Motyw przewodni wesela: LAS

poniedziałek, 1 grudnia 2014
Motyw przewodni, który dzisiaj dla Was wybrałam to LAS.
Myślę, że dużo Panien Młodych chciałoby się czuć na swoim weselu, jak na pikniku w lesie. Motyw ten najlepiej sprawdzi się w salach weselnych w stylu rustykalnym, stodołach, ale widziałam także realizacje w leśnym stylu w nowoczesnych hotelach. Jedynym miejscem, dla którego nie polecam takiego motywu to pałace.Za leśnym motywem przemawia to, że jest bardzo oryginalny, można nim zaskoczyć gości , a przy tym nie wydać dużo pieniędzy.

KOLORY

Najlepszymi kolorami dla tego typu motywu, będą wszystkie odcienie zielonego, brąz, beż oraz biel. Nie możemy także przesadzić z brązami, czy ciemnym zielonym, aby nasza sala nie była za ciemna, wszystkie kolory musimy zbalansować.

DEKORACJE

Nie odkryje Ameryki, jeżeli napisze, że dekoracje muszą być związane z fauną i florą występującą w lesie. Według mnie najodpowiedniejsze będą:

- różne postacie drewna/kory/drzew - temat lasu nieodłącznie kojarzy się z drzewami, także na naszym weselu możemy je wykorzystać. Idealne do tego będą świeczniki w pieńkach drzew (może kupić je gotowezrobić własnoręcznie, lub zastąpić je świecznikami ledowymi - ich cena na Allegro to 26zł)


- mech - nic nie stoi na przeszkodzie, aby na naszych stołach weselnych zagościła ściółka leśna w postaci mchu. Oczywiście nie musi być to mech naturalny, można kupić mech sztuczny, dekoracyjny. Można go wykorzystać jako bieżnik na stołach albo wypełnić nim słoiki i stworzyć świeczniki
- kwiaty - idealne do tego motywu będą polne kwiaty albo gipsówka, bardzo dobrze podkreślą ideę lasu, a przy okazji będziemy mogli na nich zaoszczędzić, gdyż są bardzo tanie

PAPETERIA

- zaproszenia - w wielu firmach tworzących zaproszenia możemy dostać gotowe egzemplarze, które będą idealne do naszego motywu np. ze zdjęciem w lesieptaszkami w stylu retro, czy lasem brzozowym.

-winietki - tak jak w przypadku każdego motywu, możemy kupić gotowe winietki albo zrobić je samodzielnie. Idealne będą do tego celu szyszki, które można delikatnie naciąć i wsunąć karteczkę z imieniem i nazwiskiem gościa. Inną opcją są pieńki drzew, które także po delikatnym nacięciu stają się piękną i oryginalną winietką.


- numery stołów - tutaj obowiązuje ta sama zasada albo kupujemy gotowe numery stołów albo robimy je własnoręcznie. Robiąc je samodzielnie, możemy wykleić dowolny numer kupionym wcześniej mchem dekoracyjnym, numery możemy także namalować na krążkach drewna (krążki możemy zakupić tu) lub każdy stół może nazywać się innym zwierzęciem żyjącym w lesie.


DEKORACJE KOŚCIOŁA

Jak już pisałam wcześniej, zmienia się prawo i będzie można brać ślub w dowolnym miejscu, także w lesie! Dlatego też, Parom biorącym ślub cywilny i decydujących się na ten motyw, polecam las jako miejsce ich ślubu, a co jak co, w Polsce  nie brakuje lasów, które będą idealne do tego celu. Niezbędne rekwizyty to ławki lub krzesła, które można wynająć ze specjalistycznych firm specjalistycznych firm.

TORT

Najlepiej będzie, jak tort także będzie współgrać z motywem przewodnim. Może być on w formie pieńka, drzewa lub łączyć w sobie wszystkie elementy lasu.CANDY BAR/FOOD BAR

Standardowo, musimy tak zaaranżować nasz Candy Bar, aby miał coś wspólnego z lasem. Idealne do tego będą duże krążki drewna, na których mogą stać babeczki i inne elementy Candy Baru. Dobrym pomysłem będzie także Food Bar "Dary lasu", gdzie będziemy serwować np. dżemy własnej roboty. Dobrze wpasuje się też w motyw lasu tradycyjny Wiejski Stół.


PREZENTY DLA GOŚCI

Według mnie idealne na prezenty dla gości będą sukulenty, które można kupić w większości sklepów ogrodniczych (Przykład). Poza tym można wręczyć gościom świeczki w kształcie szyszkisukulentu, czy mydło w kształcie liści klonu.


KSIĘGA GOŚCI

Idealną księgą gości będzie ta w formie dużego kawałka drzewa, na którym goście będą mogli składać swoje podpisy, a my będziemy mieli pamiątkę na całe życie. Inną formą jest obraz w kształcie drzewa, na którym goście będą składać swoje odciski palców (do kupienia np. tu).

SUKNIE DRUHEN

Najlepiej żeby suknie druhen współgrały z kolorem przewodnim, mogą być w kolorze butelkowej zieleni. Inną możliwością są zwiewne sukienki w stylu rustykalnym np. beżowe.


2 komentarze

  1. pięknie to wygląda szczególnie jak motywem przewodnim przyjęcia weselnego jest las

    OdpowiedzUsuń
  2. Torty na prawdę zjawiskowe takie tematyczne wesele na prawdę idealnie mi się podoba. Chciałabym mieć takie wesele tematyczne chociaż niekonieczne w tematyce lasu. Ale te torty świetne .

    OdpowiedzUsuń