Motyw przewodni wesela: Podwodne życie

środa, 26 listopada 2014
Wyglądając dzisiaj rano przez okno, jedyne o czym zamarzyłam to plaża, morze i drinki z palemką.

W związku z tym idealnym motywem na dziś będzie: MORZE, MORSKA GŁĘBIA, czy SEA LIFE. Każdy może wybrać swoją nazwę.

Niestety, rzadko kogo w Polsce stać na to, aby zorganizować swój ślub nad brzegiem lazurowego morza na Dominikanie, czy Hawajach. Ale nie można się poddawać! Jakby nie było, w Polsce także mamy morze i plaże, na których wielokrotnie były organizowane śluby (Przykład). Doskonałym miejscem na wykorzystanie takiego motywu będą także sale nad jeziorami, czy rzekami, których w Polsce mamy pod dostatkiem.

KOLORY

Motyw morza, kojarzy mi się z turkusem, lazurem połączonym z bielą i lekkim granatem. Musimy przypomnieć sobie naszą ostatnią wizytę nad morzem i przenieść kolory jakimi mieniła się woda na konkretne elementy wesela.

DEKORACJE

Dekoracje kojarzą mi się z muszlami, rozgwiazdami, piaskiem, świecami, czy lampionami. Chcemy uzyskać w naszej sali weselnej efekt romantycznej kolacji na plaży.

muszle - mamy dwie opcje na pozyskanie naszego składnika dekoracji albo wybierzemy się nad morze i uzbieramy wystarczającą liczbę muszli albo zakupimy je w sklepie. Ceny muszli na Allegro zaczynają się już od 2zł za 12 szt., chyba, że chcemy zainwestować w bardziej okazałe gatunki (Sklep z muszlami).


- rozgwiazdy - ślicznie wyglądają i mogą być idealną dekoracją, ceny rozgwiazd średniej wielkości na Allegro zaczynają się           od 3,60 zł- piasek - nieodłącznie kojarzy nam się z plażą, może być idealnym wypełnieniem słojów lub wazonów- żywe rybki - jest to dość kontrowersyjny pomysł, ale po zdjęciach realizacji wykonalny. W związku z tym, dekoracją na naszym weselu mogą być żywe rybki, trzeba wybrać taki gatunek, który wytrzyma całe wesele bez specjalnej aparatury np. gupik, czy welon. Jest to na pewno bardzo widowiskowa atrakcja, ale nie polecana miłośnikom zwierząt :)

PAPETERIA

- zaproszenia - motyw morza i muszli jest dość popularnym tematem. Można dostać gotowe zaproszenia, nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy na indywidualny projekt (Przykład)

winietki - w przypadku tego motywu możemy iść na łatwiznę i kupić gotowe winietki (Przykład) albo zrobić je własnoręcznie     (w formie imion i nazwisk przyczepionych do muszelek albo wypisanych na nich)numery stołów -  możemy wykonać je także samodzielnie np. w formie zdjęć numerów na plaży

KWIATY

Mamy tu dużą dowolność, najlepiej żeby kwiaty były białe albo w odcieniach błękitu. Pasować będą także storczyki.

DEKORACJE KOŚCIOŁA

Kościół najlepiej udekorować kwiatami, które wybraliśmy do dekoracji sali weselnej, a także możemy użyć świeczników wypełnionych piaskiem.

TORT

Tort, tak jak w większości przypadków zależy jedynie od naszych preferencji i cukiernika. Poniżej kilka inspiracji.CANDY BAR/FOOD BAR

Na weselu z motywem przewodnim morza, powinny dominować ryby i owoce morza.

Dobrym pomysłem będzie stacja Live Cooking z małżami lub krewetkami (coraz więcej sal weselnych ma ją w swojej ofercie). Co do candy baru, musimy utrzymać go w kolorystyce wesela, czyli w turkusach i błękitach.
PREZENTY DLA GOŚCI

W tym przypadku mamy duże pole do popisu. Możemy kupić gotowe prezenty, takie jak np. otwieracz do butelek w kształcie klapka plażowego (Przykład), czy korek do butelki w kształcie muszli (Przykład). Inną możliwością jest zapakowanie draży lub migdałów w butelke z listem z podziękowaniami, która będzie przypominać list w butelce. Inną opcją jest wręczenie gościom soli morskiej w ładnym słoiczku.


KSIĘGA GOŚCI

Księga gości na weselu, może stać się jego atrakcją. Może mieć ona formę kamieni, na których goście będą zapisywać życzenia młodej parze albo kamienie mogą być zastąpione muszlami.


SUKNIE DRUHEN

Kolory sukien druhen, nie innaczej, ale także muszą nawiązywać do koloru przewodniego wesela. Wszystkie druhny mogą mieć jednolite sukienki np. turkusowe albo każda może mieć sukienkę w innym odcieniu niebieskiego.

Prześlij komentarz