FOTO Atrakcje

piątek, 5 grudnia 2014
Większość Par Młodych, wynajmuje na swoje wesele fotografa, który jest z Państwem Młodym od chwili przygotowań, aż do zakończenia wesela.
Jednak w XXIw., kiedy ludzie kochają robić sobie selfie, jeden lub dwóch fotografów może nie wystarczyć, a robienie zdjęć na weselu może stać się jego atrakcją. 

1. Tradycyjna fotobudka

Fotobudka to obecnie jedna z najpopularniejszych atrakcji weselnych. Po ostatniej wizycie na targach ślubnych, gdzie było kilkanaście fotobudek, stwierdzam, że to prawdziwy hit! Ale czy wart naszych pieniędzy?

Fotobudka może mieć dwa wcielenia: pierwsza to wydzielona przestrzeń, za pomocą kotar, a  druga uboższa, w postaci standu z samym sprzętem do robienia zdjęć. Obsługa budki jest dziecinnie prosta, ponieważ, aby zrobić zdjęcie należy dotknąć ekranu, aby po chwili być szczęśliwym posiadaczem 4 małych fotografii. Dodatkowo firmy wynajmujące fotobudki, oferują jej personalizację, animatora, który będzie zachęcał gości do robienia zdjęć, czy gadżety, takie jak wąsy, czy kapelusze. 

Fotobudki wynajmuje się przeważnie w pakietach. Pakiety podstawowe zawierają wynajęcie budki na 2 godziny, zdjęcia bez limitu prze określoną liczbę godzin, gadżety, galerie internetową, pendrive ze zdjęciami, czy dojazd do 20/30km.

Cena: od 600/700zł do 1200/1400zł, w zależności od firmy i ilości godzin

Fot. www.foto-budka.pl

2. Fotobudka DIY

Gdy bardzo chcemy mieć na naszym weselu fotobudke, ale nie mamy na nią funduszy, możemy sami ją wykonać. Kupujemy lub pożyczamy od znajomych dwa aparaty Polaroid (lepiej więcej aparatów niż mniej, aby goście mogli swobodnie robić sobie zdjęcia, a nie czekać w kolejce), aranżujemy specjalnie do tego celu stół, na którym umieszczamy instrukcję robienia zdjęć, umieszczamy wymienne klisze i gadżety. Fotobudke DIY można połączyć z księgą gości, gdzie goście po zrobieniu sobie zdjęcia, będą umieszczać je w księdze wraz z krótkimi życzeniami.

Cena: aparat Polaroid na Allegro to cena około 250-300zł

Fot. www.komputerswiat.pl3. Mini  Foto studio

Bardzo dobra alternatywa dla fotobudki. Fotograf rozstawia profesjonalne mini studio, z dedykowanym do motywu wesela tłem zdjęć. Goście zapraszani są przez DJ lub Zespół do pozowania w foto studiu np. w dwóch turach, przez 30 minut. Efektem sesji gości weselnych, będą zdjęcia poddane obróbce graficznej, dostępne na dedykowanej stronie WWW. Nie ukrywam, że na moim weselu zagości właśnie ta oto atrakcja, gdyż stwierdziłam, że osobisty kontakt z fotografem bardziej zachęci moich gości do pozowania. Nie neguje jednak pomysłu fotobudki, musimy poprostu dostosować formę zdjęć do naszych gości.

Cena: około 800zł4. GIF BOX

Najnowsza alternatywa dla fotobudki. Zamiast tradycyjnych zdjęć, tworzymy animowane zdjęcia GIFY. Krótkie animacje robione przez gości, udostępniane są na dużym ekranie na sali weselnej oraz na małym przy GIF BOXIE. Dodatkowo goście mogą przesyłać swoje GIFY dalej, poprzez telefony komórkowe lub udostępniać je na Facebooku. Osoby zainteresowane odsyłam do jedynej na razie firmy, oferującej takie usługi: PICSANE.Foto atrakcje na naszym weselu, musimy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb i charakteru naszych gości. Trzeba wybierać to z głową, aby nie zmarnować pieniędzy.

Prześlij komentarz