Buddy Vallastro - Cake Boss o tortach weselnych

wtorek, 2 grudnia 2014
Myślę, że większość z Was oglądała albo słyszała o programie Cake Boss - Słodki Biznes, który emitowany jest w Polsce na antenie TLC. 
Buddy Vallastro, czyli Cake Boss, to według mnie guru cukiernictwa, który wraz ze swoją ekipą robi niesamowite wypieki, a przede wszystkim torty weselne. Jego prace są według mnie idealne, to prawdziwe dzieła sztuki.
Jakiś czas temu na jednym z amerykańskich portali, przeczytałam wywiad z Buddym, który radził przyszłym Pannom Młodym jak powinny wybierać swoje torty weselne. Postanowiłam więc, że się z Wami nimy podzielę, bo Buddy wie o czym mówi :)


1. Istnieją też inne ozdoby tortu, nie tylko cukrowe kwiaty.

Z cukru można zrobić prawie wszystko - od kokardek i wstążek po liście i motyle. Musisz puścić wodze fantazji przy projektowaniu tortu!

2. Nie wszystkie kształty ciast są sobie równe.

Niesymetryczne torty są bardzo trudne do wykonania. Choć wyglądają niesmowicie, zawsze jest ryzyko, że mogą się przewrócić. Inną wadą jest to, że przy wykonaniu takiego kstzałtu tortu, trzeba użyć specjalnego ciasta, które nie ma tradycyjnego smaku.

3. Figurka na szczycie tortu może go upiększyć lub może go zniszczyć.

Jeśli tort jest bardzo skomplikowany i ma dużo szczegółów, dodanie na jego szczycie figurki nie będzie dobrym pomysłem. Natomiast, jeżeli tort jest bardzo prosty, jednokolorowy, figurka będzie bardzo dobrze pasować. Co więcej, jeżeli tort jest bardzo nowoczesny, figurka nie może być tradycyjna.

4. Spróbuj każdy z możliwych smaków tortu.

Buddy dodał, że jest tradycjonalistą i jego ulubionym smakiem jest biały biszkopt z kremem cannoli i truskawkami.

5. Pytaj swoich znajomych o opinie.

Przed wyborem cukiernika, który wykona Wasz tort, trzeba "zasięgnąć języka" i popytać znajomych, z jakiej cukierni mieli torty na swoich weselach i czy byli z niego zadowoleni.

6. Przygotuj się do spotkania z cukiernikiem

Przynieś na spotkanie wszystko to, co Cię inspiruje, powiedz cukiernikowi jaki jest Wasz motyw przewodni, w jakich kolorach będzie Wasze wesele, można zabrać ze sobą nawet zdjęcia sukni ślubnej. Trzeba zorientować się także, jakie smaki tortu najbardziej odpowiadają Pannie Młodej i Pannu Młodemu i ich rodzicom. Na podstawie tych wszystkich informacji, cukiernik stworzy projekt Waszego tortu.

7. Daj cukiernikowi robić to co umie robić najlepiej.

Po spotkaniu i zaakceptowaniu projektu tortu, nie dzwoń codziennie do cukierni i nie upewniaj się, czy cukiernik nie pomylił smaku biszkoptu, czy kremu. Jeżeli zatrudniło się profesjonalistę, on najlepiej wie, jak ma wyglądać tort.

8. Bądź szczery z cukiernikiem.

Wyjaśnij cukiernikowi, jaki jest Wasz budżet i co w torcie jest dla Was najważniejsze. Nie można przed nim nic ukrywać i trzeba być szczerym. Należy także pamiętać, że cukiernik firmuje tort swoim nazwiskiem, dlatego zrobi wszystko, żeby wyglądał jak najlepiej, nawet przy małym budżecie.


Mam nadzieje, że te rady pomoga Wam przy wyborze przyszłych tortów weselnych. Zapraszam także na kolejne wpisy dotyczące tortów weselnych.

Prześlij komentarz