami (artykuł o weselnych Food truckach już wkrótce). Co do whisky i cydru, także istnieje możliwość, aby stworzyć osobny stół, na którym goście będą mogli sami nalać sobie szkockiej whisky, czy cydru prosto z Anglii.

Fot. Pinterest

PREZENTY DLA GOŚCI

To kolejny element, w którym powinniśmy się wykazać. Naszym gościom wręczymy różne londyńskie gadżety, które kupimy tu. Poza tym, możemy wręczyć im breloczki z nazwą I love London (do kupienia tu), czy zakładki w kształcie korony, nieodłącznie kojarzącej się z Królową Elżbietą II (do kupienia tu).

Fot. Pinterest

TRANSPORT

Mimo, że mieszkamy w Polsce, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do ślubu jechać angielską taxówką, czy angielskim czerwonym autobusem. Dodatkowo, na naszym weselu, może stać czerwona budka telefoniczna, która na pewno stanie się hitem i będzie bardzo często fotografowana. Wszystkie atrakcje możemy wynająć tu.

Fot. Pinterest

DRUHNY

Kolory sukien druhen, muszą być zgodne z naszym motywem przewodnim. Dlatego też, najlepiej kiedy będą w kolorze niebieskim lub czerwonym z dodatkiem w formie białego bukietu.

Fot. Pinterest

Prześlij komentarz